رويانيان: خريد بازيکنان ميلياردي ضعف من بود
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
  گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
  اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
  افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
  ~ اطلاعیه امنیتی ~
  تاپیک 5
  تاپیک 6
  تاپیک 7
  تاپیک 8
  تاپیک 9
  تاپیک 10
  تاپیک 11
  تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: رويانيان: خريد بازيکنان ميلياردي ضعف من بود

 1. #1


  محل سکونت
  Perspolisfc.net/forum
  نام واقعی
  Mohammadreza
  استاتوس
  من اومدم خوب شم ولی قسمت نشد
  شغل و حرفه
  هیچی بیکار!
  بازیکن محبوب
  ali daei
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Portugal
  نوشته ها
  4,654
  تشکر
  5,837
  تشکر شده 10,986 بار در 3,309 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 51 تاپیک

  رويانيان: خريد بازيکنان ميلياردي ضعف من بود

  مديرعامل باشگاه پرسپوليس با گله از اينکه چرا هواداران کارت هواداري نميخرند، گفت: اگر هواداران کارت را بخرند، استاديوم 50هزار نفري براي پرسپوليس ميسازم.

  محمد رويانيان مديرعامل باشگاه فرهنگي-ورزشي پرسپوليس با حضور در برنامه دو نيم ساعت شبکه خبر که به موضوع بررسي مسائل و مشکلات دو باشگاه پرسپوليس و استقلال اختصاص داشت، به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل باشگاه پرسپوليس پرداخت.  همچنين فتحاللهزاده مديرعامل باشگاه استقلال نيز مهمان اين برنامه بود که به دليل حضور در جلسهاي مهم تا پايان در اين برنامه حضور نيافت.  رويانيان در ابتدا اظهار داشت: ورزش را اگر سياسي ندانيم قطعاً اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي است. من دوست داشتم فتحاللهزاده هم به اين جلسه ميرسيد چون مطمئنم در آخر نيامدن خود را به دليل مشکلات ترافيک و سوخت به گردن من مياندازد.  وي در خصوص باشگاه پرسپوليس گفت: اوضاع در اين باشگاه خوب است و خوشبختانه انسجام تيمي و هماهنگي در پرسپوليس برقرار است. در باشگاه هم چون فقط با فوتبال سروکار نداريم و تيمهاي مختلفي در رشتههاي مختلف ورزشي داريم، در همه بخشها توسعه ورزشي و فرهنگي و فعاليت در اين زمينه را جدي گرفتيم. اما واقعيت اين است که هنوز صفر هستيم.  وي افزود: اگر به نتيجه نگاه کنيم در نيمفصل اول دو سه باخت خيلي بد داشتيم و بدشناسيهاي زيادي به دلايل مختلف داشتيم. اما اگر به جام حذفي نگاه کنيد در دو بازي توانستيم 10 گل بزنيم و هيچ گلي دريافت نکنيم. در نيمفصل دوم هم در 7 بازي هيچ شکستي نداشتيم. در نيمفصل دوم نتايج ما خوب بوده است. گلمحمدي هم مربي با دانشي است و بدون جنجال کار ميکند.

  رويانيان ادامه داد: مشکلات ما را استقلال نداشت، همه تصور ميکنند که پرسپوليس مشکلات مالي ندارد در صورتي که اينگونه نيست، ما و باشگاه استقلال از دولت تنها 2 ميليارد تومان پول گرفتهايم.

  وي در پاسخ به سؤال مجري برنامه که پرسيد اصولاً چرا قرار است دولت به اين دو باشگاه کمک کند، افزود: اين يک واقعيت است، متأسفانه باشگاههاي ما دولتي است و هميشه دهانشان باز بوده که از دولت چيزي بگيرند. يک باشگاه حرفهاي اجباراً بايد درآمدزاد باشد نه اينکه حتماً دولتي نباشد يا خصوصي باشد. بنابراين پول گرفتن ما از دولت ارتباطي با دولتي يا خصوصي شدن باشگاه ندارد، اگر من الان اينجا هستم به عنوان نماينده دو باشگاه بزرگ و بقيه باشگاهها صحبت ميکنم.

  رويانيان در خصوص اينکه کيروش مربي تيم ملي اظهارنظري کرده و گفته بود که زمان برگزاري بازيهاي ليگ ميتوان به کافيشاپ رفت و بستني خورد و برگشت اظهار داشت: اين فقط مربوط به ما نيست، در اروپا هم ميشود به کافيشاپ رفت و بستني خورد (به شوخي)، سرمربي تيم ملي ميتواند با تعامل تيمها را وادار به فعاليت کند اما اين اتفاق نيافتد. مگر رنکينگ خوزه مانوئل کم بود؟ او رنکينگ 101 داشت، پس چرا فوتبال ما نتيجه نميگيرد؟ دليل آن عدم تعامل ما و کمبود زيرساختهاست. متأسفانه در فوتبال تعامل کمي وجود دارد، در حاليکه تعامل شرط اصلي پيشرفت است، پس براي توسعه ورزش بايد تعالم کنيم. من خودم شخصاً با کيروش دو سه بار جلسه گذاشتهام. قبلاً که اوضاع ما خوب نبود 8 بازيکن از ما به تيم ملي دعوت شد اما الآن که خوب بازي ميکنيم 4 بازيکن دعوت شده است. ما و استقلال به تنهايي 80 درصد تيم ملي بوديم اما فدراسيون چند جلسه با ما گذاشت بنابراين اين تعامل بين باشگاهها و تيم ملي وجود ندارد.

  رويانيان همچنين ادامه داد: به نظرم صدا و سيما مردم از تيم ملي خوب حمايت ميکنند. ما علي دايي را داريم که آقاي گل جهان است، يا علي کريمي، مهدويکيا، مجيدي و کريم باقري و ... سالها در اروپا بازي کردند در همه دنيا علي دايي و مهدويکيا را ميشناسند. من باشگاهدار هستم، اعتراف ميکنم نقص از من هم است. بايد تيم ملي و ليگ با هم تعامل داشته باشند، تيم ملي عصاره فوتبال ايران است. نبايد کيروش يک طرف باشد و ما طرف ديگر، همه ما در يک کشتي نشستهايم، نبايد مقابل هم باشيم. آهنگ ليگ و تيم ملي بايد تناسب داشته باشد. بايد خواستههاي تيم ملي آنقدر پيشبرنده باشد که ليگ را به همراه خود بکشد. يک روي قضيه به محصول ما در تيم ملي برميگردد اما يک روي ديگر اين است که تيم ملي از ليگ چه ميخواهد؟

  وي در خصوص درآمدزايي در باشگاهها بيان کرد: فوتبال را بايد چندجانبه ديد، بايد آن را صنعت بدانيم بايد با فوتبال تجارت کنيم. بايد از پتانسيل بسيار قدرتمند اجتماعي و فرهنگي استفاده کنيم و حداکثر استفاده را از هواداران داشته باشيم.

  وي در پاسخ به اين پرسش که مدتهاست بحث در خصوص ورود پرسپوليس و استقلال به بورس مطرح است و يکي از عواملي که ميتواند معضلات را کم کند همين است، اظهار داشت: وقتي که دو باشگاه بزرگ که 45 ميليون هوادار دارند تنها منتظرند که دولت به آنها پول بدهد، نتيجه همين ميشود، اين يک بيماري است. نظام باشگاهداري ايران بيمار است، فوتبال معلق است. آويزان است. تکليف سياستگذاران با فوتبال مشخص نيست. آنها نميدانند فوتبال فرصت است يا تهديد؟ ميتواند ابزاري براي توسعه تجارت باشد يا نه؟ اينها ابهاماتي است که در مديريت فوتبال وجود دارد، فوتبال ابزاري مناسبي براي شادابي جامعه و سلامتسازي و فرهنگسازي در جامعه است. اگر اين باور به وجود آمد خيلي چيزها حل ميشود.

  رويانيان افزود: دوم اينکه باور کنيم فوتبال درآمدزا است. باشگاه من اين همه هوادار دارد اما من چه استفادهاي از اين ظرفيت کردهام؟ ما بايد بازيکن توليد بکنيم و بعد آن را بفروشيم، بايد از سراسر ايران استعدادها را شناسايي کنيم کاري که در حال حاضر سپاهان، ذوبآهن و فولاد آن را انجام ميدهند، من به شخصه بايد از آنها پيروي کنم و درس بگيرم. ميتوان مولد بود و بازيکن توليد کرد. سپاهان چون طرفدار ندارد مشکلاتش بيشتر است اما پرسپوليس و استقلال با اين همه طرفدار اگر کار سپاهان را دنبال کنند 10-20 برابر بيشتر موفق ميشوند.  وي در ادامه گفت: اقرار ميکنم که يک سال و اندي در فوتبال هستم اما تازه فهميدم که صفر هستم.

  رويانيان در خصوص برنامههاي پرسپوليس براي تقويت زيرساختها و فوتبال پايه افزود: براي اولين بار آکادمي فوتبال پرسپوليس از فدراسيون مجوز گرفته، براي اولين بار باشگاه پرسپوليس در 50 شهر ايران نمايندگي دارد، براي اولين بار مدرسه فوتبال پرسپوليس راهاندازي شده است. دانشکده پرسپوليس تا آخر بهمن 90 دانشجو ميگيرد. 5 بازيکن زير 21 سال پرسپوليس به برزيل براي گذراندن دوره ميروند، 5 مربي براي دوره ديدن به اروپا ميروند، اينها کارهايي است که من در باشگاه پرسپوليس تاکنون انجام دادهام.

  وي ادامه داد: در بخش مولدسازي فوتبال پرسپوليس کارهاي بسيار بزرگ و ماندگاري شده است. بحث ديگر در بخش اقتصادي است، پرسپوليس ساختار اقتصادي قوياي درست کرده است اگر يک سال به من فرصت بدهند، قول ميدهم که در اين يک سال نه تنها پرسپوليس به درآمدزايي برسد بلکه بتواند به باشگاههاي ديگر نيز کمک کند.

  وي در پاسخ به اين سؤال مجري که شما نگاه بينالمللي داريد اما بر اساس چه داشتهاي؟ اظهار داشت: يک مدير ميتواند بگويد من بايد صبر کنم تا پول و امکانات جور شود تا من هم يکسري از کارها را انجام دهم اين يک نوع نگاه مديريتي است اما مدير ديگر ميگويد من اين کارها را انجام ميدهم تا بعداً پول و امکانات بيايد. من از مديراني هستم که نگاهم اينگونه است و به آن باور دارم. پرسپوليس اکنون به معناي واقعي باشگاه شده است. من از خودم و اعتقادات و باورهاي خودم زياد هزينه نميکنم اما هرگز هم براي صرفاً نتيجهگيري به فوتبال نيامدم. اقتصاد پرسپوليس بايد خودکفا شود، بايد به خارج بازيکن بفروشيم،بين ما و هوادار بايد رابطه دو طرفه به وجود بيايد. من 5 سال وقت ميخواهم، تفکرم اين است که مدير بايد اميد داشته باشد، برنامهريزي کند و با قدرت کار کند. اين برنامه است که پول ميآورد و متأسفانه اين چيزي است که خيلي از مديران ما اين تفکر را ندارند.

  وي ادامه داد: من بايد باور را در جامعه به وجود بياورم که ميشود در فوتبال خودکفا شد، يکي از کارهاي خيلي خوب اقتصادي ما که نميتوانم آن را بگويم تا چند وقت ديگر به مردم اعلام رسمي ميشود. من معتقدم بايد صندوقي در بورس داشته باشيم، پرسپوليس الآن 11 شرکت در ايران دارد بايد پول اين صندوق صرف توسعه ورزش و باشگاه شود. ما با باشگاه رئال مادريد يک شرکت مشترک زدهايم با برزيل و يک کمپاني معروف آن قرارداد بستهايم. من همه اينها را با قدرت باور و خواستن انجام دادهام. بايد تفکر مديريت در فوتبال عوض شود. ما بايد اين فرهنگ را ايجاد کنيم.

  وي در خصوص اينکه باشگاه رئال مادريد بين 500 تا600 يورو درآمد سالانه داشته است اما سهم ما از ورزش کجاست، اظهار داشت: ما نبايد زيرساختهاي خود را با اروپا يا حتي آفريقا مقايسه کنيم. حتي در آسيا هم نميتوانيم با برخي کشورها مثل ژاپن و کره و ... مقايسه کنيم. اما از جهت طرفدار و شور و شوق مردم در آسيا اول هستيم و در جهان حرفي براي گفتن داريم. در اينجا من از هوادارن پرسپوليس هم گلهاي دارم، چرا هواداران کارت هواداري نميخرند. اگر هواداران کارت را بخرند استاديوم 50 هزار نفري براي پرسپوليس ميسازم. هواداران بايد همکاري کنند. چيزي حدود 20 تا 30 هزار تومان در سال براي هر هوادار هزينه دارد اما براي ما به صورت کلي مبلغ بسيار زيادي ميشود.

  رويانيان در ادامه گفت: من مخالف قراردادهاي ميلياردي هستم، اين ضعف من است که پرسپوليس بازيکن گرانقيمت ميگيرد، من بايد کاري کنم که پرسپوليس توليد بازيکن کند اينها را قبول دارد اما بايد قبول کنيد که الان هم با 20 -30 سال گذشته فرق کرده است و من 5 سال وقت ميخواهم که استاديوم بسازم توليد فوتباليست کنم و فقط از تيمهاي پايه بازيکن بگيرم. چرا که من اگر اين کار را نکنم صرفاً مديري مصرفگرا و ناکارآمد خواهم بود.

  من بايد به بازيکنان تربيت و اخلاق ياد بدهم همه اينها را نميشود يک ساله انجام داد. من سيستمي بنيان ميکنم به طوريکه اگر هم روزي رفتم مدير بعدي بتواند آن را ادامه بدهد. دست مديران قبلي را ميبوسم اما واقعيت اين است که من ادامهدهنده هيچ سيستمي در پرسپوليس نبودهام. پس بايد از اول چشمانداز تعريف کنيم و راهبرد تدوين کنم. اين کار من است.

  وي افزود: ما داعيه حرفهاي شدن داريم اما خوب است بدانيد که براي دربي به ما بليط ندادند، حق پخش تلويزيوني نداريم، سيستم مکانيزه بليطفروشي را دارم، اگر آن را دست من بدهند براي اولين بازي پيش رو سيستم بليط فروشي را مکانيزه ميکنم. از تبليغات دور زمين استاديوم آزادي يک ريال به جيب ما نيامده است. چرا نميگذارند ما تبليغات دور زمين را بفروشيم، آن وقت ميگويند چرا باشگاهها حرفهاي نميشوند در حاليکه حق پخش تلويزيوني، تبليغات دور زمين و بليط فروشي را به ما نميدهند.

  وي در پايان گفت: باز هم ميگويم آقاي هوادار! بيا کارت هواداري بخر و به باشگاه کمک کن. حرف من اين است اگر تبليغات دور زمين را به ما بدهند سه تا چهار برابر پولي را که با آن سازمان ليگ را ميگردانند به آنها ميدهيم و درآمد خودمان را هم خواهيم داشت، تازه حق پخش را هم که صدا و سيما به ما نميدهد.


 2. 8 کاربر مقابل از H!dden عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

  Amin-Tohi (3rd February 2013), ANTI BLUE (3rd February 2013), Arash 1990 (3rd February 2013), FaRsHaD_8 (3rd February 2013), Ramin (3rd February 2013), SaRa-MoHsEn (4th February 2013), گل آقا (3rd February 2013), پسر - سرخ (3rd February 2013)

 3. #2


  محل سکونت
  بابلسر روستای اسلام آباد
  نام واقعی
  روح الله بخشی
  استاتوس
  تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
  شغل و حرفه
  كليه خدمات برق
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,574
  تشکر
  15,818
  تشکر شده 8,518 بار در 3,761 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 28 تاپیک
  اگه بزارن بمونه عالي ميشه


  هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن


  داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی


 4. #3


  محل سکونت
  پرسپولیس اف سی
  نام واقعی
  FarSHaD
  استاتوس
  به بهشت نمی روم اگه علی آنجا نباشد
  بازیکن محبوب
  ali karimi
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Brazil
  نوشته ها
  16,939
  تشکر
  11,273
  تشکر شده 23,001 بار در 7,966 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 47 تاپیک
  بعضیا اجازه نمیدن سردار کارش را انجام بده......

  بدرود آقای کریمی...

  ما چراغ ها را روشن نگه می داریم

  برای بچه های نسل هاوش و هیرسا

  تا یادشون نره یه روز دلخوشی فوتبالی ها

  جادوگری بود که 8 می پوشید...

  29 تیر روز مرگ فوتبال زیبا....

 5. #4


  نام واقعی
  ناصر
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Argentina
  نوشته ها
  127
  تشکر
  22
  تشکر شده 44 بار در 34 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  بچه ها ما باید برای موندن سردار به سردار کمک کنیم

 6. #5


  محل سکونت
  کرمانشاه
  نام واقعی
  امین
  شغل و حرفه
  دانشجو
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Spain
  نوشته ها
  2,894
  تشکر
  2,348
  تشکر شده 2,695 بار در 909 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 1 تاپیک
  ایشاالله بتونه کاراشو یه خوبی انجام بده


  می گوید: کلمات گـــــــــــاهی بار معنایی خود را از دست می دهند ...

  این روزها " دوستـــــت دارم " ها دیگر قلــــــب کســـی را به تپش وا نمیدارد !

  و گونه کسی را سرخ نمیکند !

  می گویـــــــــم : مشکل از دوست داشتن نیست مشکل از تکـــــــــرار است !


 7. #6


  محل سکونت
  تیفوسی خونه
  نام واقعی
  majid
  استاتوس
  فضولو بردن زیر زمین...پله نداشت خورد زمین
  شغل و حرفه
  تنهایی
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Liverpool | Germany
  نوشته ها
  3,550
  تشکر
  3,936
  تشکر شده 9,141 بار در 2,352 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 44 تاپیک
  سردار جان یکی از دلایلی که مردم کارت هواداری نمیخرند اینکه آیا بعد از شما هم این کارتها ارزش دارند یا نه وهمین استعفای شما در چند وقت پیش باعث شده مردم همین کارتها را نخرند.
  ...


 8. #7


  محل سکونت
  بابلسر روستای اسلام آباد
  نام واقعی
  روح الله بخشی
  استاتوس
  تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
  شغل و حرفه
  كليه خدمات برق
  بازیکن محبوب
  ahmdareza abedzadeh
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  9,574
  تشکر
  15,818
  تشکر شده 8,518 بار در 3,761 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 28 تاپیک
  خدا كنه بمونه


  هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن


  داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی


 9. #8


  نام واقعی
  امیر حسین
  استاتوس
  دانشجو
  تیم های محبوب خارجی
  Real-Madrid | Germany
  نوشته ها
  67
  تشکر
  11
  تشکر شده 19 بار در 11 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  موندنش دست هوادارا هست.ازش حمایت کنید

 10. کاربر مقابل از خون اشام عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  ANTI BLUE (3rd February 2013)

 11. #9


  محل سکونت
  E$F@H@N
  نام واقعی
  M@hdi
  استاتوس
  هرچه باداباد
  شغل و حرفه
  دانشجوی الکتروتکنیک.گیتاریست
  تیم های محبوب خارجی
  Manchester-United | Germany
  نوشته ها
  1,079
  تشکر
  1,599
  تشکر شده 867 بار در 367 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 2 تاپیک
  لگه هوادار بگه ماسردارو ميخواهيم هيشكي نميتونه برش داره


 12. #10


  محل سکونت
  در قلب سرخ دلان
  نام واقعی
  اصغر
  استاتوس
  پرسپولیس و دیگر هیسسس
  شغل و حرفه
  دانشجو
  بازیکن محبوب
  Karim Bagheri
  تیم های محبوب خارجی
  Barcelona | Germany
  نوشته ها
  922
  تشکر
  1,483
  تشکر شده 820 بار در 407 ارسال
  یاد شده
  در 0 پست
  برچسب زده شده
  در 0 تاپیک
  من تک ستارش رو خریدم
  پرسپولیس یعنی اتحاد هواداران میلیونی

  می نویسم برفراز آسمان ،پرسپولیس قرمزترین عشق جهان
  می نویسم برسر کوهی بلند ،
  پرسپولیس فرمانروایی سربلند
  می نویسم برتن آب روان ،
  پرسپولیس تیم همیشه قهرمان
  می نویسم بر شقایق های سرخ ،
  پرسپولیس گلزاری از گل های سرخ
  می نویسم خط به خط بر برگ ها ،
  پرسپولیس محبوب و عشق قلبها

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
برو بالا