علی پروین در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، ضمن تبریک سال 1392 اظهار داشت: امیدوار هستم که در سال جدید ورزش کشور ما مانند المپیک لندن باز هم موفق باشد. المپیک لندن باعث شد تا با وجود گذشت روزهای زیادی از این مسابقات باز هم تلویزیون این موفقیتها را نشان دهد و مردم برای چندمین بار با دیدن آنها لذت ببرند و به خود ببالند که ایرانی هستند. جوانان ما لیاقت موفقیتهای بیشتری را دارند و باید قدر آنها را دانست.


وی در خصوص بازی تیم ملی کشورمان، مقابل کویت و نتایج به دست آمده کره جنوبی و ازبکستان در دیدار مقابل حریفان خود در مرحله مقدماتی جام جهانی گفت: من همیشه گفتهام و صد بار دیگر هم میگویم بچههای ما یک سروگردن از تیمهای عربی گردنکلفتتر هستند اما آن تیمها مقابل بازیکنان ما به آب و آتش میزنند تا یک امتیاز بگیرند. تیم ملی مقابل کویت بد نبود، اما خوب هم نبود ولی در طول بازی دقایقی توانست که حریف را به لاک دفاعی فرو ببرد.


وی افزود: طبیعی بود که کویت حمله کند و ما هم چون به یک گل رضایت داده بودیم گل تساوی را خوردیم. امیدوارم بچهها در دیدارهای آینده با جسارت بیشتری بازی کنند.


پروین ادامه داد: مهمترین مسئله در سال 92 وضعیت تیم ملی کشورمان و راهیابی به جام جهانی است. بالاخره با توجه به نتایج کره و ازبکستان کار سخت شده اما بچهها نباید به موفقیت آن تیمها نگاه کنند و غصه بخورند. ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است. بچهها باید 270 دقیقه مثل بازی با استرالیا باشند. انشاءالله خدا هم کمکشان میکند و هواداران و مسئولان نیز یاران دوازدهم آنها هستند و تیم ملی موفق میشود. کار سخت است اما شدنی است. اگر قطر و لبنان را متوقف کنیم خدا را چه دیدید، شاید مقابل کره که فوتبال را کامپیوتری بازی میکند نیز به برتری برسیم. الان موقع آن است که حمایت کنیم و نه اینکه کاسه چه کنم، دستمان بگیریم. ما باید مسافر جام جهانی شویم، حالا از هر طریقی که شده، مستقیم یا پلیآف.


وی در خصوص شرایط پرسپولیس و دیدار نیمهنهایی در چارچوب جام حذفی مقابل داماش گیلان نیز خاطرنشان کرد: ابتدا خوشحالم که پرسپولیس سال 92 را با پیروزی مقابل پیکان آغاز کرد، بالاخره این برد از لحاظ روحی و روانی یک دوپینگ خوب برای بازیکنان و کادر فنی بود.


وی افزود:اگر به اسم جام حذفی دقت کنیم، متوجه میشویم که حق اشتباه ندارم. در لیگ برتر متاسفانه اتفاقاتی پیش آمد که الان وقت صحبت کردن درباره آن نیست و باعث شد لیگ برتر را از دست بدهیم، اما راهی باز شده تا بچهها زحمات خود را که با بدشانسی و برخی از کارها به آن نرسیده بودند الان با یک بازی خوب مقابل داماش درو کنند.


پروین ادامه داد: من الان هم معتقدم ما بهترین بازیکنان ایران را داریم که هر کدام اگر در هر تیمی باشند تأثیر گذارند، اما حیف، روزهای ابتدایی لیگ را با نظر برخی آقایان ساده از دست دادیم. ولی خوشبختانه با درایت رویانیان، یحیی آمده و باور کنید دلم برای بازی فردا مقابل داماش خیلی روشن است.


وی تصریح کرد: بازیکنان بدانند داماش تیم خطرناکی است و در خانه خود و چمن معروفش دست و پا بسته به میدان نمیآید باید بچهها باهوش باشند و از تجربه خود، خوب استفاده کنند. البته خدا را شکر علی کریمی هم برگشته و خودش یک وزنه برای پرسپولیس در دیدار داماش حساب میشود.


پروین یادآور شد: همه دوست داریم که پرسپولیس به فینال جام حذفی برسد چون واقعا امسال جایش در لیگ قهرمانان خالی بود. انشاءالله بچهها هفدهم عیدی خود را به 35 میلیون هوادار پرسپولیس با شکست داماش خواهند داد. ولی باید این موضوع را فراموش نکنیم که تیم یحیی نیاز به آرامش دارد و بازیکنان نیز به جای احساسات فقط باید در زمین خودشان باشند و هرچه در توان دارند در این فینال زودرس به نمایش بگذارند. نتیجه دست خداست.


پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره عدم موفقیت تیمهای ایرانی در آسیا و در مقابل تیمهای عربستانی در آستانه سال 1392 گفت: ما باید به شرایط حرفهای فوتبال هر روز نزدیکتر شویم به نظر من سپاهان در بازی خود مقابل نماینده عربستان غافلگیر شد. دوست داشت گل بزند اما حریف بسیار حرفهای و زرنگ بود و در ضدحملات دست سپاهانیها را با زدن گل نشان داد که خوب خوانده است. شاید برخیها تصور میکردند سپاهان در این دیدار بازنده باشند اما نه با خوردن 4 گل.


وی افزود: تراکتورسازی هم در عربستان بازی میکرد و قطعا عربها مقابل هر تیم ایرانی سراپا انگیزه هستند. حاضر هستند در یک جدول 10 تیمی دهم شوند اما به ایرانیها نبازند. با وجودی که تراکتور فرصتهای خوبی داشت. در نهایت خدا پدر استقلال و امیر قلعهنویی را بیامرزد که با یک پیروزی خوب در عربستان آن هم مقابل الهلالی که همیشه گربه سیاه فوتبال ما بود دل ما را در روزهای اول سال 92 خُنک کرد. باور کنید بدجوری به من برخورده بود که اینطور مقابل عربستانیها ناکام بودیم چون به نظر من سپاهان شایسته پیروزی مقابل الاهلی بود اما همه چیز تمام شده و انشاءالله در دور بعدی همه تیمهای ما پیروز میشوند و از جدول خود صعود خواهند کرد.