سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا شانس بارسلونا و رئالمادريد را براي صعود به فينال ليگ قهرمانان اروپا بيشتر از نمايندگان آلمان دانست. دلبوسکه با اين حال کار سختي را براي اسپانياييها پيشبيني کرد.

دور نيمهنهايي ليگ قهرمانان اروپا سهشنبه آينده آغاز خواهد شد و نمايندگان دو کشور اسپانيا و آلمان برابر هم صفآرايي خواهند کرد.

به گزارش ايسنا،ويسنته دلبوسکه، سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا از کار سخت بارسلونا و رئالمادريد برابر نمايندگان آلمان خبر داد. دلبوسکه در گفتوگويي که با روزنامه "بيلد" آلمان داشت، شانس رئالمادريد را براي صعود به فينال بيشتر دانست، با اين حال به ستايش از بوروسيادورتموند پرداخت و گفت: موفقيت دورتموند در فصل جاري مرا شگفت زده نکرد؛ چرا که اين تيم همچون سه تيم ديگر شايسته حضور در اين مرحله است. بايد خوشحال باشيم چرا که بازيهاي زيبايي را پيشرو داريم. شاگردان يورگن کلوپ زيبا بازي ميکنند. آنها تيمي قوي هستند به ويژه در خط حمله بازيکنان خوبي را در اختيار دارند. بازيکنان رئال بايد برابر اين تيم هوشيار باشند.

دلبوسکه که با تيم ملي فوتبال اسپانيا قهرمان يورو 2012 و جامجهاني 2010 آفريقاي جنوبي شد، کار بارسلونا را در برابر بايرنمونيخ بسيار سخت توصيف کرد و گفت: بارسلونا هم ديدار بسيار سختي را پيشرو دارد. بايرنمونيخ تيم بسيار خوبي است و مربي باتجربهاي چون هاينکس را روي نيمکت دارد. آنها فصل بسيار خوبي را پشت را سر ميگذارند و نتايج اين تيم گوياي همه چيز است. معتقدم که رئالمادريد و بارسلونا شانس بيشتري براي صعود به فينال دارند با اين حال نميتوان چيزي را در فوتبال تضمين کرد.

در فهرست اخير تيم ملي فوتبال اسپانيا نامي از ژاوي مارتينس، هافبک گرانقيمت بايرن به چشم نميخورد و اين تعجب رسانههاي آلماني را به دنبال داشت. دلبوسکه درباره اين سوال که چرا اين هافبک اسپانيايي را دعوت نکرده است، گفت: مارتينس را دعوت نکردم؛ چرا که در شرايطي که من ميخواهم به سر نميبرد. مرا سرزنش کردند که چرا او را به تيم ملي دعوت نکردم. بعضي رسانهها نوشتند که من تنها بازي بايرنمونيخ و آرسنال را زير نظر گرفتم و به همين خاطر مارتينس را دعوت نکردم اما اين اصلا درست نيست. بازيهاي زيادي از شاگردان هاينکس را ديدهام. به هر حال مارتينس از بازيکنان خوب اسپانيا است.