مجتبی حسینی در گفتوگو با خبرنگار ورزشی

خبرگزاری فارس، در خصوص شرایط پرسپولیس اظهار داشت: خوشبختانه پس از 2 برد متوالی شرایط پرسپولیس بسیار نسبت به گذشته بهتر شده است. بازیکنان از لحاظ جسمی و تاکتیکی راحت تر خود را نشان میدهند اما باید بیشتر صبر داشته باشیم تا بتوانیم به تاکتیکهای مورد نظرمان برسیم. در کل بازی با سپاهان خیلی از مسائل را نشان داد.

وی افزود: از طرفی دیگر خدا را شکر میکنم که علی کریمی شرایط ایدهآل را پیدا کرده و به زودی به ما اضافه میشود. این یک خبر خوب برای ما است، از طرفی دیگر بازیکنان خارجی مان در بهترین شرایط ممکن قرار دارند و من به این پرسپولیس خیلی امیدوارم.
وی در پاسخ به سوالی که قبول دارید خارجیهای شما از بهترینهای امسال هستند، گفت: امسال جزو معدود سالهایی بود که پرسپولیس در امر گرفتن یار خارجی بسیار عالی کار کرد. نیلسون در حال حاضر یکی از ستونهای اصلی پرسپولیس است از طرفی دیگر پروویچ و ولادتکو نیز از نظر فنی و شخصیتی به ما کمکهای زیادی کردند و جزو بهترینها بودند.البته برخی از بازیکنان خارجی از تیم ما جدا شدند که خودشان این تصمیم را گرفتند، با وجود آنکه محمد رویانیان در این زمینه زحمتهای فراوانی کشید.
وی در پاسخ سوالی که آیا میتوانید از طریق لیگ با توجه به پیروزی مقابل سپاهان کسب سهمیه کنید، گفت: هدف ما کسب سهمیه است ما میخواهیم اعتبار پرسپولیس را برگردانیم، همه میخواهند بزرگی پرسپولیس برگردد و به همین دلیل همه تلاش و کوشش میکنند تا این اتفاق بیافتد،به نظرم در دو بازی گذشته نشان دادیم که دنبال چه هدفی هستیم.
وی افزود: اما در این بین باید صددرصد به یحیی گلمحمدی فرصت داد، در این چند سال یکی از مشکلات پرسپولیس تغییر مداوم مربیان بوده، مربیانی مثل کرانچار و دنیزلی در پرسپولیس کار کردهاند، همچنین وینگادا که هر کدام صاحب سبک هستند.البته رویانیان برای ماندن دنیزلی و برخی مربیان زحمت کشید اما یا خودشان رفتند یا نتیجه نگرفتند.

حسینی ادامه داد: وقتی این مربیان از پرسپولیس رفتند به موفقیتهای خوبی رسیدند پس نمیشود گفت در پرسپولیس فقط مشکل مربیان بودهاند، هر مربی که مثل گلمحمدی و یا هر فرد دیگر که به پرسپولیس میآید باید به او اجازه کار کردن بدهیم تا پرسپولیس ساخته شود .
وی در خصوص عدم گلزنی مهاجمان پرسپولیس نیز گفت: مهاجمان پرسپولیس همه زحمت میکشند و تلاش میکنند، خوشبختانه از لحاظ روحی و بدنی نیز بسیار آماده هستند اما باید قبول کنیم لیگ فشرده و بسیار حساس شده. همه تیمها در اصول دفاعی بسیار عالی کار میکنند اگر به آمار گلزنی سایر تیمها نگاه کنیم آن طوری نیست که یک مهاجم در یک بازی راحت دو یا سه گل بزند.الان حاتمی برای استقلال دو گل در یک بازی زده، این هم جز اتفاقات لیگ ما است ولی در کل فشردگی بازیها همه چیز را سخت کرده اما قطعا مهاجمانمان گلزنی میکنند تا بازیکنان و هواداران لذت ببرند.
حسینی خاطر نشان کرد: لیگ ما در حال حاضر بسیار فشرده و سخت است و یک مهاجم نمیتواند در کل همیشه گل زن باشد اما من مطمئن هستم که وضعیت بچههای روز به روز بهتر میشود .
حسینی در پایان در موردحضورش در کنار گلمحمدی و لقب نغض سرمربی پرسپولیس گفت: یحیی واقعا یکی از بهترین دوستان من است و همیشه سعی کردهام هر طوری که میتوانم به ایشان کمک کنند.ایشان به من لطف دارند و مطمئن باشید تمام سعی و تلاش خودم را برای کمک به پرسپولیس به نمایش میگذارم تا انشاالله این تیم به نتیجه برسد و دل هوادارن و مسئولان باشگاه شاد شود.یحیی همیشه به من لطف دارد.