به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری فارس محمدرضا کشوریفرد، مدیرعامل باشگاه صبا در مورد شرایط تیم فوتبال صبای قم در فصل جاری و فصل آینده صحبت کرد که در زیر میخوانید:


فارس: از عملکرد صبا در این فصل رضایت دارید؟


من از نیم فصل به این باشگاه آمدم و از آن زمان شرایط این تیم بهتر شد. به هر حال عدهای زحمت کشیده بودند و ما هم دنبال روی آنها رفتیم و نتیجه خوبی شاهد بودیم. به نظرم تیم بهتر از نیم فصل اول نتیجه گرفت.


فارس: در دو هفته پایان مانده به لیگ تیمها برای فصل آینده برنامهریزی میکنند، شرایط صبا چگونه است؟


ما هم صحبتهایی انجام دادهایم و با توجه به اینکه مرفاوی عملکرد خوبی داشته و از لحاظ اخلاقی و کرداری نیز از او راضی هستم یکی از گزینههای فصل آینده خواهد بود. در کنار او 4 گزینه دیگر نیز حضور دارند.


فارس: صحبت از مجید جلالی، عبدالله ویسی و مجتبی تقوی شده، آیا این افراد گزینههای شما هستند؟


ویسی یکی از گزینههای ماست اما دو مربی دیگر در این امر وجود ندارند، ویسی از گذشته نیز یکی از گزینهها بود و باید در جلسات هیئت مدیره نسبت به آن صحبت کنیم.


فارس: مسائلی مطرح شده مبنی بر اینکه برخی اعضای هیئت مدیره با حضور مرفاوی موافق نیستند و برخی هم حضور ویسی را مفید نمیدانند نظرتان در این باره چیست؟


به هیچ عنوان اینگونه نیست هنوز ما تصمیمی نگرفتیم و اعضای هیئت مدیره در جلساتی که با هم خواهند داشت در این باره تصمیمگیری خواهند کرد.


فارس: تکلیف سرمربی صبا برای فصل آینده چه زمانی مشخص میشود؟


تلاش میکنیم تا یک هفته آینده این موضوع را نهایی کنیم و یا حداقل به نتایج خوبی دست یابیم.


فارس: یعنی سرمربی صبا را برای فصل آینده هفته آینده اعلام میکنید؟


در ایران این فرهنگ جا نیفتاده است که بخواهیم چنین کاری را انجام بدهیم. دو هفته دیگر تا پایان لیگ مانده است البته آنچه در اخلاق مرفاوی میبینیم به هیچ عنوان درباره این مسائل نیست و راحت اعلام میکند که حق باشگاه است که با هر مربی مذاکره داشته باشد، اما با توجه به اینکه این فرهنگ در ایران جا نیافتاده ما اسمی را اعلام نمیکنیم.


فارس: آیا از مرفاوی و مربیان دیگر برنامه خواستهاید؟


خیر، از هیچ مربی برنامه نخواستهایم،


فارس: برای فصل آینده چه اهدافی را در نظر گرفتهاید؟


قصد داریم تیم را به گونهای ببندیم که بتوانیم سهمیه آسیایی کسب کنیم.


فارس: با چند درصد بازیکنان ادامه خواهید داد؟


15 بازیکن صبا با این تیم قرارداد دارد و تلاش میکنیم 4،5 بازیکن دیگر را راضی نگه داریم که در تیم بمانند سعی میکنیم اسکلت اصلی تیم را حفظ کنیم زیرا از نتایج راضی هستیم و بازیکنان هم تمام تلاش خود را انجام دادهاند.


فارس: شنیده شده است حامد لک میخواهد به پرسپولیس برود.


قرارداد او تمام میشود و من هم شنیدهام اما او تاکنون درباره رفتنش چیزی عنوان نکرده است و اعلام کرده شاید در صبا بماند.


فارس: گفته میشود لک اعلام کرده اگر نیلسون در پرسپولیس بماند به این تیم نخواهد رفت.


بله، اگر بحث نیلسون باشد صد در صد این گونه خواهد بود.


فارس: حامد لک در این فصل حواشی به وجود آمد آیا او را حفظ خواهید کرد؟


به هرحال بازیکن جوان است و باید ما تلاش کنیم تا مشکلات او برطرف شود. در برههای بچگی کرد اما پس از آن این مسائل بوجود نیامد.


فارس: در مورد بیات نظرتان چیست؟


محسن بیات فصل آینده با ما قرارداد دارد و باید ببینیم نظر سرمربی در مورد این بازیکن چیست، اول باید سرمربی ما انتخاب شود و بعد درباره بازیکنان صحبت میکنیم.


فارس: در مورد تیم فوتسال شرایط چگونه است؟


محسن حسنزاده در صبا خواهد ماند. حالا یا به عنوان سرمربی و یا مربی. هنوز درباره فوتسال تصمیمی گرفته نشده و منتظر هستیم تا هیئت مدیره در این باره نظر خود را اعلام کند. هدف ما برای این تیم قهرمانی در فصل آینده لیگ برتر است.