میرمعصوم سهرابی در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص صعود تیم شهرداری تبریز به لیگ برتر عنوان کرد: خوشبختانه با حمایتهایی که از تیم شهرداری صورت گرفت، توانستیم در اولین سال پس از سقوطمان به لیگ دسته یک راهی لیگ برتر شویم. میدانستیم که اگر این موضوع پس از یک سال ادامه یابد، کارمان دشوار خواهد شد.


وی ادامه داد: در مجموع سال خوبی برای تبریز رقم خورد. اگر به یاد بیاورید در دهه 70 در لیگ آزادگان، تبریز سه نماینده داشت که در آن زمان اسکلت تیم ملی از بازیکنان این سه تیم بود. تبریز پتانسیل حضور سه تیم در لیگ برتر را دارد و تمام تلاش خود را انجام میدهیم تا بتوانیم با قدرت حاضر شویم موفقیت تبریز باعث موفقت تیم ملی میشود.


مدیرعامل باشگاه شهرداری تبریز در مورد هدفش در لیگ برتر تصریح کرد: ما تلاش میکنیم تا با قدرت ظاهر شویم و تیم خوبی ببندیم. در کنار تراکتورسازی قرار داشته باشیم و بتوانیم دومین سهمیه آسیایی را کسب کنیم. اگر قرار است در لیگ برتر حاضر شویم باید با قدرت ظاهر شویم. ما چندین تیم در لیگهای برتر داریم. در والیبال، هندبال، راگبی، هاکی و فوتسال تیم داریم. تبریز هم امکانات لازم را دارد هم حمایتهای لازم صورت میگیرد.


سهرابی در مورد ورزشگاه شهرداری تبریز افزود: ما دو ورزشگاه 10 هزار نفری در حال احداث داریم همچنین ورزشگاه یادگار امام و تختی نیز وجود دارد و میتوانیم در آن جا نیز بازی کنیم. مشکلی در این زمینه وجود ندارد. حمایتهای لازم صورت میگیرد.


مدیرعامل باشگاه شهرداری تبریز درباره سرمربی این تیم در لیگ برتر یادآور شد: اگر فراز کمالوند تمایل داشته باشد در تیم بماند با او ادامه خواهیم داد. ما هم اکنون تمرکزمان روی فینال لیگ دسته اول است و پس از آن در مورد کادر فنی تصمیم میگیریم.


وی در پاسخ به این سؤال که آیا در مورد حضور فراز کمالوند از فدراسیون استعلام گرفته، گفت: مگر میشود چنین کاری نکرده باشیم. ما در لیگ دسته اول از کمالوند استفاده کردیم و مشکلی ندارد.


سهرابی در مورد برخی مسائل و حواشی که در دیدار با شهرداری بندرعباس به وجود آمده و مدیرعامل این باشگاه معتقد است پیش از آغاز بازی مربی تیم شهرداری تبریز با بازیکنانش تماس گرفته، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی شیطنتها وجود دارد و نمیتوانند موفقیت تیم شهرداری تبریز را ببینند. خوشبختانه در هفته پایانی با راهیان کرمانشاه سالمترین و پاکترین بازی را انجام دادیم. ما مقابل این تیم مساوی کردیم و فولاد یزد توانست استقلال خوزستان را شکست دهد.


وی افزود: تمام این مسائل که مطرح میشود بار حقوقی دارد ما به دادگستری شکایت خواهیم کرد. شهردار تبریز از روز گذشته که این مسائل به وجود آمد به من ماموریت داد تا این مسائل را پیگیری کنم. نمیگذارم حق مردم تبریز پایمال شود. باید مسائلی که مطرح میکنند را ثابت کنند. با مدرک و مستند باید حرف بزنند.


مدیرعامل باشگاه شهرداری تبریز در مورد اینکه زعفرانی بازیکن شهرداری بندرعباس اعلام کرده مربی تبریزی با او تماس گرفته خاطرنشان کرد: این صحبتها را هر کسی میتواند مطرح کند. او میتواند به فدراسیون یا هر جایی برود و این مسائل را ثابت کند اما اگر نتواند شکایت خواهیم کرد. میخواهند موفقیت شهرداری تبریز را زیر سؤال ببرند. پیگیر مسائل قانونی هستیم و این تهمتها و افتراها را بیپاسخ نخواهیم گذاشت. باید از تیم حمایت کنند نه اینکه چوب لای چرخ بگذارند ما یکی از تنها تیمهایی بودیم که پاک بازی کردیم.


وی ادامه داد: در بازی مقابل شلمچه وقتی داور به اشتباه پنالتی اعلام کرد شیث رضایی از قصد توپ را بیرون زد. چرا هیچ کس این مسائل را نمیبیند. بعد پس از سه ماه زمانی که تیم به لیگ برتر راه یافته مسائل بازیهای گذشته را مطرح میکنند. چرا در همان زمان پیگیر این مسائل نبودند.


مدیرعامل باشگاه شهرداری تبریز در مورد بودجه این باشگاه برای تیم فوتبال یادآور شد: ما مشکلی از لحاظ بودجه نداریم باشگاه شهرداری تبریز 50-60 درصد درآمدزایی دارد. ما نمیخواهیم قیمت بازیکن را تصاعدی بالا ببریم. قانون سقف قرارداد را رعایت میکنیم و تیم خوبی را خواهیم بست.


وی در مورد حضور شیث رضایی و علی علیزاده تصریح کرد: رضایی با ما قرارداد دارد و با علیزاده هم توافق خواهیم کرد. نگاه ما اول به بازیکنانی است که برای تیم تلاش کردهاند تا شهرداری تبریز به لیگ برتر راه یابد. ما 7-8 جای خالی داریم و میتوانیم با بازیکنان گذشته کار کنیم و نقاط ضعف خود را با این جاهای خالی بپوشانیم. تلاش میکنیم تا ابتدا قرارداد بازیکنان را در فصل گذشته تسویه حساب کنیم و بعد در مورد فصل آینده با آنها صحبت کنیم.