ملی پوش استقلال می گوید لطف خدا بوده که گل او جزو کاندیدای بهترین گل آسیا شده است.


استقلال در بازی رفت مرحله یکهشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، الشباب را با شکستی پرگل مواجه کرد تا از حالا خودش را در جمع هشت تیم برتر آسیا ببیند، گرچه خسرو حیدری یکی از ستارههای استقلال در این بازی که گل فوقالعادهای هم بهثمر رساند، مدعی است با این برد هم نمیتوان کار را برای رسیدن به مرحله بعد، تمام شده دانست.


*عجب گلی زدی؟


خدا را شکر توپ روی پایم نشست و همان جایی رفت که میخواستم برود.


*فکر میکردی آن ضربه به گل تبدیل شود؟


اگر فکرش را نمیکردم که ضربه نمیزدم (باخنده) گل نمیزنم نمیزنم تا گل حساس و قشنگ بزنم.


*فصل قبل هم در مرحله پلیآف در دو بازی متوالی گلزنی کردی؟


بله همواره از بازیهای پلیآف خاطرات خوشی دارم و این بار هم خاطراتم با این گل شیرینتر شد.


*دیروز در خبرها آمده بود گل تو کاندیدای گل سال لیگ قهرمانان شده؟


لطف خدا بود که در این برد شیرین، من هم سهمی داشته باشم. امیدوارم باز هم بتوانم از این گلهای قشنگ بزنم.


*از اول بازی هم روی شوتزنی خیلی سماجت به خرج میدادی؟


شاید باورتان نشود در طول هفته و در تمرینات، یک حسی به من میگفت اگر شوت بزنم، میتوانم دروازه الشباب را باز کنم به همین خاطر اشتیاق زیادی برای گلزنی از راه دور داشتم و در هر دو نیمه هم چند بار امتحان کردم که یکی از این شوتها را ساموئل تبدیل به گل کرد و یکی دیگر را هم خودم.

*بازی چطور بود؟


نیمه اول را خوب شروع کردیم اما با اینکه توپ و میدان در دستمان بود، موقعیت زیاد خلق نکردیم و در یک غافلگیری برخلاف جریان بازی گل خوردیم. آمدیم رختکن امیرخان در یک جمله گفت میتوانیم به این تیم سه، چهار گل بزنیم، پس فقط فوتبال خودتان را بازی کنید که همینگونه هم شد. رفتیم داخل زمین و با یک بازی بهتر از نیمه نخست، به این برد شیرین رسیدیم.


*از اول هم معلوم بود الشباب نمیتوانست تیمی در حد و اندازههای استقلال باشد؟


نباید اینگونه راجع به آنها صحبت کنیم چون اگر تیم ضعیفی بودند، به این مرحله نمیرسیدند اما خب یقیناً ما قویتر از آنها بودیم و این در میدان ثابت شد. البته ما خوبموقعی گل تساوی را زدیم چون گل ساموئل، موتور ما را روشن کرد.


*با این برد، همه استقلال را بین هشت تیم نهایی میبینند؟


نمیتوان گفت قطعاً صعود کردیم چون هنوز نیمی از راه باقیمانده که معتقدم این نیمه از راه پر از پیچ و خم است و باید از آن هم جان سالم بهدر ببریم. ما در زمین تیم حریف برنده شدیم و حالا به برد در زمین خودمان و برپایی جشن با طرفدارانمان فکر میکنیم اما فوتبال است و هزار اتفاق غیرقابل پیشبینی. بازی دورتموند – رئالمادرید یادتان هست؟ رئال در هفت تا هشت دقیقه پایانی دو گل زد و تنها یک گل با حذف دورتموند فاصله داشت اما پایان این بازی دراماتیک برایشان تلخ بود. از همینرو شک ندارم الشباب در بازی برگشت با یک بازی متفاوت به مصاف ما میآید که ما نباید غافلگیر شویم.


*با نتایجی که استقلال در این فصل به خصوص در آسیا گرفته، همه از ستاره سوم حرف میزنند. واقعاً رسیدن به این ستاره آسان است؟


نمیتوانیم خودمان را گول بزنیم چون رسیدن به ستاره سوم در آسیا این قدرها هم راحت نیست. قطعاً در مراحل بعدی، استقلال باید با تیمهای حرفهای و قدرتمند شرق آسیا روبهرو شود که بردن آنها به همین سادگی نیست و نیاز به آن دارد که استقلال هم مثل آنها خودش را تقویت کند تا به قهرمانی آسیا برسد.


*این روزها حرف و حدیث در اطراف استقلال زیاد است و این موجی از نگرانی برای طرفداران رقم زده؟


بههرحال اکثر بازیکنان تیم قراردادشان تمام شده و بازیکن آزاد هستند و نمیتوان به زور مانع مذاکره آنها با سایر تیمها شد. بازیکنانی که همگی پیشنهادات خوبی هم دارند و میخواهند به آن فکر کرده و شرایط را بررسی کنند.


*پس استقلالچه میشود؟


چهارشنبه بازیهای ما تمام میشود و باشگاه استقلال هم میتواند برای آیندهاش تصمیم بگیرد، امیدوارم تیم خوبی برای سال بعد ببندد.