هافبک غنايي ميلان اعلام کرد: براي از بين رفتن نژاد پرستي در فوتبال به يک مورينيو سياه پوست يا گوآرديولا پاکستاني نياز است.

بواتنگ 26 ساله که در جريان يک بازي دوستانه با پيراهن ميلان به دليل شعارهاي نژاد پرستانه زمين مسابقه را ترک کرد، در مصاحبه با بي بي سي ، اعلام کرد: براي اين که نژادپرستي در فوتبال وجود نداشته باشد، نياز به يک مورينيو سياه پوست است.

بازيکن مليپوش تيم ملي غنا که چندي پيش براي بحث و تبادل نظر درباره نژاد پرستي با سپ بلاتر ، رييس فدراسيون فيفا ملاقات داشت، اعلام کرد: بايد تغييرات مهمي درباره مساله نژاد پرستي در فوتبال رخ دهد.

بواتنگ در گفت و گو با بي بي سي، گفت: اگر فوتبال بيش از پيش چند فرهنگه شود و مردم و کشورهاي زيادي وارد جريانات فوتبال روز شوند، مساله نژاد پرستي حل خواهد شد.

بواتنگ اعلام کرد: اگر اميدوار باشيم که به زودي يک مورينيو سياه پوست و يک گوآرديولا پاکستاني در فوتبال ظهور کنند، آن وقت ميتوانيم اميدوار باشيم که مساله نژاد پرستي ديگر در فوتبال وجود نداشته باشد.

وي ادامه داد: او در چند سال گذشته قرباني شعارهاي نژادپرستي در استاديومهاي مختلف شده است.

بواتنگ اعلام کرد: بازيکني که به دليل شعارهاي نژاد پرستانه زمين را ترک ميکند کار درستي انجام داده است.

هافبک رنگين پوست ميلان در ادامه گفت: نژاد پرستي ميتواند در همه جا ديده شوند، در خيابانها و محل کار و حتي استاديومهاي ورزشي. زمان هايي در زندگي من بوده است که سعي کردهام به اين مساله توجهي نکنم. درست مانند سردردي که شما سعي ميکنيد به آن توجه نکنيد تا خودش بهبود پيدا کند، اما اين اتفاق رخ نداده است و نژاد پرستي از بين نرفته است، اگر با آن مقابله نکنيد، اين پديده زشت روز به روز گستردهتر ميشود.

چندي پيش سپ بلاتر ، رييس فدراسيون فيفا به همراه کوين بواتنگ و پاتريک ويرا چندي پيش با چندين تن از مسئولان سازمان ملل درباره جلوگيري از نژادپرستي ديدار و گفت و گو کردند.