پيمان اکبري که پس از باخت مقابل کاله و زد و خورد بين بازيکنان و عوامل دو تيم به شدت عصباني بود، گفت: ما برنده بازي بوديم و با ناداوري باختيم و متاسفم که ناظر بازي به خط نگهدار خط ميداد.

به گزارش ايسنا، به دنبال شکست پيکان مقابل کاله در مرحله پليآف ليگ برتر واليبال و به وجود آمدن درگيري بين هواداران، کادر فني و بازيکنان دو تيم، پيمان اکبري سرمربي تيم واليبال پيکان در اين رابطه اظهار کرد: واقعا از به وجود آمدن اين حاشيهها متاسفم. من از اول فصل هيچگاه به داوري اعتراض نکردم و نگفتم داور بازي ايراد دارد ولي الان به اين نتيجه رسيدم که واقعا داوري ايراد دارد و موجب ميشود کار به اينجا بکشد.

وي افزود: من به گوش خودم شنيدم که ناظر بازي به خط نگهدار ميگويد همه توپها را داخل اعلام کن!

پيمان اکبري با انتقاد از چيدمان داوري يادآور شد: همين کادر داوري که بازي ما مقابل کاله را سوت زد، در آخرين بازي تيمهاي پيکان و کاله در آمل نيز قضاوت مسابقه را بر عهده داشت که ما در آن بازي نيز شکست خورديم. نميدانم چه چيزي پشت اين ماجراست. خدا ميداند، نميخواهم تهمت بزنم ولي همه حاضران در سالن ديدند که چه اتفاقي افتاد. اميدوارم مسئولان اين موضوع را پيگيري کنند. ناراحتي ما از اين موضوع است. داور قبلي بازي ما با کاله همين فرد بوده که امروز نيز قضاوت کار را بر عهده داشت. دوستان قبل از بازي از من پرسيدند که آيا براي شما فرقي دارد يا ندارد. من نميدانم چه جرياني پشت اين موضوع بود.

سرمربي تيم پيکان در پاسخ به اين سوال که آيا به نظر شما تباني رُخ داده است گفت: دوست ندارم اين مسائل را عنوان کنم. آبروي ما اينجا گرو است. مطمئن باشيد ما هيچ وقت با هيچ تيمي تباني نميکنيم. ولي متاسفم براي اتفاقاتي که افتاد. متاسفم که جلوي اين همه تماشاگر اتفاقهاي ناخوشايندي رُخ داد و به نظر من اين مسائل از داوري نشات ميگيرد.

وي درباره برخورد فيزيکي و زد و خورد بين بازيکنان دو تيم، تصريح کرد: بحث بازيکنان نيست. تا الان همه بازيکنان اعتراض داشتند و ميگفتند داوري خوب نيست. ما ميگفتيم نه، داوري ايرادي ندارد. اما در اين هفتههاي آخر ما هم به اين نتيجه رسيديم. يک مصاحبه از سعيد معروف و عليرضا نادي ديده بودم. آنها آدمهاي کمي در واليبال نيستند که نسبت به داوريها انتقاد داشتند. اگر ميگفتند داوريها و مسائل ديگر موجب باخت شهرداري اروميه ميشد، جا داشت که به اين موضوع فکر ميکرديم.

پيمان اکبري که بسيار عصباني به نظر ميرسيد در پايان تاکيد کرد: اصلا مهم نيست که ما براي بازي برگشت مقابل کاله به آمل برويم يا نرويم و با آنها بازي بکنيم يا نکنيم. از نظر من تيمم پيروز اين بازي بود ولي با ناداوري باختيم.

به دنبال اين مصاحبه پيمان اکبري که براي امضاي برگ منشي بازي به کنار ميز ناظران رفته بود، خطاب به اميدوار حاتمي رييس کميته داوران فدراسيون و ناظر اين مسابقه حرفهايش را تکرار کرد و گفت: مديرعامل من آنقدر مرد هست که همين جا هم اگر تصميم بگيريم به آمل نرويم به رأي ما احترام بگذارد. اميدوارم مسئولان و شخص شما نسبت به اين اتفاقها جانب عدالت را بگيريد.