فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) اعلام کرد، ديدارهاي تيم هاي کره جنوبي با ايران و ازبکستان با قطر در روز پاياني مرحله مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در گروه اول همزمان برگزار مي شود.

جرومه والکه در نامه اي به دبير کل هاي فدراسيون هاي ايران، کره جنوبي، ازبکستان و قطر اين موضوع را اعلام کرد.

در نامه جرومه والکه به چهار فدراسيون ذکر شده آمده است: فدراسيون فوتبال ايران در نامه اي به فيفا در تاريخ 8 آوريل 2013 ( 19 فروردين 92) تقاضاي همزماني دو بازي آخر گروه اول آسيا را داشته است.

فيفا با بررسي اين تقاضا و با توجه به اينکه کشورهايي که بازي ها در آنها برگزار مي شود ( کره جنوبي و ازبکستان) و همچنين تاريخي که براي اين دو بازي قبلا انتخاب شده قابل تغيير نيست ( سه شنبه 28 خرداد92) و اينکه پس از تحقيقاتي که انجام داديم متوجه شديم خود فدراسيون هاي کره جنوبي، ازبکستان و قطر هم مي خواهند دو بازي همزمان باشد، اعلام مي داريم که دو بازي آخر گروه اول منطقه آسيا، به ترتيبي که اعلام مي کنيم همزمان برگزار مي شود.

ضمنا بر اساس بند 10 ماده 18 مقررات رقابتهاي جام جهاني 2014 برزيل، اين تغيير کاملا قانوني است.

لازم به ذکر است زمان بازي که انتخاب شده بر اساس اختلاف زماني 4 ساعته بين اولسان و تاشکند در نظر گرفته شده است که اين اختلاف ساعت بين دو بازي هم بر اساس قوانين مشکلي نخواهد داشت.

به اين ترتيب ديدار تيم هاي کره جنوبي و ايران ساعت 21 به وقت اولسان برابر با 16:30 به وقت تهران برگزار خواهد شد و همچنين ديدار تيم هاي ازبکستان و قطر ساعت 17 به وقت تاشکند و 16:30 به وقت تهران انجام مي شود.

دبيرکل فيفا در پايان نامه اش تاکيد کرده است: من به عنوان دبيرکل فيفا از چهار فدراسيون عضو به خاطر درک شرايط اين تصميم مهم و اينکه همه بايد از شعار فيفا که « براي برگزاري بازي خوب و سالم » است، حمايت کنيم، تشکر مي کنم.