منچستر مثل بارسلونا ریسکی کار نخواهد کرد و کار برای رئالی ها خیلی سخت است. اولدترافورد ورزشگاه تکان دهنده ای است
سایت گل- برند شوستر، سرمربی سابق رئال مادرید که سابقه بازی کردن در دو تیم رئال و بارسا را دارد روز 5شنبه در صحبت هایی به آنالیز شرایط کنونی موجود در فوتبال اسپانیا پرداخت و از مسائل مختلف صحبت کرد. در اینجا می توانید گزیده ای از صحبت های او به گزارش ال موندو دپورتیوو را مطالعه کنید:
*فینال جام حذفی: از نظر من این بازی نباید در نوکمپ برگزار شود. هواداران هر دو تیم در شهر مادرید هستند و ما دو ورزشگاه بزرگ در شهر مادرید داریم و زیباتر این است که بازی در مادرید برگزار شود. این نظر من راجع به چیزی است که دوست دارم ببینم. به علاوه به من گفته اند که در ماه می در ورزشگاه نوکمپ قرار است بازسازی هایی انجام شود (او این جمله را به صورت طعنه آمیز و بااشاره به واکنش سال گذشته رئالی ها در مورد برگزاری بازی فینال جام حذفی بارسلونا-اتلتیک بیلبائو در ورزشگاه برنابئو برزبان آورد)
*مصاف سه شنبه شب بارسا و رئال: برتری رئال در آن بازی چه در نتیجه بازی و چه در مسابقه ای که شاهدش بودیم کاملا بارز و مشخص بود. از نظر من این بهترین بازی رئال بود که در نوکمپ دیده بودم. رئال از نظر تدافعی هم بهترین رئال سالهای اخیر بود. هیچ وقت دفاع رئال را اینقدر خوب ندیده بودم. دیگر صحبت از خدیرا و ژابی آلونسو نبودو بحث ایگواین و دی ماریا و اوزیل هم مطرح بود.
*عملکرد رئال: رئال در بازی با بارسا دقیقا مثل میلان در بازی 2 هفته پیشش مقابل بارسلونا عمل کرد. آنها ضد حملات زیادی را ترتیب می دادند ودر حرکات تهاجمی و به ویژه تدافعی خیلی شجاع بودند. اینکه بارسلونا درجریان بازی نتوانسته موقعیتی را خلق کند، نشانه ارزش بالای کار رئال است.
*انتقاد از رورا: در پایان چنین بازی ای، انتقاد کردن از جوردی رورا عادلانه نیست.چون او هم مثل هرفرددیگری کارش را انجام می دهد. ازنظر روانی، شکست مقابل میلان ضربه بزرگی را به بارسایی ها وارد کرده.
*افت بارسلونا: بعید می دانم که بارسایی ها دچار افت شده باشند و البته نمی خواهم از اهمیت غیبت سرمربی اصلی تیم بکاهم. چون آنها هرروز با هم درتماسند. به علاوه بارسلوناتیم باتجربه ای است. بازیکنان این تیم همگی با تجربه هستند و تنها اتفاقی که افتاده این است که دو تیم به نام های میلان و رئال مادرید پیدا شده اند که در دوبازی بهتر از آنها کار کرده اند. همین
*بازی رئال- منچستر: اگر رئالی ها می خواهند به دور بعد برسند، باید بازی ای شبیه بازی 3شنبه مقابل بارسا را به نمایش بگذارند. منچستر مثل بارسلونا ریسکی کار نخواهد کرد و کار برای رئالی ها خیلی سخت است. اولدترافورد ورزشگاه تکان دهنده ای است و ریتم بازی تیم های انگلیسی واقعا مهم است.. این بازی ، هیچ ربطی به سایر بازیها ندارد.»