دور برگشت مرحله نيمهنهايي ليگ قهرمانان اروپا با بازي بارسلونا و بايرنمونيخ در ورزشگاه نوکمپ به پايان ميرسد.

بارسلونا در حالي چهارشنبه شب ميزبان بايرنمونيخ است که کار سختي براي صعود به فينال ليگ قهرمانان دارد. آبي-اناريها در بازي رفت خود برابر بايرن مونيخ با چهار گل شکست خوردند. توماس مولر 2 بار، ماريو گومس و آرين روبن توانستند براي باوارياييها در آليانسآرهنا گل بزنند. بارسلونا براي جبران اين نتيجه به يک معجزه نيازمند است. البته آبي-اناريها در مرحله قبل نيز تقريبا با همين وضعيت روبهرو شدند. ابتدا با دو گل در ايتاليا مغلوب ميلان شدند و سپس در خانه و در يک بازي برتر با درخشش ليونل مسي با چهار گل ميلان را در هم کوبيدند.

کاتالانها در 10 بازي قبلي خانگي خود برابر تيمهاي آلماني پيروز بودهاند. کارنامه بارسلونا در مقابل تيمهاي آلماني کفه ترازو را به سمت اين تيم سنگين ميکند. بارسلونا در 26 بازي خود با تيمهاي آلماني به 19 برد، يک تساوي و 6 باخت رسيده است.

ليونل مسي در ترکيب بارسلونا شرايط بازي را به دست آورده است. او اين هفته در بازي تيمش برابر بيلبائو در ليگا پايش به گلزني باز شد. مهاجم آرژانتيني بارسلونا خاطره خوشي از تيمهاي آلماني دارد. او در پيروزي هفت بر يک تيمش برابر لورکوزن با خلق رکورد در ليگ قهرمانان توانست 5 گل در يک بازي به ثمر برساند. بارسا سال گذشته نيز در همين مرحله با شکست برابر چلسي حذف شد.

در سوي مقابل بايرنمونيخ در بهترين شرايط خود قرار دارد. قهرمان بوندسليگا که يک پاي فينال جام حذفي آلمان هم است، براي حضور در فينال ليگ قهرمانان اروپا کار سختي ندارد. بايرنيها در سه سال گذشته 2 بار در فينال ليگ قهرمانان حضور داشتند اما هر دو بار با شکست برابر تيمهاي اينتر و چلسي از رسيدن به عنوان قهرماني باز ماندند. يوپ هاينکس اميدوار است ماموريت او در بايرن با قهرماني ليگ قهرمانان در ومبلي به پايان برسد، زيرا از فصل آينده پپ گوآرديولا هدايت بايرنمونيخ را به عهده خواهد داشت.


بارسلونا - بايرنمونيخ ورزشگاه: نوکمپ داور: دمير اسکومينا (اسلواکي)