ستاره باتجربه منچستریونایتد در صحبت هایی اعلام کرده که رئال آنقدر تیم خوبی است که باید در تمام نقاط زمین مقابل بازیکنان این تیم به دفاع پرداخت

سایت گل- ریو فردیناند، مدافع باتجربه باشگاه منچستریونایتد در گفتگو با یوفا دات کام به آنالیز بازی حساس تیمش مقابل رئال مادرید در دور رفت مرحله یک هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا پرداخته.
روزنامه آ.اس در بازتاب این گفتگو به این نکته اشاره کرده که در بخشی از این گفتگو فردیناند در پاسخ به سوالی در مورد مهار رونالدو در بازی گفته:« باید زمانی که توپ در اختیار رونالدو است، بیشترین بازیکنان ممکن را مامور مهار او نمود.»
البته او بایاد آوری دوستی دیرینه ای که با رونالدو دارد گفت:« ما هنوز هم برای هم اس.ام.اس می فرستیم ولی در حالی که چنین بازی مهمی پیش روست، مذاکرات را به کناری می گذاریم و به بازی فکر می کنیم.»
دراینجا می توانید گزیده ای از صحبت های فردیناند را مطالعه کنید:
*دیدار حساس برنابئو: این بازی، بازی ای است که همه دنیا آن را تماشا خواهند کرد؛ چون واقعا بازی جذابی خواهد بود
*کریستیانو رونالدو: ما برای هم اس ام اس هایی رد و بدل می کنیم ولی وقتی در چنین شرایطی هستی و قرار است با تیمی که یکی از دوستانت در آن بازی می کند روبرو شوی، پیغام ها و مذاکرات به کناری می مانند. تا زمانی که بازی تمام نشده، کسی با کسی صحبت نمی کند
*کریس در اولدترافورد: از او استقبال فوق العاده ای خواهد شد. رونالدو زمانی که اینجا بود هواداران به شدت او را تحسین می کردند و حتی وقتی که او رفت ، هنوز هم هواداران نامش را صدا می کردند. او تا زمانی که اینجا بود هم احترام فراوانی برای هوادارانی که او را تشویق می کردند قائل بود. رونالدو خیلی جوان بود که به اینجا آمد و به عنوان یکی از بهترین بازیکنان دنیا اینجا را ترک کرد. من براین باور هستم که او زمانی که یونایتد را ترک کرد هم احترام فراوانی به هواداران نشان داد و هنوز هم این کار را انجام می دهد.
* محافظت ازرونادو: باید هر زمان که رونالدو صاحب توپ می شود، بیشترین تعداد بازیکن ممکن را به دنبال او بگذاریم ولی رئال آنقدر تیم خوبی است که باید مطمئن شوی که بازیکنان تیمت کاملا جایگیری کرده اند و تیمت در جایگاه مناسبی برای دفاع از حریف درتمام نقاط زمین است.
*نتیجه 3-4 در بازی سال 2003: بازی دیوانه واری بود ولی اگر بخواهم با شما صادق باشم، در بازی برگشت ما واقعا تیم برتر بودیم
*رائول: رائول بازیکنی بود که مهار کردنش واقعا سخت بود. او رو به جلو بازی می کرد و از تو می پرسید:" می خواهی بیایی و من را مهار کنی؟ اگر بیایی و من را بگیری، بازیکن دیگری از فرصت بهره می گیرد تا در این فضای خالی قرار بگیرد و من همین کار را انجام می دهد. او تو را به فکر فرو می برد و البته هیچ شکی ندارم که او با هوش ترین بازیکنی است که مقابل من قرار گرفته.
*مسی: در دو فینال لیگ قهرمانان اروپایی که مقابل آنها برگزار کردیم، مسی فاکتور تعیین کننده میدان بود
*فینال ومبلی: فوق العاده خواهدبود که دوباره به ومبلی بازگردیم و اشتباهاتی که آخرین بار در آن ورزشگاه انجام دادیم را جبران کنیم.