آرام بخواب کوروش
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آرام بخواب کوروش

نام واقعی
    نريمان
    استاتوس
    LeoBoy.Ir
    شغل و حرفه
    نويسنده و كارگردان تئاتر ، طراح
    بازیکن محبوب
    mahdavikia
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    تشکر شده 1,858 بار در 572 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

آرام بخواب کوروش

مدتی پیش، خیلی به خود میبالیدم، وجودی سرشار از غرور داشتم. آری من مغرور بودم. اما غرور من یک غرور تهی نبود. هرکس جای من بود؛ اینهارا که داشت غرور تمام وجودش را میگرفت.من غرور داشتم، چون خدایم الله بود، وطنم پارس بود، پادشاهم کوروش بزرگ بود، دین جدم زردشت"زرتشت" و دین خودم اسلام بود، سمبلم فروهر بود و پیامبرم حضرت محمد(ص)، کتابهایی مثل اوستا وقرآن داشتم، مردم سرزمینم به ایرانی بودنشان افتخار میکردند و از اینکه در کشوری زاده شده اند که مردمانی مثل آرش و دکتر شریعتی ها داشته به خود می بالیدند؛ من هم بخاطر داشتن لیلی شاد و سرمست بودم.
    به راستی چه کسی میتواند اینها را داشته باشد و احساس غرور نکند؟ من مغرور بودم چون همه چیز داشتم، از خدا گرفته تا رویای مجنون را.اما حالا من یک فرد شکست خورده هستم، پسری که روزی مغرور بود؛ حالا یک آدمِ افتاده شده است. تمام عقایدم نابود شد.1. خوشحال بودم که لیلی را دارم،"مکث" یادم هست که لیلی به من میگفت: من بدون تو خواهم مرد، اما چند ماهی که از جداییمان گذشت، او بدون من زنده بود. رفتم در بیابانها دنبال جنازه اش، گفته بود بدون من میمیرد. هرچه گشتم نبود.مدتی بعد خبری به من رسید که همانند فرهاد کوه کن مرا از پای در آورد، لیلیِ من مرده بود اما در آغوش فرد دیگری.2. مغرور بودم که اسطوره هایی همچون دکتر شریعتی وآرش را دارم، اما کمان آرش را شکستند و برای اینکه مرهمی بر زخمهای خود بیابند، دکتر شریعتی را مایه خنده ی خود کردند و برایش جوکها ساختند، جوکهایی که به جای آوردن لبخند به روی لبهایم، قطرات اشک را به روی چشمانم آوردند.3. من به مردم سرزمینم افتخار میکردم، اما به راستی مردمی که برای اسطوره های خود جوک میسازند، مردم سرزمین من هستند؟! اینها افسانه نیست؟! رستمهایی که میدانند سهراب پسرشان هست اما سر اورا می برند، اینها مردمان سرزمین آریایی اند؟ ...

2. کاربر مقابل از "Be$t" عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Farzandeiran (19th March 2013)

نام واقعی
    نريمان
    استاتوس
    LeoBoy.Ir
    شغل و حرفه
    بازیکن محبوب
    mahdavikia
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    ببخشین کاراکترا تموم شد،مجبور شدم ادامه شو اینجا بزارم

4.پیامبرم زرتشت ومحمد(ص) بود، اما زردشت را بخاطر عقایدش ترد کردند و عده ای دیگر محمد را به خاطر عرب بودنش؛ این اعتقادات سست و نفرت آمیز خیلی وقت است که مرا داغون کرده.

5.کتابهای من اوستا و قرآن بودند؛ دین جدم زرتشت بود و دین خودم اسلام. اسلامی که تکامل یافته ی زرتشت است. کتابی داشتم که نویسنده ی آن امامم بود و طراح آن خدایم. 6. سمبل ونماد من فروهر بود، سمبلی که یادآورد سه چیز نیک است، پندار نیک، رفتار نیک وکردار نیک.اما دیروز گردنبند مرا پاره کردند چون نمادش فروهر بود. دلیلش را که پرسیدم، عنوان شد که فروهر نماد شیطان پرستان هست و تو مسلمانی!

7. دین جدم زردشت بود ،اما حالا این دین را آتش پرست بیان کرده اند و نمادش را شیطان پرست وپیامبرش را کافر پرست. به راستی زرتشت چه چیز را میپرستید؟!!8. پادشاه من کوروش، کوروش را جنایت کار خطاب کردند چون او به اسرائیلیها پناه داده! هر حرف دروغی که رسید،پشت کوروش زدند تا اورا خراب کنند.9. غرور من بخاطر داشتن این مردمان بود، غرور من بخاطر سرزمین پارس بود ،اما مردم کشورم،دیگر ایران را دوست ندارند. من به خود می بالیدم و عربها را ریز میدیدم اما کار این افراد؛ من و مردم کشورم را نزد عربها کوچک و حقیر کرد.

10. خدای من الله بود، نه بگذار جور دیگری بگویم ،خدایم الله بوده و هست وخواهد بود اما ما بخاطر گناهانی که مرتکب شده ایم، خدایمان را ازدست داده ایم. آری همه ی ما گناه میکنیم، گناه فقط تجاوز و دزدی و ناموس فروشی نیست، گناه ما؛جوکهایی است که برای اسطوره هایمان میسازیم، گناه ما این است که تعصبمان را نسبت به خودمان و کشورمان از دست داده ایم.ستارخان، باقرخان، کوچکخان ... همه و همه اسطوره های سرزمین پارس هستند ،کسی نمیتواند این اسطوره ها را به نام خود و برای خود ثبت کند.چه به روزت آورده اند ای سرزمین آریایی؟ دینت را شیطانی و پادشاهت را یهودی خطاب کردند.
    آرام بخواب کوروش من

محمدرسول جعفری / 10اسفند 91 / ساعت 10:15

4. 2 کاربر مقابل از "Be$t" عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Farzandeiran (19th March 2013), mohammadhosein (28th February 2013)

نام واقعی
    نريمان
    استاتوس
    LeoBoy.Ir
    شغل و حرفه
    بازیکن محبوب
    mahdavikia
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Spain
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    لطفا به کسی در این تاپیک بی احترامی نشه

نام واقعی
    TAYMAZ
    شغل و حرفه
    كامپيوتر
    تیم های محبوب خارجی
    Barcelona | Portugal
    تشکر شده 521 بار در 201 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    شماها نبودید که تو ورزشگاه شعار صدای عر عر نمیاد ترکه صداش در نمیادو میگفتید؟شماها نبودید که تو ورزشگاه آزادی به ناموس مردم آذربایجان فش دادی؟شماها نیستید که واسه مردم آذربایجان جک میسازید؟شماها نبودید که...واقعا ادم تعجب میکنه که شما همان کسایی هستید که الان دارید از وطن پرستی دم میزنید.با این همه حرفو حدیثها چه انتظاری از مردم آذربایجان دارید؟دوست دارید همه چی نثار ناموس و هویت آذربایجان بکنید و جیکشون در نیاد؟بسه دیگه اون دوران دیگه تموم شد.
    این هم از یک عمر مستی کردنم
    باز هم شبنم پرستی کردنم
    این دل دیوانه مستی می کند
    باز هم شبنم پرستی می کند
    دام هر کس کی شود آهوی دشت
    ای دل دیوانه دیدی برنگشت
    بعد از این زهر جدایی را بخور
    چوب عمری بی وفایی را بخور
    من که گفتم ای دل بی بند و بار
    عشق یعنی رنج یعنی انتظار
    عشق خونت را دواتت می کند
    شاه باشی عشق ماتت می کند