سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید در آستانه دیدار امشب در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا برای تیم دورتموند گفت رئال باید به فینال برسد و قهرمان شود.
به گزارش یوفا ، ژوزه مورینیو گفت :« در مراحل نیمه نهایی معمولا نام تیم ها قابل پیش بینی است اما برخی تیم ها با شگفتی ساز شدن به این مرحله می رسند.امسال این اتفاق نیفتاده است. شاید تیم های یوونتوس یا منچستریونایتد نیز می توانستند در این مرحله جایی داشته باشند اما تیم های دیگری به واقع شایسته حضور نبودند.پیش بینی برای اینکه از میان ما و دورتموند چه تیمی به فینال می رسد دشوار است.من شانس رئال و دورتموند را برای قهرمانی در این دوره 25 درصد می دانم.»

مورینیو افزود:« ما در دور گروهی 4 گل از دورتموند دریافت کردیم که همگی به خاطر اشتباه خودمان به ثمر رسید.اینکه ما در این دو بازی بازهم از دورتموند گل می خوریم یا خیر؟ من امیدوارم این اتفاق بیفتد اما گل هایی جذاب و زیبا و نه به علت اشتباه بازیکنان رئال ! البته امیدوارم دورتموند زیاد به ما گل نزند !»

وی در ادامه گفت :« من زیاد یورگن کلوپ را نمی شناسم اما او یک مربی تهییج کننده است.وقتی شنیدم او گفته است نمی خواهد زیاد روی شیوه بازی رئال تمرکز کند و بیشتر به تیم خود توجه دارد ، به این نتیجه رسیدم که تیم دورتموند در بازی امشب هجومی و جنگنده ظاهر خواهد شد.با این وجود فشار روانی متوجه من نیست و من با شرایط بازی های دشوار مشکلی ندارم.این بازی هم می تواند مانند بازی در زمین گالاتاسرای و یونایتد باشد.بنابراین ما بازهم برای پیروزی به میدان می رویم و می خواهیم خوب بازی کنیم.من به لحاظ تیمی و انفرادی تیم خود را خوب ارزیابی می کنم و فکر می کنم که می توانیم در این بازی و بازی برگشت خوب کار کنیم.تیم رئال بازیکنان بزرگ و شایسته ای دارد که برای قهرمانی تمام تلاش خود را خواهند کرد.وقتی به رئال آمدم این تیم در میان تیم های موفق قرار داشت اما بخت قهرمانی نبود.اما تیم به مرور پیشرفت کرده و اکنون رئال یکی از مدعیان است.بنابراین ما باید به فینال برویم و قهرمان شویم.»