به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، امید جمالی درباره نحوه معرفی نخبگان و زحمتکشان فوتبال ایران به کنفدراسیون فوتبال آسیا و نحوه تقدیر از آنان اظهار داشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا، هر چهارسال یک بار از فدراسیون های عضو می خواهد تا چند نفر را به گرفتن سه نشان طلا، نقره و برنز معرفی کنند. فدراسیون فوتبال هم طبق مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون، همایون بهزادی، علی جباری و علی پروین را برای نشان طلا معرفی کرد. نامه مربوط به این مراسم 25 فوریه آمد و در این نامه معیارهای معرفی برای کسب نشان طلا حضور 30 و بیشتر از آن در فوتبال و خدمت به فوتبال بود. فدراسیون فوتبال هم سه نفر را واجد شرایط دید و به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی کرد.


سرپرست کمیته بین الملل خاطرنشان کرد: کمیته روابط بین الملل فدراسیون برای تک تک افراد سوابقشان در فوتبال را تهیه کرد و فرم و مدارک را گرفت تا مراحل لازم طی شود. البته پیدا کردن بازیکنان سابق فوتبال ایران، کار آسانی نبود اما با تلاش و همکاری این عزیزان، مدارک تکمیل و به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شد.


وی ادامه داد: از علی پروین، چند سال پیش مدارکی داشتیم و از اینترنت سوابق او را پیدا کردیم و دوم فروردین 92 به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کردیم. ارسال مدارک تا 5 فروردین مهلت داشت و بنده، کریمپور و کسرایی از کمیته بین الملل تلاش و سعی زیادی داشتیم تا مدارک به موقع ارسال شود. پس از ارسال مدارک و نامهها، نامه ای از ای اف سی آمد که هر سه نفر تایید شدند و قرار شد نشان ها به آنها تعلق گیرد.


جمالی در این باره که چرا پروین دعوت شد اما جباری و بهزادی دعوت نشدند گفت: علی پروین چون در جام جهانی 1978 آرژانتین به همراه تیم ملی ایران حضور داشته و در جام ملتها هم به عنوان بازیکن قهرمان شده بود، بالطبع افتخاراتش بیشتر بود. کسی که در جام جهانی شرکت کرده باشد، شانس بیشتری برای دعوت شدن دارد. ضمن اینکه علی پروین در مقاطعی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بوده و ایران را در بازیهای آسیایی قهرمان کرده است.


سرپرست کمیته بین الملل درباره این مراسم تصریح کرد: این مراسم هر چهارسال یک بار در مالزی برگزار می شود و کنفدراسیون فوتبال آسیا، چهارسال پیش از داود نصیری، محمد دادکان و داریوش مصطفوی تقدیر کرد. این مراسم در کل برای زحمت کشان فوتبال آسیا اعم از داور، مربی، بازیکن و مدیر برگزار می شود.