اصلا زیبا و شکیل نیست که یکی سخاوتمندی اش را به نمایش نگذارد و بگوید که به خاطر دام هایی که برای او پهن می شود، او و تیمش نمی توانند به پیروزی برسند. سایت گل- خاویر کلمنته سرمربی سابق تیم ملی اسپانیا بعد از بازی سه شنبه شب ماتادورها مقابل تیم ملی فرانسه که با برد 0-1 قرمزپوشان به پایان رسید، در گفتگو با مارکا تی وی به بررسی مسائل مختلف روز دنیای فوتبال پرداخت.
او در بخشی از صحبت هایش هم به مرور اوضاع رقابت های لالیگا پرداخت و صحبت هایش را در مورد ژوزه مورینیو آغاز کرد:« من دوست مورینیو نیستم ولی این بدان معنا نیست که از همه کارهایی که او انجام می دهد،بدم می آید. او بیشتر از من مرتکب اشتباه می شود و چیزهایی را می گوید که گاهی وقتها از احترام هیچ کسی برخوردار نیست و او خیلی وقت ها بدون آنکه کسی چیزی گفته باشد، با او درمی افتد و خود او شروع کننده جنجال است.»
کلمنته ادامه داد:« مورینیو خیلی وقتها چوب رفتارهایش را می خورد که گاهی وقتها هم به حق است. چون نیازی نیست که همه چیز را گفت، حتی اگر این حرفها بخشی از استراتژی ات باشد. اصلا زیبا و شکیل نیست که یکی سخاوتمندی اش را به نمایش نگذارد و بگوید که به خاطر دام هایی که برای او پهن می شود، او و تیمش نمی توانند به پیروزی برسند. آن اتفاق هایی که رخ داده، چندان روشن و شفاف نیست. جنگ مورینیو با دل بوسکه، به دل بوسکه آسیبی نرساند و این بیشتر به منزله جنگ مورینیو با بارسلوناست. اگر مورینیو هدایت تیم ملی پرتغال را در دست بگیرد و آن موقع تیمش با تیم دل بوسکه روبروشود، تازه آن موقع جنگ او با دل بوسکه شروع می شود.»
سرمربی سابق ماتادورها و باشگاه اتلتیک بیلبائو در مورد پپ گواردیولا هم گفت:« در حال حاضر نمی توانم گواردیولا را روی نیمکت مربیگری تیم ملی اسپانیا تصور کنم. او سه سال در آلمان خواهد بود و بعد از آن باید ببینیم که چه خواهد شد. اگر من جای او بودم، هیچ وقت برای یک سال به استراحت نمی رفتم.من از مربیگری خوشم می آید و زمانی که این کار را انجام نمی دهم، به این خاطر است که نمی توانم، نه اینکه نمی خواهم.»