به گزارش خبرگزاری فارس، فیروز کریمی در نشست خبری پیش از بازی با فجر سپاسی که با تاخیر در سالن نشست شرکت کرد، گفت: در بزرگراه چمران و پل سعادتآباد گیر کردم. زیرا رانندههای خانم ترافیک ایجاد کردند و نگذاشتند من به موقع به سالن برسم. ابتدا فکر کردم پرایدهای اتوماتیک و بدون راننده آمده است، اما بعد دیدم قد خانم کوتاه است و پشت فرمان دیده نمیشود. (یکی از خانمهای خبرنگار به فیروز کریمی اعتراض کرد و گفت اشکال از خودت است) با این حال به خاطر تاخیر عذرخواهی میکنم.


وی ادامه داد: با توجه به اینکه زمزمههای لیگ 18 تیمی برای فصل آینده مطرح شده است، طبیعی است که این بازی برایمان سرنوشتساز است. زیرا آخرین بازی خانگی ماست و اگر لیگ 18 تیمی باشد در بازی بعدی باید با نفت آبادان که حریف مستقیممان است بازی کنیم. به لحاظ کاری هم باید ثابت کنیم که بعد از حضور 50 روزه در پیکان که منجر به باخت نزدیک به پرسپولیس شد روند رو به رشدی داشتیم. در آن بازی از شانسمان علی کریمی هم آمد و قبل از ورود علی ما از حریف جلو بودیم اما او با مدیریتش بازی را دگرگون کرد و ما 2 بر یک باختیم. در بازی سخت ملوان یک امتیاز گرفتیم بنابراین باید ثابت کنیم در بازی با فجر که روند رو به رشدی داریم. حتی اگر لیگ 18 تیمی نشود. میخواهیم عملکرد خودمان را ثابت کنیم و ما برای انجام بازی خوب به میدان میرویم.


وی ادامه داد: قول میدهم فوتبال خوبی را فردا شاهد باشیم. هرچند دو هفته پایانی لیگ نوبر است و به نوعی شاهکار محسوب میشود. زیرا دو هفته است که هیچ بازی نداشتهایم و در این مدت تعدادی از بازیکنان ما خداحافظی کردهاند، تعدادی حالشان خوب نبود و انشاءلله که زنده باشند. همچنین در این مدت چند بازیکن رباط پاره کرده، پیراهن پاره کرده و ... از دست دادیم. خلاصه همه چیز را از دست دادیم. وقتی وارد تعطیلات شدیم فکر میکردیم فقط یک بازیکن را در اختیار نداریم اما اکنون بعد از یک ماه متوجه شدهایم که فقط یک بازیکن سالم داریم که آن هم معلوم نیست یک اخطاره است یا دو اخطاره. بقیه بازیکنان ما مصدوم هستند و خدا کند که این دو مسابقه آخر با خیر و خوشی به پایان برسد و عمر من کفاف دهد و آخر لیگ را به چشم خود ببینیم.


سرمربی پیکان در مورد اینکه به خاطر سقوط پیکان موافق لیگ 18 تیمی است یا واقعا دوست دارد لیگ 18 تیمی بماند، گفت: چه کسی چنین چیزی را میگوید. به جز 3 تیم، 15 تیم موافق لیگ 18 تیمی بودند و من هم یک سوم از بازیها را در پیکان بودهام. اما بیشتر از یک سوم بازیها را گردن میگیرم. اجازه بدهید بعد از دو دهه یکبار هم یک تیم با ما سقوط کند، سالها با تیمهای زیادی مقامهای اول تا سوم را کسب کردهام بعد از پایان محرومیتم در لیگ برتر هم به لیگ برتر آمدهام و همین الان هم پیشنهاد لیگ برتری دارم پس بحث خودم نیست.


وی افزود: عزیز محمدی 6 سال لیگ برتر را به خوبی برگزار کرد و هیچگاه شاهد نبودیم که 25 روز لیگ تعطیل شود اما امسال از ابتدای مسابقات شاهد تعطیلات زیادی بودیم. برای کادر فنی تیم ملی هم احترام قائل هستم اما در حد جایگاه خودش. فوتبال فقط مال من یا فدراسیون یا تیم ملی نیست. فوتبال مال همه ما است. همه کسانی که برایش زحمت کشیدهایم. 50 بخیه از فوتبال روی صورت من است. پس نباید برخی یک شبه که در فوتبال هم نبودند برای این فوتبال تصمیم بگیرند، من تا نفس میکشم حق دارم که برای فوتبال تصمیم بگیرم و حرف بزنم.


کریمی تصریح کرد: ابتدا میگویند جام حذفی را تعطیل کنیم که با فشار فیفا و AFC جام حذفی را بیقواره و پشت سر هم برگزار میکنیم. مربی تیم ملی چه خارجی باشد چه داخلی فقط یک رای دارد و قابل احترام است. البته سرمربی کنونی تیم ملی به اندازه من، قلعهنویی و دایی دلش برای فوتبال ما نمیسوزد. من همان زمانی هم که دستیار استانکو در تیم ملی بودم، گفتم این آقا بعد از باخت میرود و پشت سرش را هم نگاه نمیکند که همینطور هم شد. او از همان طرف رفت و به ایران هم نیامد. پس وضعیت کیروش هم همین است. کیروش برای همه ما عزیز است اما فدراسیون نباید نظر یک نفر را مدنظر قرار بدهد.


وی افزود: در فدراسیون ما همه مدیران میگویند برای باشگاهها احترام قائلیم و مدیران باشگاهها میگویند لیگ باید 18 تیمی باشد. اگر باشگاهها از فدراسیون بیرون بیایند فدراسیون بین طبقاتش باید لیگ را برگزار کند. مثلا تیم طبقه اول تیم طبقه دوم را شکست میدهد. پس باید به باشگاهها احترام گذاشت. کریمی با اشاره به صورتجلسه باشگاهها در 18 تیمی ماندن لیگ گفت: خودم آن صورتجلسه را در نشست مدیران جمع کردم و 16 نفر آن را امضا کردند. باشگاهها میخواهند هر 5 روز یکبار بازیها برگزار شود. باشگاهها میخواهند عذاب بکشند و بیشتر هزینه کنند. باید به نظرشان احترام گذاشت.


عزیز محمدی ترجمهای را برای من آورد که در آن 18 تیم انگلیسی موافقت کردند که سقف دستمزد بازیکنان را افزایش ندهند. 9 باشگاه با آن موافقت کردند. 7 باشگاه مخالف بودند و 2 باشگاه رای ممتنع دادند.


وی ادامه داد: اما وقتی رای به اکثریت بود آن هفت و دو باشگاه دیگر به احترام 9 باشگاه اول توافق کردند که سقف قرارداد را بالا نبرند و مدنظرشان هم همه جای میز بود و دیگر بغل میز و زیر میز و کنار میز ندارند. اما ما اینجا فقط شعار میدهیم که به همه دستگاهها احترام قائل هستیم. باشگاهها متولی این فوتبال هستند و با هزار بدبختی هزینه میکنند. آنها میگویند میخواهند لیگ 18 تیمی یا 16 تیمی باشد. مدیران ما میگویند برای باشگاهها احترام قائل هستیم اما نه در این مورد، من با وجود آنکه یک سوم بازیهای پیکان را بودم اما کل نتایج تیم را گردن میگیرم، قبلیها هم برای ما زحمت کشیدند اما ما نتوانستیم تیم را متحول کنیم پس من به خاطر فوتبال میگویم لیگ 18 تیمی بماند و این بحث فقط مربوط به پیکان نیست.


به گزارش فارس، فیروز کریمی در پایان نشست خود بار دیگر با انتقاد از رانندگی خانمها گفت: امیدوارم پلیس در دادن گواهینامه به خانمها تجدید نظر کند زیرا رانندگی آنها باعث شد من دیر به نشست برسم.