اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) سرالکس فرگوسن سرمربی منچستریونایتد را به دلیل شرکت نکردن در کنفرانس خبری انتهای دیدار این تیم برابر رئال مادرید در دور برگشت از مرحله یک هشتم نهایی رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا که با شکست 2 بر یک سرخپوشان منچستر همراه بود، جریمه خواهد کرد. سرمربی 71 ساله شیاطین سرخ به اخراج نانی، گوش پرتغالی تیمش در دقیقه 56 بازی معترض بود و اعتراض شدیدی به تصمیم جونیت چاکر، داور ترکیهای بازی داشت. منچستریونایتد د رمجموع دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه 3 بر 2 مغلوب رئال شد و از دور رقابتها کنار رفت. در کنفرانس خبری بعد از بازی نیز مایک فلان دستیار فرگوسن به جای وی حضور پیدا کرد.

یوفا اعلام کرد کمیته انضباطی یوفا حکم نهایی خود را در خصوص الکس فرگوسن در تاریخ 21 مارس خواهد داد و احتمالا سرمربی منچستریونایتد جریمه نقدی خواهد شد.

براساس مقررات یوفا سرمربیان تیمهای حاضر در رقابتهای اروپایی موظفند پس از به صدا در آمدن سوت پایان بازی به مدت 20 دقیقه در محل کنفرانس خبری حضور یابند و پاسخگوی پرسشهای خبرنگاران باشند.

پس از پایان این دیدار هیچ کدام از بازیکنان منچستریونایتد نیز در کنفرانس خبری حضور نیافتند این در حالی است که بر اساس قوانین یوفا اگر خبرنگاران بازیکن خاصی را برای مصاحبه در نظر داشته باشند باید در رقابتهای اروپایی 15 دقیقه در محل کنفرانس خبری حضور یابد.