سرمربي منچستريونايتد در نشست خبري پيش از بازي مقابل رئال مادريد اعلام کرد که نبايد از رونالدو ترسيد زيرا تمرکز تيم مختل ميشود.

الکس فرگوسن در نشست خبري پيش از مسابقه اعلام کرد که فيل جونز بازي دور برگشت مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادريد را از دست داده است. وي در جام حذفي مقابل ريدينگ از ناحيه قوزک پا مصدوم شد و نتوانست خود را به اين مسابقه برساند.

فرگوسن در اين باره اظهار داشت: جونز آماده نيست و نميتواند در بازي فردا شب به ميدان برود.

وي ادامه داد: عملکرد او در بازي رفت واقعا عالي بود. او را از دست ميدهيم اما اتفاقي نيست که نتوانيم از عهده مديريت آن برآييم، گزينههاي ديگري در اختيار داريم.

سرمربي منچستر يونايتد خاطرنشان کرد: وقتي مقابل تيمي به ميدان ميرويد که رونالدو در آن بازي ميکند، چه انتظاري داريد؟ انتظار مشکلاتي را در طول مسابقه داريد و ما بايد تلاش کنيم تا به بهترين نحو ممکن او را مهار کنيم.

وي اضافه کرد: مهار رونالدو کار آساني نخواهد بود زيرا هر هفته گلزني ميکند. تجربهاي که رافائل جوان در دور رفت در مادريد به دست آورد، به او کمک خواهد کرد زيرا او باز هم همان وظيفه را بر عهده خواهد داشت.

الکس فرگوسن تأکيد کرد: فکر نميکنم او بازيکني باشد که بايد از او بترسيم. اگر با ترس از خطري که کريستيانو ميتواند براي ما داشته باشد به ميدان برويم، کارهايي که خودمان ميتوانيم انجام دهيم را فراموش خواهيم کرد.

وي افزود: همان طور که ميدانيد، معتقدم که آنها يکي از بهترين تيمهاي اروپا در ضد حملات هستند. اين مسئله را سهشنبه گذشته در نيوکمپ ديديم. رئالي ها واقعا ويرانگر بودند.

سرمربي شياطين سرخ يادآور شد: به دنبال راهي براي مواجهه با اين مشکل بوديم که بتوانيم با تهديد حملات آنها مقابله کنيم. اگر خود را براي مسابقهاي در هر سطح آماده ميکنيد بايد به قدرت تيم مقابل احترام بگذاريد و ما اين کار را ميکنيم.

وي عنوان کرد: به تاکتيکها و بازيکنان خطرناک آنها نگاه ميکنيم. همچنين از قدرت تيم خود آگاهيم و ميدانيم که در چه موقعيتي قرار داريم و خوشبختانه اين مسئله فردا به ما کمک خواهد کرد.

به گفته فرگوسن ميتوانيم انتظار داشته باشيم که رايان گيگز در بازي مقابل رئال مادريد چه در ترکيب اصلي و چه به عنوان بازيکن تعويضي به ميدان برود. وي در اين باره گفت: گيگز مقابل کوئينزپارک رنجرز بازي کرد و دوست داريم هميشه او را آماده نگه داريم. فردا او به ميدان ميرود اما هنوز براي حضورش در ترکيب اصلي يا بازيکن تعويضي تصميمگيري نکردهام. تجربه او در اين مسابقات براي ما حياتي خواهد بود.