رحمان احمدي درباره اردوهاي تيم ملي فوتبال براي حضور در رقابتهاي مقدماتي جام جهاني 2014 و همچنين بازي دوستانه با عمان بيان کرد: تمرينمان را از چهارشنبه آغاز کردهايم و ديروز هم تمرين خوبي را پشت سر گذاشتهايم تا براي بازي با عمان آماده شويم و بعد از آن هم به مصاف قطر برويم. هرچند تمام بازيکنان در اين مرحله از اردو حضور ندارند اما آنهايي که هستند تمام تلاششان را ميکنند تا براي بازيهاي پيش رو آماده شوند.

به گزارش ايسنا،سنگربان تيم ملي همچنين درباره بازي دوستانه ايران با عمان افزود: چند صحنه از بازي تيم ملي عمان را ديدهام و فکر ميکنم که تيم خوبي باشد. مطمئنا برگزاري اين بازي به آمادهسازي تيم و دور نماندن بازيکنان از شرايط بازي کمک ميکند. به هر حال تيم ملي مدتهاست که برنامهاي نداشته و انجام بازي دوستانه ميتواند به هماهنگي بيشتر کمک کند.

او همچنين درباره دعوت نشدن مهدي رحمتي به تيم ملي در حالي که زمزمههاي بازگشتش به گوش ميرسيد و همچنين اينکه ميتواند با خيال راحت در درون دروازه بايستد به ايسنا گفت:من به خاطر دعوت نشدن رحمتي راحت يا ناراحت نيستم بلکه به عنوان بازيکن از سوي کادر فني به تيم ملي دعوت شدهام و نظر سرمربي تيم در اين باره مهم است. من تنها وظيفهام را انجام ميدهم. وظيفهام هم اين است که خوب تمرين کرده و نکاتي که مربيان گوشزد ميکنند را در بازي به نحو احسن پياده کنم. اما اينکه چه کسي دعوت ميشود به من بازيکن مربوط نيست. در شرايط فعلي همه بايد دست به دست هم بدهيم تا تيم ملي در آرامش کامل به کارش ادامه دهد.

احمدي اضافه کرد: مهمترين بازيمان در مرحله انتخابي جام جهاني، بازي با قطر خواهد بود. اين بازي استارت اول ماست و اگر بتوانيم سه امتيازش را کسب کنيم مسير صعودمان به جام جهاني راحتتر خواهد شد.

وي همچنين از صحبت درباره احتمال حضور دانيل داوري به جاي او در درون دروازه امتناع کرد و تنها گفت: من هيچ گاه درباره دروازهبانهاي ديگر نظر نميدهم.

دروازهبان فصل قبل سايپا همچنين در پاسخ به اين پرسش که آيا فصل آينده هم با نارنجيپوشان ادامه همکاري خواهد داشت تصريح کرد: صحبتهاي اوليه را انجام دادهايم اما چون الان در اردو هستم مذاکرات را متوقف کرديم. همچنين شنيدهام که سايپا در فصل آينده اهداف بزرگي دارد اما گفتن اين جمله با عمل کردن به آن از زمين تا آسمان تفاوت دارد اما اگر چنين برنامهاي عملياتي شود و ابزارهاي لازم را هم فراهم کنند، ميتوانيم به موفقيت برسيم. البته امسال هم ميتوانستيم رتبه بهتري کسب کنيم اما متاسفانه امکانات لازم فراهم نبود. با اين حال در کل به اعتقادم سايپا نتيجه بدي کسب نکرد.

احمدي در ادامه با اشاره به دلايل افت سايپا نسبت به دو سه سال گذشته به ايسنا گفت: مطمئنا زماني که مدير کارهاي زيادي براي باشگاه انجام داده و برنامههايش را عملياتي کند موفق خواهد بود اما اينکه مديري تنها 6 – 7 ماه در باشگاه بماند و بعدش کنار برود هيچ برنامهاي اجرايي نخواهد شد. از طرفي هم فوتبال ما نتيجهگراست و امتيازي که بايد به مدير و مربيان دهند تا بتوانند برنامههايشان را پياده کنند، را نميدهند ولي سايپا در فصل جديد بهتر ميشود و با صحبتهايي که کردهاند رو به جلو خواهد بود.

دروازهبان مليپوش سايپا در پايان نيز در پاسخ به اين پرسش که آيا به جز سايپا پيشنهاد ديگري را براي فصل بعد دريافت کرده است، گفت: خدا را شکر هيچ پيشنهادي به جز سايپا نداشتم! درست است که مليپوشم ولي باور کنيد که فقط از سايپا پيشنهاد داشتم. نميتوانم دروغ بگويم که 10 پيشنهاد به من شده است.