رافا بنيتس،سرمربي موقت باشگاه چلسي براين باور است که عملکرد خوبي روي نيمکت مربيگري چلسي داشته است و با درنظر گرفتن شرايط، از اوضاع تيمش در طول دوران حضور او روي نيمکت چلسي راضي است.

بنيتس که بعد از برکناري روبرتو دي متئو در ماه نوامبر به عنوان سرمربي موقت چلسي برگزيده شد، بعد از انتصاب به اين سمت، همواره با سوت انتقادي هواداران چلسي روبرو شده بود و دليل اين ماجرا هم صحبت هاي او در زمان حضورش روي نيمکت مربيگري ليورپول بود.

او هنوز هم نتوانسته نظر مثبت و مساعد برخي از هواداران چلسي را جذب کند ولي حالا با اشاره به مشکلاتي که در زمان مربيگري در چلسي با آنها روبرو بوده، به اين نکته اشاره کرده که عملکرداو در چلسي خوب و موفقيت آميز بوده است.

بنيتس در صحبت هايي به خبرنگاران گفت:«من درحال هدايت تيمي تراز اول هستم و با درنظر گرفتن تمام شرايط موجود، فکر مي کنم که اوضاع خوبي داريم. هواداران مي توانند گله کنند ولي با درنظر داشتن تمام شرايط و بازيهايي که پيش رو داشتيم و مشکل حضور برخي بازيکنان در جام ملتهاي آفريقا و سفرمان به ژاپن براي حضور در جام باشگاه هاي جهان و تمام اين مسائل،حالا ما دراين جايگاه هستيم. مي توانيم درپايان فصل جام قهرماني کسب کنيم و مي توانيم فصل را درجمع 3 تيم برتر ليگ به پايان ببريم. مردم از من مي پرسند که فکر مي کنم که وقتي از چلسي بروم،چطور از من ياد مي شود؟من، خودم را يک سرمربي حرفه اي مي بينم که به شدت تلاش مي کند و هميشه تلاش مي کند تا بهترين باشد.»

او ادامه داد:« روز يکشنبه و در بازي با ليورپول من تا آخرين دقيقه بازي تلاش مي کردم تا تيممان به پيروزي برسد.مردم مي توانند ببينند که من درگذشته چه موفقيت هايي داشته ام. ما راجع به 2 سال پيش حرف مي زنيم و نه 20 سال پيش. اگر در تيم تراز اولي باشي،همه مي توانند تو را ببينند. يک فرد حرفه اي (و نه يک هوادار)به خوبي مي تواند اوضاع را آناليز کند. فکر مي کنم که با چلسي کارهاي مثبت زيادي انجام داده ايم.»