مورينتس: رائول اسطوره زنده است
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مورينتس: رائول اسطوره زنده است

نام واقعی
    Mila Dam
    استاتوس
    Hey khanoomy faze asheqoone nagir...be salamaat ..khodafeziii
    شغل و حرفه
    دانشجو عمران
    بازیکن محبوب
    Karim Bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Brazil
    تشکر شده 6,652 بار در 2,494 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

مورينتس: رائول اسطوره زنده است

مهاجم سابق رئالمادريد رائول را "اسطوره زنده" ميداند و معتقد است، تيم ملي فوتبال اسپانيا ميتواند در جامجهاني 2014 از عنوان قهرماني خود دفاع کند.

فرناندو مورينتس به ستايش از رائول گونسالس، مهاجم کنوني السد قطر پرداخت و او را "اسطوره زنده" لقب داد.

به گزارش ايسنا،مورينتس که با تيم جوانان رئال در قطر به سر ميبرد، در گفتوگو با سايت الکاس قطر گفت: "بازي در کنار رائول و رونالدو افتخار بزرگي براي من است. رابطه بسيار خوبي با رائول داشتم. سبک بازي رونالدو و رائول با هم تفاوت داشت. هر دوي آنها بازيکنان بزرگي بودند و بازي در کنارشان باعث پيشرفت و بالا رفتن سطح کيفي هر بازيکني ميشد. رونالدو بازيکني خاص با توانايي کيفي بالايي بود. رائول از نظر فني کامل، دوست صميمي براي من و در خارج زمين هم چهره خوبي بود و هر بازيکني آرزوي بازي در کنار او را داشت. او آرام و خوشاخلاق و عاشق چالش و مبارزهطلبي بود. اطمينان داشتم که پيشنهاد السد را قبول ميکند. اميدوارم که فوتبال قطر از رائول استفاده کند. رائول اسطورهاي زنده و عاشق موفقيت است. با او در ردههاي سني مختلف همبازي بودم. دوست داشتم همانند او باشم. مقايسه رائول با هر بازيکني غيرعادلانه است. او از نظر ذهني فوقالعاده است و توانايي بدني بالايي هم دارد. احساس ميکردم که پس از رئال بايد خداحافظي ميکرد اما نشان داد که همچنان از نظر ذهني و بدني آماده است."

مهاجم سابق تيم ملي فوتبال اسپانيا درباره خاطرات خود از فوتبال گفت: "از همان دوران کودکي عاشق فوتبال بودم. براي تبديل شدن به بازيکني حرفهاي تلاش زيادي کردم. خوشبختانه کارنامهاي درخشان دارم به ويژه با رئالمادريد که سالهاي خوبي را در آن سپري کردم. براي تيمهاي زيادي از جمله رئالمادريد، ليورپول، موناکو و والنسيا بازي کردهام. بهترين دورانم با رئال بود که سرشار از موفقيت و کسب جام بود. از اينکه پيراهن تيم بزرگي چون رئالمادريد را به تن کردم، احساس افتخار ميکنم. در سانتياگوبرنابئو احساس آرامش ميکردم. پس از رئال به طور قرضي به موناکو رفتم. در فرانسه هم نمايش خوبي داشتم. بلافاصله بعد از يک سال به رئال برگشتم. در آن زمان تيم پر از ستاره بود و قرار گرفتن در ترکيب اصلي بسيار سخت. به همين خاطر ترجيح دادم، به فوتبال انگليس بروم و ليورپول را انتخاب کنم. سبک بازي ليورپول را دوست داشتم. فوتبال انگليس بر پايه قدرت بدني بالاست. کنار آمدن با فضاي انگليس سخت بود. تلاش کردم تا خود را با شرايط وفق دهم اما موفق نشدم. وقتي با پيشنهاد والنسيا مواجه شدم، ترجيح دادم که به فوتبال اسپانيا برگردم. والنسيا تيم بزرگي بود و در ليگ اروپا بازيهاي زيبايي را به نمايش گذاشتم."

مورينتس هر چند در دوران فوتبالي خود بازيکني کامل بود اما هرگز نتوانست در تيم ملي اسپانيا موفق کار کند. خود او دراينباره گفت: "نتوانستم موفقيت چنداني را در تيم ملي به دست آورم. بازي براي تيم ملي هميشه مايه افتخار است. از اينکه موفق شدم با پيراهن اسپانيا گلزني کنم، احساس خوبي دارم. نسل کنوني اسپانيا بسيار خوب است و موفقيتهاي زيادي در چند سال اخير به دست آورده. همه ما از يکهتازي اسپانيا احساس افتخار ميکنيم. بر اين باورم که ميتوانيم در جامجهاني برزيل از عنوان قهرماني خود دفاع کنيم. رمز موفقيت اسپانيا کاملا روشن است. دليل آن حضور بازيکنان شايسته و بزرگ و برنامهريزي بلندمدت فدراسيون فوتبال است. فدراسيون در تيمهاي پايه سرمايهگذاري ميکند و اين بسيار خوب است. نسل کنوني فوتبال ما هر اسپانيايي را به وجد ميآورد. همه ما احساس افتخار ميکنيم. مربي بزرگي چون دلبوسکه را داريم و ميتوانيم همچنان با موفقيت کار کنيم."

مهاجم سابق رئالمادريد در حال حاضر هدايت جوانان اين باشگاه را بر عهده دارد که در آن بازيکناني چون پسر زيدان هم وجود دارند: "از اينکه پسر زيدان شاگردم است، احساس افتخار ميکنم. با اين حال با او همچون ديگر بازيکنان برخورد ميکنم. انزو بازيکني خوب و بااخلاق است. او شاخصههاي تبديل شدن به يک بازيکن بزرگ را دارد."

مورينتس در ادامه سخنان خود به ستايش از بارسلونا، رقيب سنتي رئال پرداخت و گفت: "بارسلونا تيمي بزرگي با سبک بازي خاص است. بازيکنان اين تيم سالهاست که در کنار هم بازي ميکنند و از هماهنگي کامل برخوردارند. نمايش خوب آنها نشان ميدهد که اين تيم در مسير درستي گام برميدارد. در بارسا بازيکن بزرگي چون مسي توپ ميزند که به تنهايي نتايج بازيها را تغيير ميدهد."

او در پايان درباره ژوزه مورينيو گفت: "مورينيو شخصيتي قوي و درک عميقي از فوتبال دارد. او در تمام تيمهايي که در آنها حضور داشته، خوب نتيجه گرفته است. مورينيو سه سالي است که در رئال مربيگري ميکند و نتايج خوبي را کسب کرده است. هدف او در اين فصل قهرماني در ليگ قهرمانان اروپاست."

soltan cr7

2. 2 کاربر مقابل از Milad criska عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

FaRsHaD_8 (9th February 2013), San Iker (9th February 2013)