با پيچيده شدن وضعيت گروه دوم ليگ قهرمانان آسيا، حريف استقلال در مرحله حذفي پس از برگزاري دور پاياني مرحله گروهي مشخص ميشود.

با پايان هفته پنجم مرحله گروهي رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا صعود استقلال به مرحله حذفي و حذف دو نماينده ديگر کشورمان يعني سپاهان و تراکتورسازي از دور گروهي اين رقابتها مسجل شد.

به گزارش فارس،در گروه چهارم استقلال در حالي صعود خود را قطعي کرده است که در صورت برتري اين تيم در هفته پاياني مقابل العين يا در صورت ناکامي الهلال در خانه الريان، آبيهاي ايران به عنوان صدرنشين راهي مرحله يک هشتم نهايي خواهند شد.

*کدام تيم حريف استقلال ميشود؟

طبق روال ساليان گذشته در مرحله اول حذفي، تيمهاي اول و دوم گروههاي زوج و فرد به صورت ضربدري با هم ديدار ميکنند که بر همين اساس در صورت صدرنشيني استقلال، اين تيم در مرحله يک هشتم نهايي بايد با تيم دوم گروه دوم و در صورت دوم شدن در گروه بايد با صدرنشين گروه دوم ديدار کند.

پس از پايان هفته پنجم رقابتهاي مرحله گروهي وضعيت جدول گروه هاي دوم و چهارم به شرح زير است:

*گروه دوم:

1-لخويا قطر 8 امتياز

2-الاتفاق عربستان 7 امتياز

3-پاختاکور ازبکستان 7 امتياز

4-الشباب امارات 6 امتياز

*گروه چهارم:

1-استقلال ايران 10 امتياز

2-الهلال عربستان 9 امتياز

3-العين امارات 6 امتياز

4-الريان 4 امتياز

از گروه چهارم رقابتها صعود استقلال و الهلال قطعي است اما وضعيتي که در گروه دوم حاکم است نشان ميدهد که هر 4 تيم حاضر در گروه همچنان توانايي صعود به مرحله حذفي را دارند تا به اين ترتيب شاهد بازيهاي جذاب و حساس در روز پاياني اين گروه باشيم.

در روز پاياني گروه دوم پاختاکور در ازبکستان از الشباب پذيرايي ميکند و لخويا در قطر با الاتفاق ديدار ميکند تا به اين ترتيب در صورتي که بخواهيم شانس تيمهاي ميزبان براي برتري را بيشتر بدانيم از حالا شانس لخويا و پاختاکور به عنوان تيمهاي اول و دوم بيشتر از دو تيم ديگر باشد که در اين صورت استقلال اگر صدرنشين شود بايد با پاختاکور ديدار کرده و در صورت دومي در گروه به مصاف لخويا برود.

با اين حال در فوتبال امکان وقوع هر نتيجهاي وجود دارد و تنها احتمالاتي که وجود دارد بررسي شده است.

در اين ميان تا به حال فقط صعود تيمهاي استقلال و الهلال از گروه چهارم قطعي شده و ساير موارد از جمله صعود نماينده ايران به عنوان صدرنشين يا تيم دوم و همچنين صعود تيمهاي برتر از گروه دوم در حد گمانهزني و احتمال است.