باشگاه الهلال عربستان از رفتارهاي تماشاگران استقلال به کنفدراسيون فوتبال آسيا شکايت کرد. رييس اين باشگاه عربستاني همچنين از شکايت به فيفا خبر داد.

الهلال در دور برگشت مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا موفق شد در ورزشگاه آزادي استقلال را با يک گل شکست دهد تا انتقام شکست در بازي رفت را جبران کند.

به گزارش ايسنا،اين بازي جنجال هاي زيادي داشت و داور مسابقه به خاطر پرتاپ مواد محترقه دقايقي آن را متوقف کرد، البته قبل از بازي هم سران اين باشگاه عربستاني از رفتار مسئولان فرودگاه ابراز ناراحتي کردند و آن را برآمده از تهديدات امير قلعه نويي، سرمربي استقلال دانستند.

باشگاه الهلال عربستان اعلام کرد که از باشگاه استقلال به خاطر اتفاقات بازي سه شنبه به کنفدراسيون فوتبال آسيا شکايت کرده است و فيلم کارشکني تماشاگران استقلال در اين بازي را با تمام جزئيات در اختيار فدراسيون فوتبال عربستان قرار داده است تا آن را به AFC ارائه دهند.

روزنامه الرياض عربستان نوشت: باشگاه الهلال در نامه خود از سردادن شعارهاي ديني، برافراشتن بسياري از دست نوشته ها و اذيت شدن کاروان در زمان حضور در تهران سخن به ميان آورده است.

کاروان الهلال ناظر بازي را از تمام آنچه که در ورزشگاه اتفاق افتاد از پرتاپ مواد محترقه گرفته تا به کار بردن عبارت هاي ديني باخبر کرد. الهلال در اين نامه برخوردي را که با کاروان اين تيم شد غير اخلاقي خواند و از AFC خواست تا تدابير شديدي در برابر اين رفتار تماشاگران ايراني که همواره در برابر تيم هاي عربستاني انجام مي دهند اتخاذ کند.

عبدالرحمان بن مساعد رييس باشگاه الهلال هم در واکنش به اتفاقات ورزشگاه آزادي گفت که به شکايت خواهد کرد اما تاکيد کرد که براي اين کار به حمايت ديگر کشورهاي حوزه خليج فارس از جمله امارات و قطر نيازمند است او تاکيد کرد که بايد کشورهاي عربي براي فرستادن نامه اي شکايت آميز به AFC بر ضد تيم هاي ايراني متحد شوند تا ديگر اين رفتارها تکرار نشود و يا بازي با نمايندهاي ايران به کشور بي طرفي منتقل شود!