رئيس کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: متاسفانه داور و کمک داور ديدار استقلال و شاهين بوشهر دو اشتباه تاثيرگذار داشتند.

حسین عسگری در مورد شکایت باشگاه شاهین بوشهر از احمد صالحی داور مسابقه با استقلال گفت: روزی که این بازی انجام شد من در مالزی بودم و پنجشنبه شب که به ایران برگشتم، سلیمانی گفت در بازی استقلال و شاهین چه اتفاقی رخ داده است. امروز هم که اولین روز کاری فدراسیون فوتبال بود فیلم مسابقه را بازبینی کردیم و متوجه شدیم تیم داوری در این بازی اشتباه تاثیرگذار داشته است.

وی اضافه کرد: صالحی و ابوالفضلی داور و کمک داور دیدار استقلال و شاهین بوشهر از زمانی که ما به کمیته داوران آمدهایم یعنی از نیم فصل گذشته تا امروز از پرکارترین دوران و کمک داوران ایران بودند؛ نه به دلیل اینکه خوش تیپ یا قشنگ بودند بلکه عملکردشان خوب بوده که بیشترین قضاوت را داشتهاند اما متاسفانه در این بازی مرتکب اشتباه شدند.

عسگری تاکید کرد: ابوالفضلی به اشتباه خطای هند وحید طالبلو را اعلام میکند و از بدشانسی این کمک داور هم آن توپ گل میشود. شاید اگر آن توپ گل نمیشد کسی زیاد به این خطا توجهی نمیکرد. به هر حال او مرتکب اشتباه شد. وحید طالب لو اشتباه عمل کرد و این در حالی بود که دروازه بان شاهین هیچ هندی مرتکب نشده بود. خط محوطه 18 قدم جزو محوطه محسوب میشود و تا زمانی که همه توپ از خط رد نشده باشد دروازهبان میتواند توپ را در اختیار داشته باشد. داور وسط به این گونه صحنهها احاطه ندارد و این وظیفه کمک است که در این گونه موارد ومسایل به مربوط خطوط محوطه جریمه از خطای پنالتی روی خط، هندها و رد شدن یا نشدن توپ از خط به داور کمک کند. صالحی نیز یک پنالتی به سود تیم شاهین بوشهر اعلام نکرده است.

عسگری ادامه داد: اگر در هر جامعه داوری یک داور در ۲۰ قضاوتی که انجام میدهد فقط یک اشتباه تاثیرگذار داشته باشد بسیار خوب است و کارنامه موفقی داشته است. خوشختانه به جز بازی استقلال و شاهین در دیگر رقابتها مشکل خاصی در زمینه داوری وجود نداشت و داوران در دیگر بازیها عملکرد خوبی داشتند.

نایب رئیس کمیته داوران در مورد اینکه امکان دارد کارت زرد طالبلو به دلیل اشتباه داور پاک شود یا نه گفت: داور در آن لحظه تصمیم گرفته که به آن بازیکن کارت زرد بدهد و حال اشتباه بوده یا نه دیگر مهم نیست و این کارت پاک نمی شود.

عسگری در مورد مشکل پرداخت نشدن مطالبات داوران از ابتدای فصل گفت: داوران در لیگ برتر هیچ مشکلی برای پرداختها ندارند و فقط منتظر بودیم میزان افزایش مشخص شود و این افزایش از ابتدای فصل برای داوران منظور شود. با حضور مهدی تاج کلیه مطالبات داوران در لیگهای دسته یک و دو و سه پرداخت شد.