سرمربی منچستریونایتد با وجود باخت تیمش در داربی شهر منچستر بامثبت بینی به بازی نگاه کرد
سایت گل- سرالکس فرگوسن سرمربی باتجربه منچستریونایتد در صحبت هایی به تمجید از عملکرد خارق العاده روبین فان پرسی در بازی 2شنبه شب تیمش مقابل سیتی پرداخته. این درحالی است که فان پرسی دراین بازی موفق به گلزنی نشد تا تعداد بازیهای متوالی ای که او در گلزنی در آنها ناکام مانده به عدد 10 برد.
البته این ستاره هلندی در این بازی پاس تک گل تیمش را به هم تیمی اش داد. در پایان این مسابقه سرالکس فرگوسن به تمجید از عملکرد فان پرسی رداخته و اعلام کرد که تیمش هنوز هم جایگاه ایده آلی در کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر دارد. این درحالی است که برد سیتی در این بازی باعث شد تا فاصله این تیم تا صدر جدول به 12 امتیاز کاهش پیدا کند.
فرگوسن در پایان بازی دوشنبه شب اولدترافورد به اسکای سپورتس گفت:« این بازی نکات مثبت زیادی برای ما داشت. مدارک حاکی از آن است که تیم ما در شرایط خوبی است و هیچ گله ای از این بابت ندارم. به نظر من فان پرسی در این بازی واقعا خوب کار کرد. من وین رونی را به ترکیب تیم آوردم و او تقریبا 90 دقیقه بازی کرد. او چند بازی ای بود که برای تیم به میدان نرفته بود.اگر در مجموع به این بازی نگاه کنید، از نظر سطح عملکرد، بازی بدی برای ما نبود. هیچ وقت نمی خواهی که در یک داربی ببازی ولی ما خوب کار کردیم.»
فرگوسن ادامه داد:« بازی فشرده و رقابتی ای بود که در واقع مصاف دو تیم برتر انگلیس بود. بازه ابتدایی بازی خیلی سخت بود ولی اتفاق خاصی رخ نداد. ما در جریان بازی روی ضد حملات خیلی خطرناک بودیم و می توانستیم بهتر از این کار کنیم ولی فکر می کنم که در نیمه دوم، ما تیم برتر زمین بودیم و بدشانس بودیم که شکست خوردیم.»
سرمربی یونایتد در مورد ناکامی خط دفاعی تیمش درمهار آگوئرو در ورود به محوطه جریمه این تیم هم صحبت کرد و البته به این نکته اشاره کرد که گل اول سیتی که توسط میلنر زده شد، می بایست به خاطر آفساید بودن پذیرفته نمی شد.
فرگوسن ادامه داد:« ما باید در مورد موقعیت هایی که از دست دادیم به عملکرد خودمان نگاه کنیم. ما می دانیم که آگوئرو یک تمام کننده فوق العاده است. به همین خاطر هم هست که آنها او را در این بازی به میدان فرستادند. ولی ما فضای زیادی دراختیار او قرار دادیم. گل اول سیتی؟ قطعا تبس در جریان بازی دخالت داشت ولی خط نگهدار آن سمت بود و ندید. ناامید کننده است. چون کاملا در مسیر دروازه بان بود. نمی دانم که اگر این دخالت نیست، پس چیست؟»