استقلال با برتري مقابل تراکتورسازي بهترين تيم هفته بيست و نهم رقابتهاي ليگ برتر شد.هفته بيست و نهم رقابتهاي ليگ برتر شب گذشته با برگزاري 4 ديدار و نخستين شکست نيم فصل دوم پرسپوليس در رقابتهاي امسال به پايان رسيد.

به گزارش فارس، در زير نگاهي مياندازيم به نتايج، ترينها و اتفاقات رقم خورده در هفته بيست و نهم اين رقابتها:

داماش گيلان 3 – نفت آبادان يک

گلها: مصطفي حاجتي (26)، عليرضا نظيفکار (45)، امين متوسلزاده (70) براي داماش- روحالله عرب (13) براي نفت آبادان

سپاهان اصفهان 2 – صباي قم صفر

گلها: امين جهانعاليان (26) و جواهير سوکاي (73)

مس کرمان صفر – پيکان تهران صفر

سايپا البرز 2 – ملوان انزلي 2

گلها: سعيد دقيقي (15)، مجيد ايوبي (69) براي سايپا - جلال رافخايي (46) و آرمان رمضاني (82) براي ملوان

استقلال يک – تراکتورسازي تبريز صفر

گل: جواد نکونام (31)

فولاد خوزستان 4 - گهر دورود يک

گلها:مجيد باجلان (3) براي گهر - ايوب کلانتري (7)، لوسيانو پريرا (39) و بختيار رحماني (58 و 69) براي فولاد

نفت تهران 2 - فجرسپاسي يک

گل: امين منوچهري (44) و رضا نوروزي (67) برا نفت و حميد جوکار (81) براي فجر

آلومينيوم هرمزگان صفر - ذوب آهن صفر

راهآهن يک - پرسپوليس صفر

گل: عليرضا عظيمي (57)*ترينهاي هفته بيست و نهم ليگ برتر:

در 9 ديدار هفته بيست و نهم رقابتهاي ليگ برتر 20 گل به ثمر رسيد تا به اين ترتيب با ميانگين 2،22 گل در هر ديدار، شاهد هفته نسبتاً پرگلي باشيم.

در اين هفته فولاد در خانه 4 بر يک مقابل گهر به برتري رسيد تا اين ديدار به عنوان پرگلترين بازيهاي هفته معرفي شود. همچنين دو ديدار هم با تساوي بدون گل به پايان رسيد.

*استقلال، بهترين تيم هفته

در هفته بيست و نهم سپاهان و فولاد براي عقب نماندن از کورس قهرماني دو پيروزي خانگي را جشن گرفتند، داماش هم با برتري مقابل نفت آبادان کمي از منطقه خطر دور شد و راهآهن هم ضمن انتقام شکست دور رفت از پرسپوليس، نخستين شکست پرسپوليس با يحيي گلمحمدي را به اين تيم تحميل کرد. با اين حال عنوان بهترين تيم هفته به استقلال تعلق ميگيرد که 10 نفره، فينال ليگ برتر را فتح کرد تا نسبت به ساير تيمهاي بالاي جدول از بخت بيشتري براي قهرماني برخوردار شود.

*عظيمي، بهترين بازيکن هفته

در هفتهاي که گذشت تنها بختيار رحماني توانست براي تيمش دو گل به ثمر برساند. جواد نکونام هم در ترکيب استقلال با اينکه يک بازيکن تعويضي بود يک گل 3 امتيازي حساس را به ثمر رساند. با اين حال عنوان بهترين بازيکن هفته به عليرضا عظيمي بازيکن 19 ساله راهآهن تعلق ميگيرد که توانست در اولين حضورش در ورزشگاه آزادي، تک گل تيمش را به ثمر برساند تا پرسپوليسيها در خانه يک شکست دور از انتظار را تجربه کنند.

*جنجاليهاي هفته

در هفتهاي که سپري شد 18 کارت زرد از جيب داوران خارج شد تا ميانگين 2 کارت را در هر بازي شاهد باشيم.

در اين هفته مانند هفته گذشته تنها يک کارت قرمز از جيب داوران خارج شد که آن هم نصيب آرش برهاني از استقلال شد تا به اين ترتيب ديدار تيمهاي استقلال - تراکتورسازي با يک کارت قرمز و 3 اخطاري به عنوان جنجاليترين بازي هفته معرفي شود. نکته قابل توجه اينکه براي سومين هفته پياپي ديدارهايي که يک پاي آن استقلال است به عنوان جنجاليترين ديدار هفته معرفي ميشود.


*95 هزار نفر براي ديدارهاي هفته بيست و نهم

در هفته بيست و نهم حدود 95 هزار نفر از بازيها ديدن کردند تا ميانگين 10555 تماشاگر براي هر بازي به ثبت برسد.

در اين هفته ديدار استقلال و تراکتورسازي حدود 70 هزارنفر را به ورزشگاه کشاند تا اين ديدار در پرتماشاگرتر شدن رقابتهاي هفته بيست و نهم بدون شک بيشترين نقش را داشته باشد.


*اتفاقات هفته:

*تراکتورسازي که مدتها در کورس قهرماني در رده دوم جدول قرار داشت و پا به پاي استقلال براي رسيدن به صدر مبارزه ميکرد با شکست مقابل استقلال 10 نفره مکان دوم را هم از دست داد و به رده سوم سقوط کرد.

*در هفته بيست و نهم يک تيم ديگر پس از مدتها صدرنشيني را تجربه کرد. سپاهان در اين هفته با برتري مقابل صباي قم حدود دو ساعتي جاي استقلال را در صدر جدول گرفت.

*ترکيب 5 تيم آخر جدول در پايان هفته بيست و نهم دست نخورده باقي ماند. با اين وضعيت و در صورت ادامه اين روند سقوط کنندگان عبارتند از: گهر، نفت آبادان، پيکان و ذوبآهن و آلومينيوم هم براي ماندن در ديدار پلياف ميتواند تلاش مجددي داشته باشد. (البته به شرطي که ليگ برتر فصل آينده 16 تيمي باشد)

*جلال رافخايي با گلي که مقابل سايپا به ثمر رساند با 18 گل فاصلهاش در صدر جدول گلزنان را بيشتر کرد تا احتمالاً مهاجم ملوان در پايان هفته به عنوان آقاي گل فصل دوازدهم معرفي شود.

*سپاهان به رکورد گل زده 50 رسيد و در مقابل نفت آبادان به رکورد گل خورده 50 رسيد.

*سيدمهدي رحمتي براي نوزدهمين بار در رقابتهاي امسال دروازه خود را بسته نگه داشت.

*رکورد شکست ناپذيري تراکتورسازي پس از 15 هفته و رکورد شکست ناپذيري پرسپوليس پس از 12 هفته شکسته شد. در مقابل استقلال توانست براي دوازدهمين هفته پياپي بدون شکست باقي بماند.


*جدول گلزنان

18 گل: سيدجلال رافخايي (ملوان)

13 گل: سيدمهدي سيدصالحي (تراکتورسازي)

11 گل: جواهير سوکاي (سپاهان) - لوسيانو پريرا (فولاد)

10 گل: آرش برهاني (استقلال) - يعقوب کريمي (نفت تهران) - مصطفي شجاعي (مس کرمان) - فلاويو لوپز (تراکتورسازي)

9 گل: فرزاد حاتمي (استقلال) - محمدرضا خلعتبري (سپاهان) - سعيد دقيقي (سايپا)

8 گل: عليرضا جهانبخش (داماش گيلان)