مهدی مهدوی کیا پس از دیدار دوستانه با آرمین قزوین در خصوص بازگشتش به پرسپولیس گفت: خیلی خوشحالم بعد از ۱۳ سال به پرسپولیس آمدم. قبلا هم گفته بودم از بچگیام این تیم را دوست داشتم. از مردم هم تشکر میکنم که من را حمایت کردند. خوشحالم که به این تیم آمدم. به پرسپولیس آمدم تا در نیم فصل به این تیم کمک کنم. امروز هم یک نیمه بازی کردم و خوشحالم که پایم به گلزنی باز شد. وی در پاسخ به این سؤال که چرا از همان ابتدای حضور دنیزلی به پرسپولیس نیامد گفت: جلسهای با دنیزلی داشتم و ایشان گفت وقتی به پرسپولیس آمد شناختی از این تیم نداشته و چند روزی را فرصت خواسته تا بتواند نقاط قوت و ضعف تیم را بررسی کند. وی سپس اعلام کرده من را میخواهد. من هم برای حضور در پرسپولیس مشکل رضایتنامه ندارم و با عابدینی به توافق رسیدهام.
مهدویکیا در جواب این پرسش که پرسپولیس میتواند نتیجه بگیرد عنوان کرد: پرسپولیس همیشه پرسپولیس است. این تیم بزرگ است و هواداران میلیونی دارد. نیم فصل اول به دلیل بدشانسی و حاشیه نتیجه نگرفت ولی امیدوارم با تغییراتی که انجام شد به نتیجه برسیم.
وی در خصوص اینکه چه شماره پیراهنی را انتخاب کرده است گفت: کسانی که در این ۲۰ سال اخیر در فوتبال هستند و من را میشناسند میدانند دنبال این مسائل نبودم. شمارهای را میپوشم که با شماره قبلیام در پرسپولیس فرق کند. فعلا شماره پیراهنم معلوم نیست اما بین ۳ ، ۵ و ۱۹ یکی را انتخاب میکنم.
این بازیکن در ارتباط با اینکه بازوبند کاپیتانی را به بازو میبندد یا خیر اظهار داشت: من سال پیش هم گفتم هیچ وقت بازوبند نمیبندم. با این مسئله راحت نیستم چون خاطره خوبی با بازوبند کاپیتانی در تیم ملی و استیل آذین ندارم.
مهدوی کیا درباره اینکه مقابل ملوان میتواند بازی کند یا نه گفت: مشکلی برای بازی ندارم اما همه چیز بستگی به نظر دنیزلی دارد.
وی در پایان در خصوص حضورش در تیمهای پایه هامبورگ گفت: یکسری صحبتها برای فصل آینده شده ولی باید اول در کلاس مربیگری شرکت و سپس مربیگری کنم.