مرجع خبري رئال مادريد :سرجیو راموس در سالن کنفرانس برنابئو سعی کرد که برای بازی مقابل دورتموند امید بدهد :" پس از نتیجه دورتموند به انتقام امیدواریم . می خواهیم بازی را گرم کنیم . تا آخرین لحظه . از نظر بدنی تیم مطمئن است که می تواند این نتیجه را برگرداند . "
توهین های هواداران :" یک پسر بچه بود که خوشی زیر دلش زده بود . چه خوب بازی کنیم ، چه بد کسی نمی تواند به ما توهین کند . یک پسر بچه بود که بیش از حد معمول مست کرده بود و با حرفهای زشت به ما توهین کرد . "
رختکن :" می خواهیم انتقام بگیریم و امیدواریم که این تورنمنت فرصتش را به ما بدهد . به جلو نگاه می کنیم . تیم امیدوار است که نتیجه را برگرداند . "
تاکید مورینیو به ارجحیت فوتبال نسبت به مسائل روانی :" حق با اوست . فوتبال مهم است و حرفمان را درون زمین می زنیم . مسلما این یک برتری است که در خانه بازی کنیم و هواداران با ما خواهند بود . سعی می کنیم درون زمین به خواسته مان برسیم . "
نقش هواداران :" هیجان زده و امیدوار هستیم . به خصوص به خاطر بازی بدی که در دور رفت داشتیم . خیلی چیزها ممکن است که رخ دهد . همه تلاشمان را خواهیم کرد . "
بازی بورسیا :" باید حواسمان به خودمان باشد . موفقیت تیمی است و نه فردی . ما باید خودمان باشیم . "
احتمال پنالتی زدن خودش :" برایم صعود از هر چیزی مهمتر است . حالت روحی خوبی دارم و می خواهم بهترین بازیم را داشته باشم . اگر موقع پنالتی زدن باشد ، مشکلی نیست . "
بازگشت شرایط روحی :" همان طور که بلدیم بازی می کنیم . پس از بازی رفت در مورد جدیت صحبت کردم . اگر این بازی جدی باشیم هیچ مشکلی نخواهد بود ، حتی اگ رنتیجه منفی و مشکل ساز باشد . "
احتمال تدافعی بازی کردن حریف :" مسلما در آن صورت توپ را به حدی جا به جا می کنیم که فرصت پیدا کنیم . مربی بهترین تصمیم را می گیرد . باید هر چه مربی فرمان می دهد را گوش کنیم . "
آمادگی :" در دوئل های فردی در چهارشنبه گذشته مفوق نبودیم . نباید چنین اتفاقاتی تکرار شود . مسملا حس انتقام مثبت است . "
جدی بازی نکردن مقابل لواندوفسکی :"اگر مورینیو این را گفته حتما دلیلی داشته است . مسلما راهی برای مهار او وجود دارد . "
دی ماریا :" هیچ کس به او تردیدی ندارد . هیگوائین و بنزما هم بازیکنان خوبی هستند که مثل همه برای چنین بازیهایی آماده هستند . ترکیب به مربی تصمیم دارد اما هر کسی بازی کند باید آماده باشد . "
تاریخچه بازگشت ها :" وقتی چنین شکستی را تجربه می کنی ، حرف کمی برای گفتن وجود دارد . باید بیشترین تلاش خود را داشته باشیم . تاریخ مسلما خوشایند است اما تاریخ باعث موفقیت نمی شود . "
حرفهای مورینیو در مورد لطیف بازی کردن مقابل دورتموند :" هر کسی نظری دارد . اگر مربی این را گفته است ... نظر خودش را دارد . کمتر کسی دانش فوتبالی مشابهی با او دارد . لطافت کلمه ایست حداثل توصیف برای ماست . "
تفاوت مالی :" با پول یا با پیراهن نمی شود که برنده شد . اگر مطمئن باشیم که می توانیم ، موفق می شویم . باید همه قوای خود را در میان بگذاریم . "
دفاع وسط یا دفاع راست :" همیشه سعی می کنم که در بهترین سطحم در خدمت تیم باشم . بازی قبلی چهار گل خوردیم اما هیچ کس نه از نظر فردی و نه ا نظر تیمی خوب نبود . اما بازیکنانی هستند ک هطبیعتا نگاه های بیشتری را به خود جلب می کنند . "
انگیزه :" هیچ انگیزه ای بالاتر از رسیدن به فینال چمپیونزلیگ نیست . بیش از هشت سال است که در این جا هستم و خیلی دوست دارم که به فینال برسم . "