مورینیو درذهنش ایده های مهمی دارد و می داند که چطور باید این ایده ها را به بازیکنان منتقل کرده و کاری کند که آنها متوجه شوند
سایت گل- رونالدو نازاریو، اسطوره برزیلی دنیای فوتبال این روزها برای معارفه رقابت های جام کنفدراسیون های سال 2013 که از روز 15 ژوئن در برزیل آغاز می شود، تور اروپایی ای را آغاز کرده. برزیل، میزبان جام جهانی 2014 ، در تابستان امسال میزبان این رویداد بزرگ نیز خواهد بود و اسطوره سابق رئال و بارسا و اینتر حالا تور اروپایی اش را برای معارفه این مراسم آغاز کرده و بعد از تورین، به مادرید و لندن خواهد رفت.
رونالدو در زمان حضورش در تورین در کنفرانسی خبری از مسائل مختلف دنیای فوتبال، از لیونل مسی و کریستیانو رونالدو گرفته تا ژوزه مورینیو به صحبت پرداخت
مهاجم سابق رئال مادرید و بارسلونا که سابقه پوشیدن پیراهن هر دو تیم رئال مادرید و بارسلونا را دارد درادامه صحبت هایش که در توتوسپورت به چاپ رسید به این نکته اشاره کرد که به نظر او این دو بازیکن، ستاره های جام جهانی 2014 خواهند بود:« من براین باورم که کریستیانو ومسی در جام جهانی فراتر از همه خواهند بود. ولی بهترین بازیکن جام جهانی،مثل همیشه بازیکنی خواهد بود که بهترین تیم رقابت ها را لیدری و هدایت کند.»
رونالدو نازاریو درادامه راجع به نیمار هم صحبت کرد وآینده احتمالی او و نبرد و رقابت احتمالی اش با مسی و رونالدو برای کسب بهترین بازیکن دنیای فوتبال گفت:« نیمار پتانسیلش را دارد. باید بررسی کنیم که وقتی او به بارسلونا می پیوندد،چه تاثیری در فوتبال اروپا خواهد داشت. قطعا در سال اول حضورش در اروپا سختی های زیادی خواهد کشید ولی من مطمئنم که وقتی با تیم تطبیق پیدا کند، به باشگاه بزرگترین های دنیای فوتبال وارد خواهد شد.»
مورینیو سوژه دیگری بود که رونالدو در موردش به صحبت پرداخت . او که در دوران حضور در بارسلونا با آقای خاص همدوره بود،در مورد او گفت:«مورینیو سرمربی بزرگی است؛هرچند که در بارسلونا سرمربی اصلی تیم نبود.او درذهنش ایده های مهمی دارد و می داند که چطور باید این ایده ها را به بازیکنان منتقل کرده و کاری کند که آنها متوجه شوند.»