به گزارش خبرگزاری فارس، هفت دیدار باقیمانده هفته سی و سوم لیگ برتر روز یکشنبه و به طور همزمان از ساعت 18 آغاز میشود. مسابقاتی که همزمان با فینال جام حذفی است و باعث میشود که توجه فوتبالدوستان به این مسابقات کمتر شود.


هر چند در اهواز در بازی حساس فولاد و استقلال ممکن است آبیپوشان پایتخت با یک برد قهرمانی زودهنگام خود را جشن بگیرند. نگاهی به این دیدارها میاندازیم؛

ذوب آهن - نفت آبادان؛ دیدار با تیم سقوط کرده


ذوب آهن فقط دو بازی دیگر فرصت دارد که خودش را حداقل به پلی آف لیگ برتر برساند. البته مدیران این باشگاه امیدوارند که رایزنیهای خارج از فوتبال نتیجه بدهد و لیگ 18 تیمی بماند و آنها نیز در لیگ ماندگار شوند.


حریف ذوبیها تیم نفت آبادان است که سقوطش به دسته اول قطعی شده است. بنابراین بازیکنان این تیم برعکس ذوب آهنیها انگیزه زیادی ندارند. همین انگیزه میتواند به ذوب آهن کمک زیادی کند تا به یک برد خانگی برسد.

آلومینیوم هرمزگان - تراکتورسازی؛ فرصت ایده آل برای مظلومی


آلومینیوم هرمزگان که در رده چهاردهم جدول است شانس بقای مستقیم در لیگ برتر را دارد به شرطی که نتیجه بگیرد و فجرسپاسی در دو دیدار آیندهاش نتواند پیروز شود.


حریف یکشنبه آلومینیوم تیمی آشفته است که حتی تونی اولیویرا سرمربی پرتغالی خود را هم برکنار کرده است. تراکتورسازان بعد از ناکامی در لیگ قهرمانان آسیا در دیدارهای اخیر در لیگ برتر هم خوب نتیجه نگرفتند با این حال این تیم پرطرفدار تبریزی اگر نتواند در دو باز آخرش هم پیروز شود ممکن است جایگاه سومیاش را به فولاد خوزستان بدهد و سهمیه آسیاییاش برای فصل بعد نیز از دست برود.


باید دید بازیکنان تراکتورسازی بدون حضور اولیویرا انگیزه برد دارند یا همان تیم آشفته حاضر در آسیا در هرمزگان هم به میدان میرود. این بهترین فرصت برای آلومینیوم هرمزگان و پرویز مظلومی است تا تیم بدون سرمربی تراکتورسازی را شکست بدهند ولی اگر شاگردان مظلومی فردا پیروز نشوند شرایطشان برای بقا در لیگ برتر سخت میشود.

مس - گهر دورود؛ برد راحت بوناچیچ یا خلق شگفتی در کویر


مس کرمان برای تثبیت هفتمی خود در لیگ برتر تلاش میکند و حریفش هم تیم انتهای جدولی گهر است که با 19 امتیاز سقوطش به لیگ دسته اول قطعی شده است. یک برد آسان برای مس در این بازی قابل پیش بینی است مگر اینکه بازیکنان جوان گهر بتوانند در کویر خالق شگفتی شوند.

پیکان - فجرسپاسی؛ پیکان سواری لشگر سرهنگ


پیکان فقط در صورت 18 تیمی ماندن لیگ برتر میتواند کورسویی از امید برای بقا یا حضور در پلی آف داشته باشد. شاگردان فیروز کریمی باید در این بازی خانگی پیروز شوند تا حداقل نشان بدهند که برای پلی آف آمادهاند.


پیکان در صورت کسب هر نتیجهای از رده شانزدهمی تکان نمیخورد ولی فجرسپاسی برای بقا میجنگد و میداند اگر پیروز نشود ممکن است با سقوط یک پلهای در جدول، به پلی آف برسد و دیگر ماندنش در لیگ حتمی نخواهد بود. بنابراین شاگردان سرهنگ یاوری برای برد به تهران میآیند و سرشار از انگیزه هستند تا سیزدهمی خود را حفظ کنند، ردهای که باعث ماندنشان در لیگ خواهد بود.

سایپا - نفت تهران؛ ابراهیمزاده به دنبال برد چهاردهم


سایپا برای خالی نبودن عریضه در این دو هفته پایانی به میدان میرود. تیمی که بقایش در لیگ برتر تضمین شده و در کورس گرفتن سهمیه یا قهرمانی هم قرار ندارد. منصور ابراهیمزاده هم فقط میخواهد خاطرهای خوش در لیگ برتر با نفت تهران از خود به جا بگذارد و برای همین تلاش میکند در این بازی پیروز شود.


نفت شانس بسیار اندکی برای کسب سهمیه آسیایی دارد؛ این تیم باید در هر دو بازی آیندهاش پیروز شود و فولاد هم دو بازی را ببازد تا نفت با یک پله صعود به رده چهارم برسد. با این حال ابراهیمزاده میگوید آن بخشی که مربوط به ما است یعنی کسب پیروزی مقابل حریفان را باید به خوبی انجام بدهیم. نفت اگر پیروز شود چهاردهمین برد خود را در این فصل به دست خواهد آورد.

راه آهن - صبای قم؛ نبردی برای خالی نبودن عریضه!


این مسابقه یک دیدار کاملا تشریفاتی برای هر دو تیم محسوب میشود. تیمهای هشتم و نهم جدول برای پایان لیگ لحظه شماری میکنند.


صبا 44 امتیازی فقط به لطف تفاضل گل یک پله بالاتر از شاگردان دایی ایستاده است. راه آهن قراردادی بلند مدت با علی دایی برای ادامه همکاری امضا کرده است بنابراین دایی میخواهد تیم فصل آیندهاش در این فصل در جایگاهی بهتر از نهمی قرار بگیرد.


راه آهن شانس رسیدن به هفتمی را در هفته سی و سوم دارد. مرفاوی هم بعید است در صبا بماند ولی او طبق اخلاق حرفهایاش تا آخرین روز برای موفقیت تیم تلاش میکند.

فولاد - استقلال؛ جشن قهرمانی آبیپوشان یا تداوم هیجان در لیگ؟


حساسترین بازی هفته سی و سوم لیگ در اهواز برگزار میشود. جایی که استقلال صدرنشین برای قهرمانی زودهنگام میجنگد و اگر بتواند فولاد را در خانهاش شکست بدهد هم میتواند یک هفته قبل از پایان لیگ قهرمانیاش را جشن بگیرد و هم انتقام شکست 3 بر 2 بازی رفت را بگیرد.


مسابقه رفت، زیبا و دیدنی از کار در آمد اما این مرتبه شاید حساسیت زیاد مانع از این شود که بازی قشنگ دور رفت تکرار شود. فولاد اگر استقلال را شکست بدهد سپاهان را یک هفته دیگر به ماندن در کورس قهرمانی امیدوار میکند و هیجان در لیگ حداقل تا هفته آخر ادامه خواهد داشت. فولاد خودش هم برای رسیدن به رده سوم تلاش میکند.


استقلال اگر قهرمان شود جام قهرمانی به این تیم اهدا نخواهد شد و آبی پوشان در هفته آخر و بازی با داماش گیلان در ورزشگاه آزادی جام را بالای سر خواهند برد.