علي دايي با بيان اينکه تيمش در انزلي کار سختي برابر ملوان دارد، اظهار کرد: ملوان تيمي ريشهدار و خوبي است و در سالهاي اخير نيز هميشه تيم خوبي داشته است. اين تيم در مدت اخير به هماهنگي هم رسيده است.
وي ادامه داد: درست است که چند بازيکن کليدي ملوان از اين تيم جدا شدهاند ولي بازيکنان جديد ملوان هم خوب هستند و اين تيم اسکلت اصلياش را حفظ کرده است. ملوان در بازي اول خود هم با اين که در خارج از خانه بود توانست نتيجه خوبي کسب کند.
دايي همچنين با بيان اين که تمرينهاي تيمش منظم برگزار ميشود و با اشاره به اين که تيمش ديرتر از سايرين تمرينهايش را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: ما دوران آمادهسازي را از دست داديم و بايد اين عقبماندگي را جبران کنيم. سعي ما اين است که از انزلي با دست پر به تهران بازگرديم.
سرمربي تيم راهآهن در ادامه و در پاسخ به اين سوال که چقدر زمان نياز دارد تا تيمش را به اهدافش برساند، تصريح کرد: ما براي بهتر شدن زمان ميخواهيم و تعطيلي ليگ برتر پس از هفته پنجم اين فرصت را به ما ميدهد که به هماهنگي کامل دست پيدا کنيم، البته در چهار هفته باقي مانده هم تلاش ميکنيم نتايج خوبي کسب کنيم.
وي همچنين در پاسخ به اين سوال که چقدر به جوانگرايي در تيمهايش اعتقاد دارد، گفت: در دوران فوتبال و مربيگريام عقيده داشتم بازيکني که شايستگي لازم را براي بازي دارد در ميدان حضور پيدا کند. در بازي برابر ذوب آهن هم از تعدادي بازيکن اميد و زير 23 سال استفاده کردم؛ شايد اين بازيکنان تجربه لازم را براي حضور در ليگ برتر نداشته باشند ولي در بازي اول خوب کار کردند و بايد تلاش خود را بيشتر کنند تا در بازيهاي بعدي هم در ميدان حاضر باشند.
ديدار تيمهاي راهآهن و ملوان قرار است به دليل اتفاقات ديدار فينال جام حذفي سال گذشته بدون حضور تماشاگران برگزار شود، علي دايي گفت: بازي بدون تماشاگر جذابيت ندارد، چون حضور تماشاگران قدرت بازيکنان را بالا ميبرد. البته ما بايد از اين فرصت کمال استفاده را ببريم اما شخصا دوست ندارم بازي بدون تماشاگر باشد.
دايي که در ديدار فينال جام حذفي سال گذشته سر مربي حريف تيم ملوان يعني پرسپوليس تهران بود، ادامه داد: ملوان با تماشاگرانش ملوان شد و اگر تماشاگران انزلي نبودند ملوان اين همه سال دوام نميآورد. انزلي تماشاگران خوبي دارد که آن قدر به تيمشان توجه دارند که حتي در خارج از خانه به حمايت از تيمشان ميپردازند.
سرمربي تيم فوتبال راهآهن در پايان نظرش را درباره ليگ برتر يازدهم اين چنين بيان کرد: تيمها هنوز به هماهنگي لازم نرسيدهاند و مربيان در حال شناسايي بازيکنان و ترکيب دلخواه خود هستند. در حال حاضر نميتوان خيلي درباره کيفيت ليگ نظر داد وبايد صبر کنيم تا چند هفته از شروع مسابهها بگذرد و آن وقت در اين باره صحبت کنيم.