سرمربي تيم فوتبال بايرن پس از پيروزي بر اينتراخت فرانکفورت و به دست آوردن قهرماني زودهنگام بوندسليگا گفت: کسب مقام نخست ليگ بسيار هيجان انگيز است.

به گزارش فارس، يوپ هاينکس که شب گذشته تيمش در هفته بيست و هشتم ليگ آلمان موفق شد يک بر صفر فرانکفورتيها را شکست داد و قهرماني ليگ ژرمنها را از آن خود کرد، اظهار داشت: به بازيکنانم گفتم اين قهرماني مثل اولين عنواني که کسب کردم، بسيار هيجان انگيز است. 9 بازيکن از کادر ما براي اولين مرتبه قهرماني را تجربه کردند.

مربي 67 ساله مونيخيها که تابستان جاي خود را به پپ گوارديولا، مربي معروف سابق بارسلوناي اسپانيا خواهد داد، افزود: به طرز باورنکردني پس از حاشيههاي مصاف با يووه، بسيار دشوار بود که همان ريتم و قدرت هميشگيمان را فرا بخوانيم. البته در راه برد کمي خوششانس نيز بوديم اما از قهرماني بسيار خوشحالم. طبيعي است که لحظهاي بسيار هيجانانگيز و فراموشنشدني را دارم تجربه ميکنم.

در اين پيکار که در ورزشگاه کومرسبانک در حضور 51 هزار نفر انجام شد، شاگردان هاينکس در دقيقه 27 صاحب ضربه پنالتي شدند که ديويد آلابا آن را هدر داد. باستين شواين اشتايگر، هافبک مليپوش سرخپوشان در دقيقه 52 با گلي که زد، پيروزي را به اردوي باواراييها آورد. به اين ترتيب بايرن در هفته بيست و هشتم با کسب 75 امتياز و 20 امتياز فاصله با تيم دوم جدول(بورسيادورتموند) سند قهرماني فصل 2013-2012 را به نام خود زد.

مربي سالخورده و با تجربه مونيخيها در فصل 1989 -1988، 1990-1989 نيز با اين تيم قهرماني بوندسليگا را کسب کرده است.