شاگردان ویلانووا در حال حاضر و در فاصله 7 هفته به پایان رقابت های این فصل، با 13 امتیاز برتری نسبت به رئال، در صدر جدول لالیگا قرار دارند
سایت گل- آندرس اینیستا، ستاره خط میانی بارسا، معتقد است پس گرفتن قهرمانی لالیگا در این فصل، مهمتر از فتح دوباره چمپیونزلیگ است.
شاگردان ویلانووا در حال حاضر و در فاصله 7 هفته به پایان رقابت های این فصل، با 13 امتیاز برتری نسبت به رئال، در صدر جدول لالیگا قرار دارند و با پیروزی در سه دیدار دیگر می توانند قهرمانی شان را قطعی کنند.
آنها همچنین به نیمه نهایی چمپیونزلیگ رسیده اند و باید در این مرحله با بایرن مونیخ روبرو شوند اما اینیستا قهرمانی در لالیگا را مهمتر می داند.
او در گفتگو با ال موندو دپورتیوو گفت:" ما فصل گذشته لیگ را از دست دادیم و به همین دلیل، امسال قهرمانی دوباره در این رقابت ها، هدف ما بود. اگر بتوانیم یک بار دیگر در این رقابت های قهرمان شویم، چهارمین قهرمانی مان را در پنج سال به دست می آوریم که دستاورد فوق العاده ای خواه بود. با توجه به رقبایی که داشتیم، رسیدن به این هدف بسیار دشوار بود.
مطمئنا اگر بارسا در فینال چمپیونزلیگ مقابل رئال قرار بگیرد، قهرمانی در این رقابت ها هم برای اینیستا اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد
تردیدی ندارم که هواداران هم قهرمانی در لالیگا را ترجیح می هند. همیشه گفته ام که قهرمانی در لالیگا مهمترین عنوان برای من است. من به این جام علاقه دارم زیرا حاصل تلاش و کار هر روزه، هر هفته و هر ساله است.
لیگ مهمترین رقابت برای ماست و ثبات و تداوم ما را نشان می دهد. چمپیونزلیگ جام بسیار معبتری است اما لیگ رقابت هایی بسیار دشوار، ویژه و منحصر به فرد است. هواداران ارزش آن را می دانند.
رئال رقیب بسیار قدرتمندی است که نشان داده از توانایی بالایی برخوردار است. پس باید برای قهرمانی در آن، بعد از اینکه آن را سال گذشته از دست دادیم، ارزش زیادی قائل شویم.
هر فصل داستان خود را دارد؛ با فراز و نشیب های خاص خود. تردیدی نیست که در ما در فصل جاری با دشواری هایی روبرو شدیم.
این اتفاقات رخ می دهد اما مسئله مهم این است که نشان بدهیم می توانیم تحت شرایط دشوار به کارمان به ادامه بدهیم.
ما اکنون در شرایطی هستیم که دوست داریم هر فصل در این مقطع، در همین وضعیت باشیم؛ در آستانه قهرمانی لالیگا و در نیمه نهایی چمپیونزلیگ.
ما از کوپا دل ری حذف شدیم اما در آستانه قهرمانی در لالیگا هستیم و یک قدم با فینال ومبلی فاصله داریم."