مايکل فلان به جاي سرمربي اسکاتلندي در سالن کنفرانس خبري شرکت کرد و گفت داور بازي را کثيف کرد

سرالکس فرگوسن سرمربي منچستريونايتد در پايان ديدار سه شنبه شب تيمش مقابل رئال مادريد در ورزشگاه اولدترافورد که با شکست و حذفي تيمش از گردونه رقابت هاي ليگ قهرمانان اروپا همراه بود، در کنفرانس خبري شرکت نکرد و دستيارش مايک فلان را به سالن کنفرانس خبري فرستاد. دليل اين تصميم خشم و ناراحتي سرالکس فرگوسن از نحوه قضاوت آقاي چاکر داور ترکيه اي اين بازي بود.
دراينجا مي توانيد متن گفتگوي فلان با خبرنگاران را به گزارش آ.اس مطالعه کنيد:
*قضاوت داور را چطور ديديد؟.
به نظر من او تصميم نااميد کننده اي گرفت. با اخراج ناني، بازي را کثيف کرد. او بازي اي که همه دنيا درحال تماشايش بودند را خراب کرد. يک عملکرد خوب و يک بازي تماشايي را به خاطر يک تصميم بد، خراب وکثيف نمود
*احساسات بازيکنان در رختکن يونايتد به چه ترتيبي است؟
نااميدي فراواني بررختکن حاکم است.حس بدي نسبت به آنچه اتفاق افتاده. سرمربي تيم و بازيکنان تيم به دنبال يک توضيح هستند. ترکيبي از خشم و عدم باور در رختکن تيم وجود دارد
*يعني از داور بازي عصباني اند؟
ما نمي توانيم اين را درک کنيم و نااميدي ما به همين خاطر بدتر مي شود؛ چون تاکتيک ما خوب بود. ما در زمين مسابقه راحت بوديم و در نيمه دوم هم خيلي خوب کار را شروع کرديم. رهبري ميدان را در دست داشتيم و کنترل بازي در اختيار ما بود. چند فرصت خلق کرديم و اين فوق العاده بود. ولي بايست رو به جلو مي رفتيم. با 11 بازيکن کار کردن مقابل رئال سخت است؛ با 10 بازيکن کار سخت تر هم مي شود. نيمي از مردم دنيا اين بازي راديدند.
*يکي از اعضاي باشگاه با داور صحبت کرد. فرگوسن اين مسئوليت را برعهده گرفت؟
نه.او در شرايط مناسبي براي صحبت کردن با هيچ داوري نيست. همين که من اينجا هستم و او به سالن کنفرانس خبري نيامده، خودش حرف هاي زيادي براي گفتن دارد. قرار شد که من به جاي او اينجا بيايم
*چرا روني بازي را از روي نيمکت ذخيره ها شروع کرد؟
همه ما شاهد آن بوديم که اين بازي براي گيگز ، چه بازي اي بود. اين هزارمين بازي او بود ولي دلايل اين اتفاق، دلايل تاکتيکي بود. همه بازيکنان در شرايط خوبي براي بازي کردن بودند ولي ما به خاطر مسائل تاکتيکي اين تصميم را گرفتيم و بعد از ساعتها بحث و بررسي به اين نتيجه رسيديم.
*يعني مشکل را در ناتواني داور و اشتباهات او مي بينيد؟
داوري شغل سختي است و اگر موافق اين موضوع هستيد، بايد نظرتان را بگوئيد. داوري دراين بازي نااميد کننده بود. داور بازي را خراب کرد و همه چيز را تغيير داد.
*بين برخورد ايجاد شده و کارت قرمزي که به ناني نشان داده شد، زمان زيادي وجود داشت. فکر مي کنيد که نظر داور چهارم هم دخيل بود؟
بعيد است. داوران بايد همه با هم کار کنند.مطمئنم که بين خودشان صحبت کردند و داور بازي تنها کسي است که تصميم مي گيرد و البته ما موافق تصميم او نبوديم. حتي داورچهارم هم از اخراج ناني متعجب شده بود و به ما گفت که هيچ ايده اي ندارد که چه اتفاقي
در جريان است
*حالا انگيزه دادن به بازيکنان کارسختي است؟
نه.ما روز پنجشنبه دور هم جمع مي شويم. در مرحله يک چهارم پاياني جام حذفي هستيم و در ليگ انگليس هم جايگاه خوبي داريم و مشکلي در ميان نيست.