ماجراي شماره پيراهني که قرار است مهدي مهدوي کيا در نيم فصل دوم در پرسپوليس به تن کند، آرام آرام جالب مي شود.

از یک طرف پیراهن شماره 2 که معمولا در همه تیم هایی که مهدوی کیا در آنها بازی می کند، به او اختصاص دارد در پرسپولیس در اختیار علیرضا محمد است اما این بازیکن تا کنون این موضوع را اصلا به روی خودش نیاورده و یک تعارف خشک و خالی هم به ستاره با سابقه فوتبال ایران نکرده است! از طرف دیگر هم باشگاه پرسپولیس به همین دلیل مجبور شده از میان شماره های خالی اش، پیراهن های شماره 3،5 و 19 را به ستاره جدیدش پیشنهاد بدهد.
با این حال نکته مهم اینجاست که مهدوی کیا، در شرایطی از پرسپولیس راهی بوخوم شد که پیراهن شماره 17 را به تن داشت و حالا خیلی ها به او پیشنهاد داده اند که در بازگشتش به این تیم، یک بار دیگر این پیراهن را به تن کند. پیراهنی که در این فصل، در اختیار جواد کاظمیان است اما او بر عکس محمد، اعلام آمادگی کرده که آن را دو دستی در اختیار موشک بگذارد! کاظمیان در این باره گفته:« از زماني که در تيم ملي جوانان بودم، شماره 17 را مي پوشيدم ولي اگر مهدوي کيا اين شماره را بخواهد، از ته دل آن را به ایشان هديه مي کنم. مهدوي کيا سابقه بيشتري دارد و قبل از من اين پيراهن را مي پوشيد. از سوي ديگر ارزش خود او براي من بيشتر از اين حرفهاست و اگر بخواهد و از نظر قانوني مشکلي وجود نداشته باشد، براي اين مسئله مشکلي ندارم.»
با همه این ها باید منتظر ماند و دید که در نهایت کیا، چه شماره ای را در پرسپولیس به تن خواهد کرد. آن هم در شرایطی که اکثر پرسپولیسی ها معقتدند هیچ پیراهنی به اندازه شماره 2 به تن مهدوی کیای محبوب شان نمی آید.