گزارش ویژه : مورینیو-دروگبا و یک عمر دلدادگی
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گزارش ویژه : مورینیو-دروگبا و یک عمر دلدادگی

نام واقعی
    Mila Dam
    استاتوس
    Hey khanoomy faze asheqoone nagir...be salamaat ..khodafeziii
    شغل و حرفه
    دانشجو عمران
    بازیکن محبوب
    Karim Bagheri
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Brazil
    تشکر شده 6,652 بار در 2,494 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

گزارش ویژه : مورینیو-دروگبا و یک عمر دلدادگی

ژوزه به رختکن آمد و خبر جدائی خود را به تمامی کادر بازیکنان گفت. دیدیه در آن شرایط حال بسیار بدی داشت و به نحوی تحت تاثیر قرار گرفته بود که مثل یک کودک گریه میکرد.
    سایت گل-اصولا احساسی شدن در دنیای فوتبال تقریبا هیچگونه جایگاه حرفهای ندارد؛ بخصوص اگر در مرحلهی یک چهارم نهائی رقابت حساسی و پرهیجانی به نام لیگ قهرمانان اروپا نیز حضور داشته باشید و برای پیروزی در یک دوئل حساس رفت و برگشت سخت چشم انتظاری کنید.
    هنگامیکه در این مرحله از لیگ قهرمانان اروپا رئال مادرید را حریف گالاتاسرای شناختیم، نوید تماشای یک فوتبال پویا و لذتبخش از هردو تیم را به چشمان خود دادیم، البته با حاشیهها پر پیچ و تاب خاص دو تیم !
    شاید جذابیت دیدار این دو تیم از جنس همان جذابیتهائی باشد که در رقابتهای اروپائی سراغ داریم، دیدهایم و در خاطر داریم؛ اما رویاروئی ژوزه مورینیو، سرمربی اسبق چلسی و دیدیه دروگبا، مهاجم اسبق چلسی، همان جلوهی خاص این دیدار است که از سال 2007 که مورینیو استمفورد بریج را ترک کرده است، تاکنون در هیچ دیداری در این مرحله رخ نداده است و این دو در قامت دو حریف در مقابل یکدیگر قرار نگرفتهاند.

آخرین بار در سال 2010 چلسی در حالی در مرحلهی یک هشتم نهائی برابر اینتر ایتالیا قرار گرفت که هدایت نرآتزوری را ژوزه مورینیو برعهده داشت و دروگبا نیز در آن زمان همچنان یکی از نقاط قابل اتکای آبیپوشان لندنی محسوب میشد. در مجموع دو دیداری که در این مرحله انجام شد، شاگردان آقای خاص موفق شدند 3-1 پیروز شوند و راهی مرحلهی بعدی شوند و در پایان نیز قهرمانی این تورنمنت را از آن خود کنند. در دیدار برگشت، دیدیه دروگبا با دریافت کارت زرد دوم، 4 دقیقه مانده به پایان از بازی اخراج شود.
    مورینیو و دروگبا، هر دو در سال 2004 به جمع آبیپوشان لندن اضافه شدند و در کنار هم در طول سه فصل به موفقیت پرشماری دست یافتند. مهاجم ساحل عاجی که حالا زیر نظر مورینیو به یکی از برترین مهاجمان دنیای فوتبال تبدیل شده بود، با گلزنیهای مکرر خود گام بسیاری بزرگی را در مسیر موفقیتهای مورینیو در لیگ جزیره برداشت تا او خیلی زود آقای خاص لقب گیرد.
    آقای خاص به همراه مهاجم مورد علاقهی خود، در همان اولین سال حضور در لندن، به دو عنوان قهرمانی دست یافت؛ فتح لیگ جزیره و البته فتح رقابتهای جام حذفی موسوم انگلیس (FA CUP).
    افتخارات و عناوین چلسی با درخشش آقای سرمربی و مهاجم ساحل عاجی، فقط به این دبل به یادماندنی ختم نشد و روند موفقیتآمیز حضور این دو شخصیت ویژه در لیگ جزیره در کنار هم ادامه پیدا کرد تا مورینیو از اولین خرید 24 میلیون پوندی خود با کولهباری از عناوین دفاع کند.

دیدیه دروگبا پیش از پیوستن به استمفورد بریج، در تیم مارسی چهره شد و موفق شد در طول یک فصل حضور خود در این تیم 32 گل در کلیهی رقابتهای به ثمر برساند و از جنوب فرانسه در چشمان مورینیو جلوهگری کند.
    مهاجم ساحل عاجی چلسی در نخستین فصل حضور خود در جمع آبیپوشان لندنی، عملکرد متوسطی از خود به نمایش گذاشت و موفق شد فقط 16 گل در کلیهی دیدارها به ثمر برساند تا اثبات کند سال سختی بر وی گذشته است، بخصوص زمانیکه بخاطر اصرار در شیرجههای نمایشی در محوطهی مورد انتقاد قرار گرفت. مورینیو نیز مجبور شد تا از راههائی دیگر برای اثبات ارزشهای مهاجم گرانقیمت خود استفاده کند.
    دروگبا در سال 2006 اعتراف کرد که در دیدار با منچسترسیتی که با پیروزی 2-0 چلسی به پایان رسید، او با استفاده از دست گلی را به ثمر رسانده است و حتی در محوطهی جریمه شیرجه نیز زده است !
    با این وجود مورینیو در مقابل شاهکارهای صحنهسازی این مهاجم او را ستایش کرد و او را یک مهاجم فرصتطلب عنوان کرد و گفت : "او یک جنگجوی تمام عیار است. او یک بازیکن خاص است که میتوانی با او در هر مصافی پیروز شوی !"

این مهاجم ارزندهی آفریقائی، تحت نظر مورینیو و البته با حمایتهای این مربی توانست در فوتبال انگلیس به یک چهرهی برجسته مبدل شود و حتی سالها پس از خروج این مربی از لیگ جزیره در چلسی و این لیگ حضور یابد و به یکی شخصیت اسطورهای و قابل احترام تبدیل شود. طبیعی بود که در این شرایط پس از گلزنی این ستارهی آفریقائی و البته موفقیت چلسی، باید شاهد شادیهائی خاص از دروگبا در کنار مورینیو باشیم، شادیهائی که بیش از همه نماد ارتباط نزدیک این دو چهره است.
    دومین فصل حضور این مهاجم در لندن برای او با شرایط و وضعیت بهتری دنبال شد و او موفق شد 16 گل را با پیراهن این تیم به ثمر برساند و بیش از پیش بر ارزشهای فنی و البته رقم گرانقیمت قرارداد خود مهر تائید بکوبد. اوج درخشش دیدیه در آخرین سال حضور مورینیو روی نیمکت چلسی بود، او در این فصل 33 گل به ثمر رساند و عنوان آقای گلی لیگ جزیره را نیز از آن خود کرد تا بیش از پیش ارزشهای فعالیت زیر نظر مورینیو را نشان داده باشد.
    چلسی گرچه در این فصل نتوانست عنوان قهرمانی لیگ جزیره را از آن خود کند، اما با حضور دروگبا یکی از زهردارترین خطوط لیگ را تشکیل داده بود.

شاگردان مورینیو در آخرین فصل سرمربیگری آقای خاص دو جام دیگر را برای آلبوم افتخارات تیم باشگاهیشان به ارمغان آوردند؛ البته هر دو جام با گلزنی دروگبا در فینال این رقابتها به ثمر رسید. در فینال جام حذفی انگلیس، آبیپوشان لندن با تک گل مهاجم ساحل عاجی خود در وقتهای اضافی موفق شد منچستریونایتد را کنار بزند و بر سکوی قهرمانی قرار گیرد. در جام اتحادیه نیز چلسی با دو گل دروگبا توانست آرسنال را از پیش رو بردارد.
    آنطور که پائولو پیریرا، مدافع اسبق چلسی مدعی شده است، دروگبا یکی از بازیکنانی بود که با شنیدن خبر جدائی مورینیو از نیمکت این تیم به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و اوضاع او بسیار متحول شد.

پائولو پیریرا در این رابطه گفت : "ژوزه به رختکن آمد و خبر جدائی خود را به تمامی کادر بازیکنان گفت. دیدیه در آن شرایط حال بسیار بدی داشت و به نحوی تحت تاثیر قرار گرفته بود که مثل یک کودک گریه میکرد."
    دروگبا پنج فصل دیگر در لندن ماند و در استمفوردبریج توپ زد و موفقیتهای بسیاری را با این تیم کسب کرد و حتی بر قلهی اروپا نیز ایستاد و درست پس از این اتفاق خجسته در تاریخ باشگاه چلسی و ناامید شدن از بازگشت مورینیو به نیمکت این تیم، این باشگاه را ترک کرد و راهی لیگ چین شد.
    پس از اینکه مورینیو لندن را ترک کرد، دروگبا در این رابطه گفت : " من اخراج مورینیو را نتوانستم به سادگی هضم کنم. من نمیتوانستم آبیپوشان لندن را اینقدر بیرحم تصور کنم. با رفتن او اوضاع به شدت افتضاح شد. من نیز در حالتی عصبی قرار گرفتم که حتی خواب نیز بر من حرام شده بود.
    پس از این ضربهی بزرگ من قصد داشتم چلسی را ترک کنم. این آسیب بسیار بزرگ در رختکن بر سر ما آمد و احساسات ما را به بازی گرفت. داستان رفتن مورینیو شبیه یک فیلم بود. ما عادت داشتیم هر روز او را ببینیم و ما آمادگی خداحافظی با او را نداشتیم تا این یک شوک بزرگ برای ما باشد."

رابطهی چنین نزدیکی برای یک مربی و بازیکن، جدا از اینکه نادر است مورد انتقاد بسیاری نیز هست. بدترین عبارتی که در این سالها بین این دو شخصیت در ملا عام شنیده شده است، اعتراف مورینیو به صحنهسازی دروگبا در محوطهی جریمه در زمان هدایت اینتر است.
    مورینیو در سال 2008 گفت : " من دیگر سرمربی چلسی نیستم و دلیلی ندارد که از این بازیکنان دفاع کنم، بنابراین باید اعتراف کنم که دروگبا در محوطهی جریمه عادت به صحنهسازی و شیرجه زدن دارد."
    اما رویاروئی این دو شخصیت در لیگ قهرمانان اروپا میتواند به روشنی روابط این دو ستاره را که سوغات سالهای درخشان همکاری این دو ستاره در چلسی است، نشان دهد.
    دروگبا با مشورت مورینیو راهی گالاتاسرای شد و این درحالی بود که سرمربی رئال مادرید بارها و بارها در سفر خود به ترکیه از علاقهی خود به دروگبا سخن گفته بود و او ستوده بود.
    اما حالا در یک مقطع بسیار حساس، مورینیو و دروگبا برابر هم قرار گرفتهاند و باید دید و منتظر ماند که آیا گلزنی دروگبا میتواند ذرهای رابطهی این دو را خدشهدار کند یا خیر !

soltan cr7

2. 2 کاربر مقابل از Milad criska عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

FaRsHaD_8 (4th April 2013), Terminator2731 (4th April 2013)