علی پروین در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، ابتدا در خصوص بازی پرسپولیس مقابل سایپا و پیروزی 4 بر یک سرخ پوشان در این مسابقه اظهار داشت: به نظر من پرسپولیس مقابل سایپا طوفانی شروع کرد و نشان داد هر روز که میگذرد از دیروز بهتر، قویتر و منسجمتر میشود. مردم عاشق پرسپولیس هستند و دوست دارند همیشه تیم خود را اینطور ببینند.


وی افزود: نتیجه با سایپا خیلی راضیکننده بود، حالا یحیی و بازیکنان یک یاعلی بگویند و با کمک هم در این شب عیدی با 2 برد هواداران را خوشحال به سال 92 بفرستند.


پروین تاکید کرد: اما همه باید بدانیم که استرس امکان دارد خدای ناکرده به پرسپولیس ضربه بزند. ما باید کاری کنیم که یحیی و بازیکنان آرامش کامل را داشته باشند، بردن خوب است، پرسپولیس میتواند به هدفش برسد اما به شرط اینکه زیاد به تیم استرس وارد نکنیم.


پروین در خصوص بازی با ذوبآهن نیز گفت: فکر کنم 4 تا 4 تا زدن به تیمها و حتی 6 گل زدن برای بنده خدا یحیی دردسرساز شده است. هواداران باید بدانند هر بازی شرایط خودش را دارد و نباید زیادهخواه بشویم. من مطمئنم اگر دیدار مقابل ذوبآهن اگر بچهها دچار غرور نشوند، انشاءالله مسافر مرحله بعدی جام حذفی میشویم.


وی افزود: پرسپولیس پیداست که لیگ را از دست داده ولی باز هم آفرین به معرفت بازیکنان و کادر فنی که تا دقیقه 90 در حال جنگیدن هستند و دوست ندارند جایگاه پرسپولیس در لیگ برتر پائین باشد و برخیها روی این موضوع مانور کنند.


وی خاطر نشان کرد: اما پرسپولیسیها باید بدانند ذوبآهن تیم خوبی است و اگر از آنها غافل شویم ضرر خواهیم کرد، اما دلم قرص است. هم بازیکنان با تجربه و آبدیدهای داریم و هم کادر فنی که کار خود را بلد است. فقط نباید اجازه بدهیم تیم وارد استرس در بازی مقابل ذوبآهن شود.


وی درباره بازی استقلال و الریان قطر نیز گفت: به نظر من تیم امیر قلعه نویی خیلی خوب بازی کرد. من همیشه آنهایی که شاگردم بودند میدانند بعد از گل به بازیکنانی گفتم 5 دقیقه هرچه در توان دارید تا حد جانتان در زمین بگذارید که گل نخورید. اما متاسفانه استقلالیها بدشانسی آوردند. تیم امیر در اولین گام به خاطر همین 5 دقیقه 3 امتیاز را از دست داد، ولی در کل تیمش فوتبالی شناور و بسیار خوبی را در خانه حریف به نمایش گذاشت و مثل اینکه این بدشانسی قرار بود برای تیم امیر اتفاق بیفتد. اما من به قلعهنویی و شاگردانش خیلی امیدوارم و دوست دارم امیر دست پر آسیا را ترک کند. چون او لیاقتش را دارد و همیشه با ساختن تیمی خوب، خود را ثابت کرده است. اصلا در کل امیدوارم یک تیم ایرانی امسال فاتح باشگاههای آسیا شود.


پروین در پایان در پاسخ سؤالی که چه نتیجهای برای بازی پرسپولیس و ذوبآهن پیشبینی میکنید، گفت: ما اهل پیشبینی نیستیم، اما من به این بچهها امیدوارم؛ از طرف دیگر اگر در جام حذفی دست پر بیرون بیاییم قطعا میتوانیم در بازیهای بعد با خیال راحت به مصاف حریفان برویم چون یکی از تیمهای خطرناک مقابل ما برای راه یافتن به قهرمانی در جام حذفی همین ذوبآهن است.