علی دایی:برکناریام سیاسی بـود
کاربر برتر ماه کاربر برتر ماه ali_@sghar
تاپیک برتر ماه تاپیک برتر ماه « مراجعه به تاپیک اصلی »
سوالات متداول و تاپیک های مهم
    گزارش مشکلات انجمن و قالب جدید توسط کاربران
    اطلاعیه گزارش مشکلات چند روز گذشتهِ سایت و انجمن
    افتتاح سایت پرسپولیس اف سی
    ~ اطلاعیه امنیتی ~
    تاپیک 5
    تاپیک 6
    تاپیک 7
    تاپیک 8
    تاپیک 9
    تاپیک 10
    تاپیک 11
    تاپیک 12

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: علی دایی:برکناریام سیاسی بـود

نام واقعی
    nima
    استاتوس
    10دقیقه10نفر برای ما کافیست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Manchester-United | NetherLand
    تشکر شده 3,597 بار در 1,704 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک

علی دایی:برکناریام سیاسی بـود

به گزارش هوادار سرخ و به نقل از خراسان، سرمربی راهآهن روز گذشته به برنامه ورزشی شبکه خبر رفت و در مورد اتفاقات فوتبال ایران صریح و شفاف سخن گفت. دایی که زمانی سرمربی تیم ملی بود، معتقد است برکناریاش یک تصمیم سیاسی بود.
    به حاشیه نرویم. علی دایی چقدر به زمین فوتبال عشق و علاقه دارد؟ برخی میگویند شما میتوانید رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شوید، اما چرا هنوز به مربیگری علاقه دارید؟
    به مسائل مدیریتی هم زیاد فکر کردم، اما برای رسیدن به ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها اسم علی دایی کافی نیست. این یک بحث جداگانه دارد که الان از این بحث خارج است و یک بحث دیگر را میطلبد. من تاکنون در مسائل مدیریتی فوتبال خودمان هم وارد نشدم چون به نوعی به سیاست ربط پیدا میکند. به همین دلیل و چون یک آدم مستقل هستم و علاقهای به مسائل سیاسی ندارم دور مسائل مدیریتی را خط کشیدم.
    یعنی هیچوقت دوست ندارید به عرصه مدیریتی پا بگذارید؟
    تا روزی که اینگونه باشد نه. اما روزی که در فوتبال ما سیاست نباشد من وارد این مسائل هم میشوم اما تا زمانیکه سیاست در فوتبال ما دخیل باشد این کار را نمیکنم.
    با همین مسائل سیاسی که میگویید، تا چه زمانی میتوانید در این فوتبال حضور داشته باشید؟ شما که به پول این فوتبال احتیاجی ندارید. این عشق و علاقه به فوتبال تا چه زمانی در شما وجود دارد؟
    ببینید همانطور که گفتید من راحت میتوانم زندگیم را بدون فوتبال هم بگذرانم اما اینکه تا چه زمانی میتوانم این مسائل را تحمل کنم را نمیتوان گفت. امیدوارم فوتبال ما از وضعیت فعلی بهتر بشود و فعلا این حوصله را داریم.
    پس نمیخواهید پاسخ دقیقی به این سوال بدهید؟
    من در کارم جدی هستم و حد و حریم وظایف را میدانم. هیچوقت در کارهای دیگران دخالت نکردم و از مدیران هم خواستم در مستطیل سبز وارد نشوند. اجازه نمیدهم کسی در کارم دخالت کند. با این وضعیت تا روزی که بتوانم کار میکنم و روزی که بدانم دیگر نمیتوانم در این فوتبال مثمرثمر باشم از فوتبال میروم.
    حضور بازیکنان خارجی در فوتبالمان را چطور میبینید؟ فکر میکنید این مسئله همانطور که به ژاپنیها کمک کرد، به فوتبال ما هم کمکی میکند؟
    در این خصوص با ژاپنیها فرق زیادی داریم. آنها کسانی را میآورند که بتوانند به فوتبالشان کمک کنند و حتی مربیانشان هم چیزی از آنها یاد بگیرند، اما در فوتبال ما به جز ۲، ۳ مورد کسی نبوده که چیزی به ما یاد دهد. در همین لیگ برتر چند بازیکن خارجی داریم که اصلا بازی نمیکنند؟ من اگر بخواهم بازیکن خارجی بگیرم حتما کسی را انتخاب میکنم که حداقل یک سر و گردن از بازیکنان خودم بالاتر باشد و بتوانم از او استفاده کنم، اما خیلی از باشگاههای ما بازیکنانی را جذب کردند که روی نیمکت مینشینند. اگر قرار است این کار را بکنیم خب از فوتبالیستهای داخلی که بسیاری از آنها بیرون نشستند استفاده کنیم.
    پس شما مخالف حضور خارجیها هستید؟
    من مخالف این هستم که بازیکن خارجی بیاید و روی نیمکت بنشیند. این کار هیچ سودی ندارد و با توجه به تورم و گرانی ارز اصلا به صرفه نیست که بازیکنی را بیاوریم که از او استفادهای نبریم. الان شما میتوانید از این بازیکنان خارجی که آمدند و بازی میکنند و آنهایی بازی نمیکنند آمار بگیرید، متاسفانه به آماری بدی میرسیم که جای بحث دارد. الان بازیکن مدافعی در یکی از باشگاههای شهرستانی حضور دارد که من ۴، ۵ ماه میشود او را حتی روی نیمکت هم ندیدم. این بازیکن چه کمکی میتواند به فوتبال ما بکند یا در همین تیمهای بزرگمان چه پولهایی که به بازیکنان خارجی دادیم اما استفاده نکردیم.
    این مشکل از کجاست؟
    متاسفانه مشکل ما این است که اکثر تیمها دولتی هستند و از جیب خودشان خرج نمیکنند. مطمئن باشید تا زمانیکه فوتبال ما خصوصی نشود و مدیران دست در جیب خودشان نکنند، این مسائل حل نمیشود. چون مدیرعامل میآید و از دولت پول میگیرد، بدهکاری هم که بالا میآورد مدیرعامل بعدی باید بدهد.
    حضور مربیان خارجی در تیمهای باشگاهی و به خصوص ملی چه کمکی به ما کرده است؟
    این مسئله هم مانند بازیکنان خارجی میتواند به ما کمک کند. ما در هر دورهای که موفق شدیم، یک دوره قبلش حضور مربی خارجی را احساس کردیم که آقای ایویچ یک نمونهاش بود که برای فوتبال ما خیلی کارها انجام داد. آقای استانکو یک گروه خوب را به فوتبال ما تحویل داد. اکنون هم فکر میکنم مربیای مثل کرانچار خوب کار میکند و مربی بزرگی است. من سبک فوتبال تونی اولیویرا را هم دوست دارم و به نظرم باید مربیانی بیایند که بتوانند به فوتبال ما کمک کنند و آن موقع مطمئنا فوتبال ما پیشرفت میکند. اما مربیانی که صرفا اسم باشند کمکی به ما نمیکنند و حتی الان هم در باشگاههای ما مربیانی هستند که جواب ندادند و از این باشگاه به آن باشگاه کوچ کردند، اما متاسفانه آنقدر دلالهایشان قدرت دارند که باز هم آنها را میآورند و ما از آنها چیزی یاد نمیگیریم.
    نظرتان درباره کارلوس کیروش چیست، او تاثیری داشته؟
    به نظرم اگر من الان در این باره صحبت نکنم خیلی بهتر باشد. چون ما مسابقات حساسی را پیشرو داریم و به خاطر منافع ملی همه ما باید الان از کیروش حمایت کنیم تا بتواند در این بازیها نتیجه بگیرد و به جامجهانی برود. در این باره بعدا صحبت بکنیم خیلی بهتر است.
    پس درباره خودتان صحبت کنیم. الان اگر به عقب بازگردیم باز هم هدایت تیم ملی را قبول میکنید؟ مربیگری در تیم ملی برای علی دایی زود نبود؟
    همان موقع هم خیلیها گفتند مربیگری برای علی دایی در تیم ملی زود بود، اما من از دو دیدگاه به این مسئله نگاه میکنم؛ اول اینکه من تجربه لازم را نداشتم، نه تجربه فوتبالی و فنی. من اگر آن موقع نگاه میکردم که با چه کسانی میخواهم کار کنم و شرایطم را مثل آقای کیروش در قراردادم میآوردم و سفت و سخت شرط میگذاشتم خوب بود، اما تجربه این کار را نداشتم. اما از لحاظ فنی و خیلی مسائل دیگر به موقع هدایت تیم ملی را پذیرفتم. تیم ملیای که نمیخواهم از آن دفاع بکنم ۲۳، ۲۴ بازی رسمی داشتم که فقط یک شکست رسمی خورد و با اولین شکست رسمی هم کنار رفتم.
    یعنی آن شکست باعث شد از تیم ملی بروید؟
    نه، این شرایط سیاسی که الان در فوتبال باشگاهی و ملیمان حاکم است باعث برکناری من از تیم ملی شد.
    پس رفتنتان را سیاسی میدانید؟ آمدنتان هم سیاسی بود؟
    کنارهگیری من مطمئنا یک تصمیم سیاسی بود، اما آمدنم آن موقع با تصمیم آقای علیآبادی بود که من را انتخاب کرد و او هم آن زمان در ورزش حضور داشت اما من را کسی برکنار کرد که اصلا در ورزش نیست.
    به فوتبالمان از۲۰ چه نمرهای میدهید؟
    شاید این کار کمی سخت باشد و بعضیها هم ناراحت بشوند، اما فکر میکنم نمره فوتبال ما ۱۱، ۱۲ باشد چون متاسفانه در سطح ملی و باشگاهی به موفقیت نرسیدیم. در برگزاری لیگ دچار نقصان و برای برگزاری جام حذفی دچار شک و تردید بودیم. نتایج جام باشگاهها هم که چندان جالب نبوده، به خصوص در دو هفته گذشته روزهای بدی را گذراندیم و این نمره ۱۱، ۱۲ را هم با ارفاق دادم.
    نقطه قوت و نقطه ضعف فوتبال ما را در کجا میبینید؟
    به نظرم نقطه قوتمان را میتوانیم سرمایه و نیروی انسانی بدانیم وگرنه از لحاظ سختافزاری حتی با کشورهای همسایه هم نمیتوانیم قابل مقایسه باشیم. ما از نظر سطح مدیریتی هم خیلی عقبیم و دچار ضعفهای زیادی هستیم. با توجه به امکاناتی که ما در اختیار فوتبالیستهایمان میگذاریم این استعدادها نقطه قوتاند. امکانات ما هم نقطه ضعف فوتبال ماست. باشگاههای ما نه ورزشگاه اختصاصی دارند و نه خیلی از آنها زمین چمن مناسب برای تمرین کردن. یکی از بزرگترین ضعفها هم مدیریت ورزش و فوتبال ماست.
    به نظرتان اگر مدیریت درست شود، این ایرادها برطرف خواهد شد؟
    به نظرم این مسئله الان همت ملی میخواهد که همه مراجع ذیصلاح دست به دست هم بدهیم تا این مشکلات را حل کنیم. من برعکس خیلیها فوتبال را ورزش اول کشورمان میدانم، نه کشتی. فوتبال در کل دنیا به جز چند کشور ورزش اول است چون این همه طرفدار دارد، اما کشتی قدیمیترین ورزش ماست و مردم ما هم علاقه زیادی به آن دارند. من خودم از علاقهمندان به کشتی هستم و مسابقاتش را نگاه میکنم و دوستان زیادی هم در کشتی دارم که رفاقت خیلی قدیمی با آنها داریم. به نظرم شادابی که فوتبال به مردم ما میدهد و جلوی بسیاری از ناهنجاریها را میگیرد ورزش دیگری انجام نمیدهد. شما نگاه کنید کسانی که به ورزشگاه میآیند و فوتبال نگاه میکنند قابل مقایسه با تماشاگران سایر رشتههای ورزشی نیستند. زمانی که فوتبال میتواند مخاطب را به خودش درگیر کند، اهمیتش خیلی بیشتر از دیگر رشتههاست. شاید کشتی۱۰دقیقه هم طول نکشد اما فوتبال حداقل۱۰۰دقیقه تماشاگر را در ورزشگاه و مقابل تلویزیون مینشاند و به همین دلیل فوتبال اهمیت بالایی دارد. از همه لحاظ فوتبال ورزش اول ماست ولی ما فقط هیاهوی زیادی داریم.
    چطور؟
    متاسفانه الان کاری کردیم که من فوتبالی راجع به وزنهبرداری صحبت میکنم و وزنهبرداری راجع به من فوتبالی صحبت میکند. متاسفانه در جامعه ما جوی به وجود آمده که همه راجع به فوتبالیها و دستمزدشان صحبت میکنند و این اصلا خوب نیست. ما باید باور کنیم اگر میخواهیم در جامعهمان نشاط باشد و جوانها از خیلی ناهنجاریها دور باشند باید به فوتبال بها بدهیم و برای آن ارزش قائل بشویم. اگر یک مدیریت صحیح داشته باشیم تا فوتبال را از این سکونی که دارد به شور و هیجانی که در خود فوتبال هست تبدیل کنیم، مطمئنا نتایج خوبی هم در فوتبال ملی و باشگاهی خواهیم گرفت.
    اما بحث موفقیت را هم در نظر بگیریم کشتی بسیار موفقتر از فوتبال بوده است.
    من اولش هم گفتم علاقه خاصی به کشتی دارم. ورزشهای انفرادی ما همیشه خوب بودهاند و در دنیا کارهای بزرگی کردند. چون ما در ورزشهای گروهی کاری نکردیم و برنامهریزی نداشتیم. ما در فوتبالمان همیشه بازیکنانی داشتیم که بتوانند در اروپا بازی کنند و این همان مقیاس موفقیت انفرادی ما در ورزش است. ورزش انفرادی ما همیشه افتخارآفرین بوده است. ورزشکار خوب در فوتبال هم داریم اما اینکه تیم را جمع کنیم و تیمی کار کردن را یک مقدار بلد نیستیم.
    در پایان حرفی مانده است؟
    فقط برای مردممان آرزوی موفقیت و خوشحالی میکنم و امیدوارم مسائل اقتصادی جامعه حل شود تا مردم در راحتی زندگی کنند. این آرزو را کردم چون میبینم مردم در چه وضعیتی زندگی میکنند و امیدوارم این مسائل حل بشود.

2. 9 کاربر مقابل از پرسپولیس.قهرمان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

6آتیشه (21st April 2013), Arash 1990 (21st April 2013), cr7&zizi (21st April 2013), FaRsHaD_8 (21st April 2013), Farzandeiran (21st April 2013), Queen (23rd April 2013), Terminator2731 (21st April 2013), Vampires (21st April 2013), شــب تاب کوچولو (21st April 2013)

نام واقعی
    Farshid
    استاتوس
    تو اضطراب دستاي پر ، آرامش دستاي خالي نيست
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    AC-Milan | Italy
    تشکر شده 4,257 بار در 1,635 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    اومدنت هم سياسي بود...
    يادت كه نرفته احيانا...؟!

آن ها آزادانه وحشي اند ، ما وحشيانه آزاديم
    من به فاحشه بودن قلب بدن هاي باكره شان ايمان دارم
    من يك تار موي گنديده فرهنگ برهنگي ام را ، با برهنگي فرهنگي شان عوض نخواهم كرد
    و عادت نخواهم كرد به بلاهايي كه سرم مي آيد و به دروغ هايي كه ميشنوم
    آن ها روح ميفروشند و از تن فروشي ماهي هاي آزاد در تنگ بد ميگويند
    زندان مفهوم عميق تري از چهار ميله عمودي دارد؛
    يك در بسته است به دنيايي كه ميداني اگر بخواهي به آن وارد شوي ، نميتواني
    و چه غم انگيز است خواستني كه توانستن نيست!
    من درميان دو آينه روبروي هم ، در دو طرفم، گم نميشوم. تصوير آن ها تا ابد ادامه دارد
    اما راه مستقيم هنوز مقصد دارد...
    و تو از سر ناداني ات به من ميخندي و من براي شفايت گريه ميكنم
    تو من را نميداني. حتي خودم هم شايد خودم را نميدانم، حتي نميدانم كجايم!
    من در اين اتاق هستم يا اين اتاق در ذهن من است
    حتي نميدانم جز كساني هستم كه رفتند اما يادشان هست ، يا كساني كه هستند اما يادشان رفت كه هستند.
    اما ميدانم كه دورم از كساني كه آشنايي شان اتفاق است و جدايي شان سرنوشت...

4. کاربر مقابل از Farzandeiran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

FaRsHaD_8 (21st April 2013)

نام واقعی
    روح الله بخشی
    استاتوس
    تو قلب من نوشته پرسپولیس سلطان عشقه
    شغل و حرفه
    كليه خدمات برق
    بازیکن محبوب
    ahmdareza abedzadeh
    تیم های محبوب خارجی
    Real-Madrid | Germany
    تشکر شده 8,517 بار در 3,761 ارسال
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 28 تاپیک
    با داییی موافقم

هادی جان ب گفتت 57 امتیازی شدیم ولی تقریبا همون 57 پاشنه آشیل قهرمان نشدنمون شد چون خوزستانی ها همون دقیقه گل زدن

داش هادی تشکر میکنم ازت بابت اتحاد و هم دلی ک در تیم ایجاد کردی

نام واقعی
    bahram
    استاتوس
    Waiting For Sade
    شغل و حرفه
    فریاد
    بازیکن محبوب
    ali karimi
    تیم های محبوب خارجی
    Bayern-Munich | Germany
    تشکر شده 1,268 بار در 477 ارسال