خوزه کایخون ، بازیکن روی بورس این روزهای رئال مادرید است . این بازیکن ساخته شده در آکادمی رئال پس از دو گلی که برابر دینامو زد ، با آس مصاحبه ای در مورد شرایط خودش و تیم داشته است . ترجمه این مطلب را به نقل از مرجع خبری رئال می خوانیم:
چند نفر پس از بازی با تو تماس گرفتند ؟
نمی دانم ... ده ها تماس و پیام داشتم .
کدام خاص تر بودند ؟
این که با برادرم صحبت کردم . او برایم خیلی خوشحال بود . با هم خیلی نزدیک هستیم . همیشه برایش بهترین آرزو ها را داشته ام و روی هم خیلی حساب می کنیم .
چه توصیه ای به تو کرد؟
گفت که صبور باشم . من روبراه هستم و به همین خاطر در این جا و در میان بهترین ها هستم . این که اگر این فرصت را بدست آورده ام به خاطر شایستگی های من است . خودش هم روبراه است ، با هرکولس صدرنشین دسته دوم است .
نزدیک بود گل سوم را بزنی اما بدشانسی آوردی .
خوب دیدم که چه کار باید بکنم . می خواستم از بالای سر گلر بزنم اما او خیلی بلند قد بود و دستش را عالی انداخت . از این بازی راضی هستم ، نتیجه اش هم خوب بود و هم تیمی ها راضی بود . به من گفتند که فقط چهار اسپانیایی تا کنون توانسته اند در چمپیونزلیگ دبل کنند : رائول ، گوتی مورینتس و من .
دیگر آن ماجرای سوار شدن مربی روی تو فراموش شد ، نه ؟
(می خندد) ، بله ، در موردش خیلی شوخی کردیم ... اصولا آدم شوخ طبعی هستم .
چه زمانی بود که فهمیدی مربی سوارت شده است ؟
دو ، سه ثانیه طول کشید .
بعدش ؟
مثل یک برنده قهرمان خوشحالی کرد .
خیلی در موردش شوخی کردید ؟
در رختکن بحثش زیاد بود .
زدن اولین گلت در برنابئو چه حسی داشت ؟
خیلی خوشحال کننده بود . برای من همچون رویایی بود که به تحقق پیوست . از بچگی و زمان حضور در آکادمی رویایش را داشتم . بهترین های جهان در این جا هستند و بازی کردن خیلی مشکل بود . اما سختکوشی و انتظار باعث شد که بتوانم به آن برسم .
چرا قید رویایت را زدی و به اسپانیول رفتی ؟
من راه خودم را داشتم و به نظرم بهترین تصمیم را گرفتم . حالا به جایی برگشتم که امیدوار بودم که در آن باشم ، این جا خانه من است .
چطور شد که به آکادمی رئال ملحق شدی ؟
پاکو گارسیا ، من و برادرم را در زمانی که 14 ساله بودیم دید . ما را در تیم منتخب موتریل و گرانادا دنبال می کرد .
در چه پستی در آن زمان بازی می کردی ؟
من همیشه مهاجم نوک بودم . وقتی به اسپانیول رفتم ، پوچتینو مرا به جناحین برد که خوب هم جواب داد .
چطور ؟
من می دانم که در هر پستی چطور بازی کنم و هر جا که مربی بخواهد راحت هستم .
حالا شم گلزنی ات کمتر شده است ؟
طبیعتا بسته به پستت درون زمین کمتر گل می زنی . حالا باید سعی کنم که بیشتر به بقیه کمک کنم و اگر فرصتی هم شد ، مثل بازی با دینامو گل بزنم .
خودت را فیکس می بینی ؟
امیدوارم که فیکس شوم و بازیهای زیادی انجام دهم . فرصت ها آرام آرام بدون آن که خودت بدانی نزدت می آیند .
پس هیچ گاه نباید نا امید شوی .مورینیو از آن دست مربی هایی است که وقتی سخت تلاش کنی به تو بازی می دهد ؟!
همه مربیان ، اگر هر روز سخت تلاشی کنی و لبخند بزنی ، به تو بازی می دهند .