تيم ملي اپه جوانان ايران در مسابقات قهرماني جوانان آسيا به مقام نايب قهرماني دست يافت.

به نقل از روابط عمومي فدراسيون شمشيربازي، رقابت هاي شمشيربازي قهرماني آسيا با حضور بيش از 850 شرکت کننده در دو رده سني جوانان و نوجوانان و دو بخش دختران و پسران در تايلند در حال برگزاري است.

نمايندگان اپه کشورمان که صبح امروز توانسته بودند راهي نيمه نهايي شوند، در اين مرحله مقابل تيم قدرتمند قزاقستان که عنوان قهرماني آسيا را در کارنامه خود دارد قرار گرفتند و توانستند با نتيجه 45 بر 44 به پيروزي رسيده و به مرحله نهايي راه يابند.

ملي پوشان ايران در مصاف با تيم قدرتمند ژاپن يک بازي زيبا و نزديک را به نمايش گذاشت، اما در پايان با نتيجه 45 بر 41 واگذار کردند و بر سکوي نايب قهرماني آسيا تکيه زدند.

به اين ترتيب در بخش تيمي اسلحه اپه جوانان تيم ژاپن اول شد، تيم ملي کشورمان نايب قهرمان و به مدال نقره رسيد و تيمهاي قزاقستان و هنگ کنگ هم مشترکا سوم شدند.

همچنين تيم ملي اسلحه سابر کشورمان با ترکيب فرزاد باهر ارسباران، محمد سازنجيان و سجاد پورسلماني به مصاف رقباي خود رفتند که در اولين ديدار مقابل تيم چين تايپه به پيروزي رسيدند و در مرحله بعد براي ورود به نيمه نهايي و کسب مدال تنها با ا ختلاف 2 امتياز (43 بر 45) نتيجه را به ژاپن واگذار کردند و با اختصاص عنوان پنجم آسيا از کسب مدال بازماندند.

در اين اسلحه(سابر) تيم قزاقستان به عنوان نخست رسيد،کره جنوبي دوم شد و تيم هاي ژاپن و ويتنام هم به عنوان سوم مشترک دست يافتند.

پيش از اين فرزاد باهر ارسباران مدال نقره اين مسابقات را در بخش انفرادي اسلحه سابر از آن خود کرده بود.