حسين سمندر از اعضاي تيم ملي کاراته ايران، حاضر در اردوي تيم ملي در بندرانزلي گفت: کاراته ايران توانايي بالايي دارد و با توجه به زمزمه هاي مبني بر المپيکي شدن رشته کاراته انتظار داريم، همه دست به دست هم دهند تا اين امر محقق شود.

حسين سمندر اظهار کرد: آرزو مي کنم هر چه زودتر رشته کاراته المپيکي شود و بتوانم به هدفم يعني کسب مدال طلاي المپيک دست پيدا کنم!

به گزارش ايرنا، وي در خصوص اردوي بندرانزلي تصريح کرد: اردوي بسيار خوبي را پشت سر مي گذاريم و تمرينات متنوعي را انجام مي دهيم، در اين اردو زيرنظر مربيان با تجربه که سال هاي پيش عناوين خوبي کسب کرده اند، کاراته و بدنسازي را با هم انجام مي دهيم و اين موضوع از لحاظ استقامت، کمک زيادي به ما کرده است.

ملي پوش کاراته کشورمان اضافه کرد: مردم شهرستان بندرانزلي به رشته کاراته اهميت مي دهند، فکر مي کنم حضور قهرمانان ملي کاراته از بندرانزلي در سال هاي گذشته باعث شده است مردم اين شهرستان به اين رشته احترام زيادي بگذارند.

حسين سمندر در سال 1367 در تهران متولد شد و از 9 سالگي زيرنظر پدرش عليرضا سمندر رييس فدراسيون کاراته، اين ورزش را شروع کرد.

او دارنده مدال هاي طلاي جايزه بزرگ ترکيه، نقره انفرادي و طلاي تيمي جام جهاني در بلاروس و برنز جوانان آسيا است.

مرحله پنجم اردوي آمادگي تيم ملي کاراته ايران از 15 تا 22 فروردين ماه در شهرستان بندرانزلي جريان دارد.