کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه استقلال را به دلیل آنچه در این نامه «رفتار نامناسب هواداران» نام گرفته است با جریمه ای 20 هزار دلاری مواجه کرده است.


روز گذشته خبرآنلاین نوشت برای اتفاقات بازی استقلال با العین این تیم 5 هزار دلار و برای پرتاب ترقه ها در بازی با الهلال، رقم 15 هزار دلار جریمه شده است.


جریمه هایی که حالا پرداختشان به دلیل مشکلات باشگاه های ایرانی در انتقال دلار به چالشی بدل می شود اگرچه این بار AFC این فرصت را دارد تا بدهی ها را از سهم پاداش های آسیایی تیم کم کند اما پرتاب ترقه ها در این دو بازی برای استقلال رقمی معادل 70 میلیون تومان هزینه به همراه داشته است و کنفدراسیون فوتبال آسیا که این حکم را در جلسه 3 روز قبل، صادر کرده استقلال را تهدید کرده در صورت تکرار این اتفاقات با برخوردی جدی تر مواجه می شود.


امیر قلعه نویی سرمربی استقلال یکی از اولین کسانی بود که بعد از رفتارهای تماشاگران استقلال در بازی با حریف عربستانی از کار آنها برای پرتاب ترقه گلایه کرد.


علیرضا منصوریان و علی فتح الله زاده هم از طرفداران این تیم خواستند تا چنین اتفاقاتی تکرار نشود چون حریفان عربی دنبال بهانه ای هستند تا این تیم را از میزبانی، محروم کنند و مانع از حرکت آبی ها به سوی سومین ستاره روی پیراهنشان شوند.


در این جلسه که به 37 مورد انضباطی تیم های مختلف رسیدگی می شد، همچنین فدراسیون ایران برای لگدی که یکی از دختران زیر 14 سال به در رختکن مسابقات آسیایی زده بود، با جریمه ای 1000 دلاری مواجه شد. در حالی که در لیگ ایران تقریبا هر هفته یکی از بازیکنان یکی از شیشه های رختکن ها را به بهانه عصبانیت می شکند و اتفاقی هم نمی افتد.