استقلال و سپاهان در مرحله نيمه نهايي جام حذفي به مصاف يکديگر ميروند.

تيم هاي استقلال و سپاهان در ديداري حساس در مرحله نيمه نهايي جام حذفي به مصاف يکديگر مي روند.

به گزارش فارس،سپاهان و استقلال امسال رقابت بسيار نزديکي با يکديگر دارند و علاوه بر جام حذفي در ليگ برتر نيز با فاصله يک امتيازي در صدر جدول به دنبال قهرماني هستند.

استقلال با داشتن 5 عنوان قهرماني پر افتخارترين تيم جام حذفي است و به دنبال اين است که امسال به قهرماني ديگري دست پيدا کند.

ديدار هاي استقلال و سپاهان در چند سال اخير با حساسيت هاي زيادي روبرو بوده است. حضور 2 ساله امير قلعه نويي سرمربي فعلي استقلال روي نيمکت سپاهان يکي از عوامل حساسيت اين ديدار است. قلعه نويي با توجه به سابقه حضور در سپاهان شناخت خوبي از اين تيم دارد و کاملا به توانايي هاي اين تيم اشراف دارد اما بر هيچ کس پوشيده نيست فوتبالي که سپاهان اکنون با کرانچار ارائه مي کند کاملا متفاوت با زمان قلعه نويي است.

خبر بد براي زرد پوشان اصفهاني مصدوميت محمدرضا خلعتبري در ديدار مقابل تراکتورسازي بود که حضور اين بازيکن را در هاله اي از ابهام قرار داده است. استقلالي ها نيز حسن اشجاري را به دليل سانحه رانندگي که در روزهاي ابتدايي سال جديد برايش به وجود آمد در اين مسابقه در اختيار ندارند.

مهمترين ديدار استقلال و سپاهان در جام حذفي به فينال سال 83 بر مي گردد که در آن مسابقه سپاهان در 2 مسابقه رفت و برگشت مقابل استقلال به پيروزي رسيد تا بازيکنان اين تيم جام قهرماني را در ورزشگاه آزادي بالاي سر خود ببرند.

يکي از مسائلي که باعث حساسيت ديدار فرداي 2 تيم شده است زمان برگزاري اين مسابقه است که سر آن کشمکش هاي زيادي به وجود آمد. ابتدا قرار بود مسابقه 9 فروردين برگزار شود که استقلالي ها به دليل حضور ملي پوشان خود در اردوي تيم ملي به آن اعتراض داشتند. در نهايت زمان بازي 10فروردين اعلام شد که اين بار سپاهاني ها به دليل اينکه بايد در تاريخ 13 فروردين در ليگ قهرمانان آسيا به ميدان بروند به اين موضوع اعتراض کردند. اعتراضي هايي که در نهايت به اين امر منجر شد که مسابقه در همان تاريخ اعلام شده برگزار شود.

در چارچوب هفته سي و دوم ليگ برتر نيز اين 2 تيم در تاريخ 26 فروردين به مصاف يکديگر مي روند که نتيجه آن مسابقه نيز در تعيين تکليف قهرمان ليگ برتر بسيار تأثير گذار است.

با توجه به رقابت نزديک و پاياپاي سپاهان و استقلال در ليگ برتر و جام حذفي انتظار مي رود که اين مسابقه جذابيت هاي زيادي براي فوتبال دوستان داشته باشد و بازي زيبايي از آب در آيد.

استقلال و سپاهان در تک ديدار مرحله نيمه نهايي جام حذفي فردا از ساعت 17:00 در ورزشگاه آزادي به مصاف يکديگر مي روند.