نکونام: آقا مهدی تکرارشدنی نیس
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: نکونام: آقا مهدی تکرارشدنی نیس

نام واقعی
    sara
    استاتوس
    نمیدونممم دگه مخم واقعا نمی کشه...!
    شغل و حرفه
    دانشجو
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | England
    تشکر شده 2,200 بار در 765 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

نکونام: آقا مهدی تکرارشدنی نیس

* خداحافظی مهدی مهدوی کیا شاید مهمتریناتفاق روزهای پایانی سال 91 باشد.
    - آقا مهدی یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است و مطمئن باشید دیگر بازیکنی مانند او در فوتبال ایران تکرار نخواهد شد. رفتار و خصوصیات اخلاقی او منحصر به فرد است که من نمیتوانم نمونه ای برای او در فوتبال پیدا کنم. فکر میکنم با خداحافظی مهدویکیا، فوتبال ایران بیش از یک بازیکن را از دست داد. من همیشه از کمکهای مهدویکیا استفاده میکردم. زمانی که او با سالها تجربهاش در آلمان بود و من در اسپانیا بودم، بارها به وسیله تلفن در ارتباط بودیم و او با مشورتهایش به من کمک زیادی میکرد.
    * فکر میکنی چه چیز مهدویکیا باعث شده همه از او به نیکی یاد کنند؟
    - نکتهای که درباره مهدویکیا میتوان به آن اشاره کرد این است که او در کنار این که یکی از با اخلاقترین بازیکنان فوتبال ایران بود، به لحاظ فنی هم بینظیر بود. فکر نمیکنم منِ جواد نکونام بتوانم درباره ویژگیهای فنی مهدوی کیا صحبت کنم. او از پرافتخارترین لژیونرهای تاریخ آسیا است و حضورش در اروپا باعث شد تا شهرت و آوازه فوتبال ایران در فوتبال اروپا طنین انداز شود. امیدوارم واقعا قدردانی خوبی از مهدویکیا انجام شود.
    * البته این درست است که باید از مهدوی کیا به اندازه بزرگیاش تقدیر شود، اما معمولا ما ایرانیها وقتی یکی از فوتبال خداحافظی میکند همین حرفها را میزنیم و می گوییم که باید در مراسم ویژه از این بازیکن تقدیر کرد، اما هیچ کس نیست که به آن عمل کند.
    - بله. من هم این را میدانم، اما امیدوارم برای مهدوی کیا هم که شده گوش شنوایی وجود داشته باشد. شما کشورهای عربی را ببینید و با فوتبال ایران مقایسه کنید. شاید بالاترین افتخار یک بازیکن عربی مثلا اماراتی بازی در لیگ قطر باشد یا بالعکس، اما وقتی آن بازیکن میخواهد از فوتبال خداحافظی کند، مراسمی برای او میگیرند که بیا و ببین ولی در ایران تا بوده همین بوده است. امیدوارم شرایطی پیش بیاید تا ما قدر ورزشکارانمان را بدانیم. فدراسیون و باشگاهها باید توجه بیشتری به بازیکنانی نظیر مهدوی کیا کنند، چرا که فوتبال ایران نیازمند تجربه چنین بازیکنانی هستند. درست است که مهدوی کیا فوتبال را کنار گذاشته، اما من امیدوارم که او ارتباطش را با فوتبال قطع نکند. درست است که بازیکنانی نظیر مهدوی کیا افتخارات زیادی را برای ایران رقم زدند، اما حتما بازیکنان ملی، دِینی هم به فوتبال ایران دارند و باید تجربیاتشان را در اختیار جوانان قرار دهند.

* مهدوی کیا اعلام کرد که میخواهد کارش را با مربیگری ادامه دهد، فکر میکنی که بتواند در آن عرصه هم موفق شود؟
    - تردید نکنید با هوش و استعدادی که همه از مهدوی کیا سراغ دارند، او در عرصه مربیگری هم مانند دوران بازیگریاش موفق خواهد بود. بازیکنی که میتواند 12-13 سال در یکی از بهترین لیگهای اروپا دوام بیاورد حتما میتواند در دوران مربیگری هم پر افتخار باشد. البته باید ببینیم فوتبال ایران دور را به انسانی مانند مهدوی کیا میدهد یا نه چرا که خودتان میدانید فضای فوتبال ایران آنقدر ناسالم است که اتفاقات غیر طبیعی مانند این که مهدویکیا پشت خط بماند هم چندان دور از ذهن نیست.
    * تو سالها با مهدوی کیا هم بازی بودهای، حتما خاطرات زیادی با هم دارید.
    - حتما. یکی از خاطرات من با مهدی سر کفشش است. قبل از بازیهای انتخابی جام جهانی 2006 مهدویکیا یک استوک پاره و کثیف داشت که ما مدام به او میگفتیم کفشت را عوض کن. مهدویکیا هم میگفت امکان ندارد تا زمانی که به جام جهانی نرفتهایم این کفش را دور بیاندازنم و پس از آن که تیم ملی در تهران، بحرین را شکست داد و به جام جهانی رفتیم در رختکن کفش را از پای مهدویکیا در آوردیم و در همان جا آن کفش را آتش زدیم. این یک خاطرهی من با مهدویکیا است.
    * فکر میکنی چه نکتهای از مهدویکیا در تاریخ فوتبال ایران ماندگار خواهد ماند؟
    - به غیر از رفتار نیکش، استارتهای سریع، قدرت شوت زنی و تکنیکش در فوتبال ایران به یادگار خواهد ماند. امیدوارم جدا از سرنوشتی که گریبانگیر سایر بازیکنان سابق تیم ملی آمد این بار برای مهدوی کیا جشن باشکوهی را برگزار کنند.

2. 3 کاربر مقابل از salmonela عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

H!dden (16th March 2013), Milad criska (16th March 2013), عشقه سرخ (16th March 2013)

نام واقعی
    Mila Dam
    استاتوس
    Hey khanoomy faze asheqoone nagir...be salamaat ..khodafeziii
    شغل و حرفه
    دانشجو عمران
    بازیکن محبوب
    Karim Bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Brazil
    تشکر شده 6,652 بار در 2,494 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    اسطوره ندارن از اسطوره های ما تعریف میکنن.......مهدی جان دوست دارم

soltan cr7

4. کاربر مقابل از Milad criska عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

delαrαм♥8 (16th March 2013)

نام واقعی
    delαrαм
    استاتوس
    мeѕтro αlι ĸαrιмι
    شغل و حرفه
    انتظار
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Portugal
    تشکر شده 4,842 بار در 1,791 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 63 تاپیک
    کاپیتانم برگرد.
    ﯾـﻪ ﻭﻗـﺘـﺎﯾﯽ ﺑـﺎﯾـﺪ " ﺑــَـــﺪ " ﺑـﺎﺷﯽ ... !!!
    ﺗـﺎ ﺑـﺪﻭﻧﻦ " ﺧـﻮﺏ ﺑـﻮﺩﻥ " ﻭﻇـﯿـﻔـﻪ ﻧـﯿـﺴـﺖ ... !!!
    ﻣــَــﺮﺍﻣـﻪ ! ﻣــَــﻌـﺮﻓـﺘـﻪ...