محمود خوردبین سرپرست تیم پرسپولیس دیشب برای ارزیابی وضعیت یک بازیکن اسکاتلندی راهی ترکیه شد. در کنفرانس مطبوعاتی امروز مربی پرسپولیس نیز نام این بازیکن از سوی مدیر رسانه ای باشگاه کریس بوید اعلام شد.
این بازیکن 28 ساله ملی پوش اسکاتلندی در حال حاضر بازیکن تیم اسکی شهیر ترکیه است و تابستان امسال نیز قرارداد سه ساله با این باشگاه بسته است، اما در این فصل فقط 76 دقیقه برای این تیم بازی کرده و احتمالاً بصورت قرضی به پرسپولیس خواهد پیوست. ارزش این بازیکن در سایت ترانسفر مارکت حدود 4 میلیون یورو اعلام شده که بعید است پرسپولیسی ها بخواهند او را بطور دائم به خدمت بگیرند.
کریس بوید فوتبال خود را با تیم کیلمارنوک آغاز کرد و در 153 بازی 61 گل برای این تیم به ثمر رساند. ا و از سال 2006 تا 2010 در تیم رنجرز توپ زد و در 143 بازی 101 گل برای این تیم به ثمر رساند که عملکرد فوق العاده ای برای این مهاجم بود. بوید در تابستان سال گذشته با حقوق هفتگی 30 هزار پوندی به تیم میدلزبورو انگلیس پیوست، اما 4 ماه آخر این فصل را بطور قرضی در ناتینگهام فارست سپری کرد. بوید در تابستان امسال به تیم اسکی شهیر اسپور ترکیه پیوست، اما عملکرد خوبی در این تیم نداشته است و رئیس باشگاه نیز به او هشدار داده است که وضعیت خود را بهبود بخشد.
بوید 18 بازی و 6 گل ملی نیز در کارنامه دارد.