4 نماينده شمشيربازي ايران در رقابت هاي امروز اسلحه اپه مسابقات قهرماني نوجوانان و جوانان آسيا از دور مسابقات کنار رفتند.

به نقل از سايت فدراسيون شمشيربازي، رقابت هاي شمشيربازي قهرماني اسيا با حضور بيش از 850 شرکت کننده در دو رده سني جوانان و نوجوانان و دو بخش دختران و پسران در تايلند در حال برگزاري است.

بر اين اساس در رقابت هاي اسلحه اپه در بخش پسران(جوانان)شمشيربازان کشورمان به مصاف حريفان خود رفتند.

بهداد مرادي شمشيرباز اسلحه اپه کشورمان ابتدا در جدول مقدماتي حريفاني از ازبکستان، استراليا، ماکائو و عراق را شکست داد و به عنوان نفر نخست از جدول خود صعود کرد که به دليل کسب اين نتيجه در مرحله 64 نفر با قرعه استراحت مواجه شد. در مرحله 32 نفر نماينده چين تايپه را شکست داد تا براي ورود به مرحله يک شانزدهم در برابر حريف قدرتمند ديگر از چين تايپه قرار گيرد که در اين بخش نيز موفق شد با از ميان برداشتن وي به جمع 8 شمشيرباز برتر اسيا بپيوندد.

وي در مرحله يک چهارم در يک قدمي کسب مدال در يک ديدار حساس و نزديک بازي را 15 بر 12 به حريف قدرتمند ژاپني واگذار کرد و از گردونه رقابت ها کنار رفت.

امير رضا کنعاني ديگر نماينده کشورمان در اين بخش توانست بر نمايندگان کشورهاي نيوزلند،چين تايپه، تايلند و ترکمنستان غلبه کند و به عنوان نفر اول از جدول خود صعود کند و با قرعه استراحت در مرحله 64 نفر مواجه شود،.

اين شمشيرباز کشورمان پس از آن با از ميان برداشتن حريف ازبک وارد مرحله يک شانزدهم شد که در اين بخش در حالي که 11 بر 14 از حريفش پيش بود در نهايت با اختلاف يک امتياز 15 بر 14 بازي را به قزاقستان واگذار کرد و حذف شد.

بهنام بيک ديگر شمشيرباز اعزامي به اين رقابت ها با پيروزي برابر حريفان ازبک و مالزيايي از جدول خود صعود کرد، اما در مرحله بعد با قبول شکست در برابر نماينده کشور چين از دور رقابت ها کنار رفت.

علي يوسفي آخرين شمشيرباز اين بخش در مرحله انفرادي در برابر حريفاني از استراليا، مالزي و ويتنام به پيروزي رسيد،اما با شکست مقابل شمشيربازان تايلند، ژاپن و هند از صعود به مراحل بالاتر و حذفي بازماند.

رقابت هاي انفرادي اسلحه اپه پسران (جوانان) با حضور 76 شمشيرباز به کار خود در بخش پسران پايان داد. فردا (جمعه) نيز مسابقات قهرماني اسيا در رده سني جوانان در دو اسلحه اپه دختران و سابر پسران پيگيري مي شود.