ابراهیمزاده : در نیمهنهائی الهلال را بردیم و نگفتیم حماسهی ملبورن ! /
صحبت زیاد در مورد یک تیم جنبهی روانی منفی دارد !شاید بگویند فشردگی بازیها و اینکه 4 روز یک بار بازی داشتیم این مشکلات ایجاد شد، اما در همان زمان هم ذوبآهن یا به فینال جام حذفی میرسید یا به ماقبل فینال رسید.
سایت گل-منصور ابراهیمزاده سرمربی موفق تیم فوتبال نفت تهران که هفتهی گذشته با شکست برابر با سپاهان رویاهای خود برای رسیدن به دست فراموشی سپرد و حالا باید در یک شرایط سخت و البته با اما و اگرهای خاص به رتبهی چهارم بسنده کند، در آستانهی دیدار با داماش بخوبی میداند برای حفظ جایگاه خود در ردهی پنجم ناگزیر به پیروزی برابر داماشی است که برای بقا در لیگ برتر تنها به یک امتیاز نیاز دارد و اگر شکست بخورد حداقل از نظر روحی وارد اوضاع متشنجی خواهند شد، آنهم در شرایطی از رسیدن به فینال جام حذفی برابر پرسپولیس نیز بازماندهاند.
شرایط بازی چگونه خواهد بود ؟
ابتدا سال نو را تبریک میگویم و برای همه آرزوی سلامتی میکنم و سپس دهه فاطمیه را تسلیت میگویم. همیشه دو سری از تیمها در آخر لیگ خیلی انگیزه دارند یکسری تیمهایی که نگران حذف هستند و سری دوم تیمهایی که به دنبال قهرمانی و کسب سهمیه هستند. ما با تیمی بازی میکنیم که میخواهد ضریب اطمینان خودش را برای بقاء در لیگ بالا ببرد زیرا بعد از ما با استقلال و سپاهان بازی دارد. ما هم به دنبال جایگاه بهتر هستیم و میخواهیم نسبت به فولاد بیشتر امتیاز بگیریم به همین دلیل فردا انتظار یک فوتبال قشنگ را داریم.
شرایط داماش چگونه است ؟
تیم داماش ترکیبی از بازیکنانی با تجربه، فنی و جوان است. حسن رودباریان یک دروازهبان با تجربه است، دو مهاجم جوان و جویای نام دارد، جهانبخش و ابراهیمی از پدیدههای لیگ هستند و در کنار آنها نیز گلزنی مثل امین متوسلزاده و افشین چاوشی هستند. ما میخواهیم فوتبال خوبی ارائه دهیم و از نخوتی که هست با توجه به شرایط آب و هوایی بیرون بیاییم. هادی شکوری و یعقوب کریمی مصدوم هستند و بهمن کامل محروم است. میخواهیم فوتبال قابل قبولی مقابل داماش ارائه دهیم.
کسب سهمیهی آسیا ؟
همیشه به امید زندهایم و امیدوارم این امید با تلاش تأثیر بیشتری داشته باشد.
شما با ذوبآهن فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شدید و تیمهای عربستانی را هم در ریاض شکست دادید، اما در دو هفته اخیر لیگ قهرمانان تیمهای ایرانی مقابل تیمهای عربستانی شکست خوردهاند و دلیل آن را چه میدانید، گفت:
دو دوره با ذوبآهن در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشتیم که در هر دو دوره قبل از هفته پنجم صعودمان قطعی میشد. اکنون هم هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیاست. تفاوت ما با تیمهای کنونی این است که نظم سازمان تیمی و سازمان مدیریتی خوبی داشتیم و هرکس در جایگاه خودش کار میکرد. شاید بازیکن شگفتیساز زیاد نداشتیم، اما مهرههای ما با ترکیب همخوانی داشتند. این را برای نفی تیمهای کنونی نمیگویم، اما ما انضباطمان بیشتر بود.
حماسهی ملبورنی در کار نبود !
استقلال بعد از بردن الهلال در ریاض آن را با حماسه ملبورن مقایسه کرد، اما میخواهم این مسئله را یادآور شوم که ما الهلال عربستان را بردیم و فینالیست لیگ قهرمانان آسیا شدیم. اما نگفتیم آن برد حماسه است زیرا از بعد روانی وقتی آن برد را حماسه میدانیم بعد از آن مشکل میشود. لحظه قهرمانی زود تمام میشود اما آن چیزی که بهتر از خود قهرمانی است مسیری است که به آنجا میرسد و ما باید این مسیر را مدام تغییر بدهیم و با شادابی و نشاط در آن حرکت کنیم.
فشردگی بهانهای بیش نبود !
شاید بگویند فشردگی بازیها و اینکه 4 روز یک بار بازی داشتیم این مشکلات ایجاد شد، اما در همان زمان هم ذوبآهن یا به فینال جام حذفی میرسید یا به ماقبل فینال رسید. آن هم در حالی که تازه از مسابقات آسیایی و مسافرت طولانی برگشته بودیم. بخشی از مسائل هم مربوط به غرور میشود. زیاد صحبت کردن در مورد یک تیم میتواند انگیزه منفی بدهد به عنوان مثال در کشور ژاپن به دانشآموزان میگویند ما کشور کوچکی هستیم و هیچ چیز نداریم و باید تلاش کنیم، اما ما در کشورمان میگوییم که ما فلان معدن و... را داریم، به همین دلیل برخی میگویند خوب وقتی اینها را داریم چرا باید کار بکنیم و به جای بخش مثبت قضیه، بخش منفی آن را میبینند. در حالی که باید با بهرهوری و تلاش داشتههایمان را بهتر کنیم.
به صعود تیمهای ایرانی امیدوار هستید ؟
آرزو میکنم که این تیمها از گروه خود صعود کنند. شاید شما بگویید سپاهان شانس صعود ندارد، اما من میگویم در لیگ قهرمانان آسیا تفاضل گل مهم نیست و بازیهای رودر رو محاسبه میشود. بنابراین اگر سپاهان، الغرافه را شکست دهد 6 امتیازی میشود و الغرافه 9 امتیازی باقی میماند. یعنی اگر سپاهان 2 بر صفر در اصفهان الغرافه را ببرد با توجه به شکست 3 بر یک در دور رفت مسابقه دو تیم 3 بر 3 میشود و سپاهان هنوز شانس برای صعود دارد.
تبانی میتواند بین تیمهای عربی رخ دهد ؟
ما باید در آن بخشی که مربوط به خودمان میشود خوب کار کنیم. بخشی که به ما مربوط نیست اهمیت ندارد، مثلاً من میگویم تیم نفت اگر سه بازی آیندهاش را ببرد و اگر تیمهای دیگر امتیاز از دست بدهند سهیمه آسیایی میگیرد، اما همه اینها اگر دارد بنابراین ما باید در بخشی که مربوط به خودمان است موفق شویم و این اصلی برای فوتبال است.