بعد از یک هفته زندگی با Optimus G LG از خودمان میپرسیم آیا موبایل زیباتری وجود دارد؟ جواب فقط يك چيز است: شاید 4 Nexus

وقتی درباره Optimus G حرف میزنیم باید هر آنچه که تا به حال درباره توانایی باتری در یک گوشی موبایل میدانیم، کنار بگذاریم. تنها در مقایسه این گوشی با رقیبی چون گالكسي S3 میتوان به قدرت بالای LG پی برد. وقتی دو دستگاه را برای فیلمبرداری ممتد با کیفیت 720p آماده میکنید، گالكسي S3 پس از دو ساعت و ۵۲ دقیقه و Optimus G پس از سه ساعت و ۵۵ دقیقه، از نفس افتادند.

در تست بعدی که برای مقایسه قدرت باتریها هنگام تماس تلفنی ترتیب داده شده بود، S3 پس از ۹ ساعت و ۳۹ دقیقه خاموش شد اما Optimus G پس از ۱۵ ساعت و ۵۱ دقیقه خاموش شد! این محصول را باید یک تلفن همراه ایدهآل در مرز بین آیفون 5 (یا گالكسي S4) و گالكسي S3 بدانیم که با قیمت یک میلیون و 750 هزار تومان به فروش میرسد.


شنبه؛ انتقال اطلاعات از iOS به آندروید

این هفته بالاخره آیفون 4 قدیمی و از مد افتادهام را کنار گذاشتم اما به نظر میرسید قبل از اینکه ایده ساخت آیفون 5 به ذهن اپل خطور کرده باشد، یکی از آن دست همه وجود داشته است. گالكسي S4 و Xperia Z و HTC One هم به خاطر قیمتشان از فهرست گزینهها حذف شدند. من به گوشی احتیاج داشتم که از گالكسي S3 جدیدتر باشد و کارایی بیشتری در اختیارم قرار دهد. به این ترتیب تنها یک گزینه در فهرست باقی میماند: LG Optimus G !

این محصول یک هفته پیش خودش را به ویترین مغازههای موبایل فروشی رساند. مسئله اصلی انتقال دفترچه تلفن و اطلاعات از iOS به آندروید بود که به لطف ابزارهای Google Contacts و آیتونز انجام شد. برای راحتی بیشتر اپلیکیشن رایگان My Contacts Backup توصیه میشود چون چند مرحله اضافی را حذف میکند و تنها ابزارهای مورد نیاز برای آن خود گوشیها هستند. انتقال عکسها، فیلمها و موسیقیها بدون کمک آیتونز کار چندان آسانی به نظر نمیآید. سرویس گوگل درایو و دراپ باکس نیروهای کمکی هستند.

نفسگیرترین بخش انتقال SMS ها بود که در ابتدا عملیات پیچیدهای به نظر میرسید اما با کمک اپلیکیشن iSMS2droid انجام شد.یکشنبه؛ سخت افزار قدرتمند

Optimus G مجموعهای از بهترین سخت افزارهای موجود را در اختیار کاربر قرار میدهد. پردازنده چهار هستهای Snapdragon S4 Pro که سرعتی معادل 1.5 گیگاهرتز دارد و با 2 گیگابایت حافظه جانبی پشتیبانی میشود. ویژگی دوست داشتنی جدید این مجموعه Cross-Tasking است؛ امکانی که به ما اجازه داد مرزهای جدیدی برای مولتی تسکینگ در نظر بگیریم و دو برنامه متفاوت را روی یکدیگر اجرا کنیم.

برای مثال قادر بودیم موقع تماشای یک ویدئو، پنجره مرورگر را هم باز کنیم و به گشت و گذار در اینترنت بپردازیم.
با فناوری QSlide موفق شدیم برنامههای باز را در پنجرههایی جداگانه روی صفحه نمایش در کنار هم قرار دهیم و با آنها به صورت همزمان کار کنیم. همچنین قادر بودیم میزان شفافیت پنجرهها یا اندازه و محل آنها را تغییر دهيم. QSlide در برنامههایی مثل پخش کننده ویدئو، مرورگر وب، برنامه یادداشت برداری، تقویم و ماشین حساب سازگاری کامل دارد.

با این حال قابليت Dual play از همه وسوسه انگیزتر به نظر میرسید چون به کمک آن توانستیم علاوه بر مشاهده محتوای یکسان در گوشی و تلویزیون، دو محتوای متفاوت را در هر صفحه نمایش در اختیار داشته باشیم. همه این کارها بدون سیم انجام شد.

Privacy Keeper و Icon Personalizer دو ویژگی جدید Optimus G هستند. اولی به کاربر اجازه میدهد اطلاعاتی مثل اسم، شماره تلفن و عكس فرد تماس گیرنده را مخفی کند و دومی امکانات شخصیسازی بیشتری برای مرتب سازی آیکونها در اختیارش قرار میدهد.دوشنبه؛ ویژگیهای جدید


Quick Memo یکی از آن ویژگیهایی است که ثابت میکند خلاقیت مقوله چندان پیچیدهای نیست و حتما نباید برای انجام آن از دیوار راست بالا رفت. این برنامه به طور مستقیم با سیستم عامل گوشی در ارتباط است و هر وقت به آن نیاز داشته باشید در دسترس خواهد بود. مهم نیست در حال استفاده از چه برنامهای باشید چون Quick Memo با فشار یک دکمه فعال میشود تا يادداشتهاي خود را روی تصوير صفحه نمايش ثبت و نگهداری کرده یا حتی به اشتراک بگذارید.Saftety Care هم از ویژگیهای جدید و انحصاری Optimus G است. در مواقع اضطراری میتوانید موقعیت جغرافیایی خود را در قالب SMS به یک شماره تلفن از قبل مشخص شده ارسال کنید.سه شنبه؛ ظاهر


امروز بالاخره فرصت کردم با دقت بیشتری گوشی جدیدم را برانداز کنم. LG در ساخت بدنه تمرکز زیادی روی استفاده از شیشه داشته است. بدنه Optimus G در پشت و رو از شیشه مقاوم و صیقلی به رنگ مشکی تشکیل شده است. به همین خاطر وقتی تلفن خاموش باشد شما تنها یک تکه جواهر سیاه پر ابهت میبینید که گفته میشود طی یک فرآیند نفسگیر و ظریف با استفاده از لیزرهای شش محوره تولید شده است. لبههای دستگاه از جنس پلاستیک ساخته شدهاند اما تقریبا هیچ وقت به چشم نمیآیند. به نظر میآید برای اولین بار دلم میخواهد هیچ کس به تلفن جدیدم زنگ نزند تا در تمام مدت فقط به Optimus G خیره شوم.چهارشنبه؛ شبکههای ارتباطی


Optimus G جزو اولین تلفنهای همراه جهان است که از شبکههای LTE پشتیبانی میکند. با اینکه ما در ایران هنوز امکان استفاده از نسل چهارم شبکههای تلفن همراه را نداریم اما خوشحالم که تلفن جدیدم میتواند در آینده نیاز به 4G را برآورده کند. به همین خاطر فعلا از سیمکارت رایتل به عنوان تنها اپراتور 3G استفاده میکنم. مکالمه تصویری رایتل برخلاف آیفون 4 در Optimus G بدون مشکل انجام میشود.

GPRS، GPS، wifi، EDGE، NFC و بلوتوث از دیگر امکانات ارتباطی گوشی هستند و باعث میشوند Optimus G ابزاری به روز برای یک معتاد به دنیای ارتباطات تبدیل شود.


پنجشنبه؛ صفحه نمایش


صفحه نمایش True HD-IPS تنها برنده واقعی جدال رتینا و سوپرAMO LED است. این نمایشگر تصاویر را با کیفیت ۷۶۸ در ۱۲۸۰ نقطه نمایش میدهد. تکنولوژی Zerogap که در Nexus 4 هم به کار رفته بود، با حذف هوای اضافی بین نمایشگر و شیشه محافظ Gorilla Glass 2، تصاویر را با شفافیت و وضوح بیشتری در برابر چشم به نمایش میگذارد. زاویه دید صفحه نمایش IPS بسیار خوب است، از کناره که به آن نگاه میکنیم، بسیار عالی به نظر میرسد اما از زاویه ۴۵ درجه دچار جابهجایی رنگ میشود و کنتراست آن کاهش پیدا میکند.


جمعه؛ دوربین


دوربين ۱۳ مگاپيكسلی Optimus G وضوح بسیار بالایی دارد. قابليت Smart Shutter نسبت به لرزش دوربين یا حركت اجسام حساس است و میتواند سرعت شاتر را برای گرفتن بهترين تصوير تنظيم کند. بعد از چند بار عکاسی با آن در حالتهای مختلف میتوانم بگویم تقریبا هیچ لرزشی در عکسها دیده نمیشود. اگر بخواهم روی یک گزینه به عنوان ویژگی محبوبم انگشت بگذارم انتخابم حتما Time Catch Shot خواهد بود.

این گزینه به کاربر امکان میدهد بهترین زمان عکس ممکن را از میان شاتهای مختلف انتخاب کند. ويژگي Cheese Shutter با استفاده از فرمان صوتی به راحتی با گفتن كلماتی مانند Smile،Kimchi، Cheese يا LGتصاوير شما را ثبت میكند. قابليت كاهش نویز عكس در محيطهای تاريک هم با استفاده از سيستم بررسی ميزان روشنايی در موقعيتهایی با نور كم، باعث میشود بهترين تصوير را داشته باشید.